Autokross: Septiņi Latvijas braucēji uz Šakjai

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.09.2011
16:54

Nedēļas nogalē Lietuvā notiks Baltijas kausa autokrosā sacīkste Lietuvā, Šakjai trasē. Uz cīņu plāno doties septiņi Latvijas sportisti: D-1A klasē startēs Kaspars Silenieks un Reinis Lilienšteins, S2000 klasē cīņai gatavojas Jānis Spīķis, Toms Ziedāns un Andris Maševskis, D-3A bagiju klasē plāno startēt Jānis Ščerbickis, bet Open klasē – Jānis Kozlovskis.

Lilienšteinam un Sileniekam šobrīd pieteikušies deviņi konkurenti, kopā 12 dalībnieki S2000 klasē, septiņi startētāji Open cīņās, bet tikai četri – D-3A sacīkstē. Interesanta situācija attiecībā uz D-3A: formāli sanāk, ka gan sezonas laikā aizvadītajam vairāku posmu Baltijas kausam, gan šai Lietuvas sacīkstei ir vienāds nosaukums, līdz ar to, teorētiski, arī statuss. Tiesa, precīzais Šakjai sacīkstes nosaukums ietver arī frāzi „Baltijas čempionāts”, jeb precīzāk, kā paredz nolikums: „Autokrosa čempionāta Baltijas kauss”. Īpatnēji, protams. Tomēr lietuviešiem ir skaidrojums: par pilnvērtīgu Baltijas čempionātu šādu pasākumu nevar saukt, jo tādā gadījumā sacīkste būtu jāreģistrē FIA, kas nav lēts prieks. Līdz ar to jāizmanto Baltijas kausa nosaukums. Taču Lietuvas sportistiem čempionāta vārds ir svarīgs, jo rezultāti čempionāta statusa sacīkstēs ļauj krāt pluspunktus cīņā par valsts finansējumu. Vienkārši „Baltijas kausa” izcīņa valsts kritērijos netiek vērtēta.

Var daudz diskutēt arī par gaidāmās sacīkstes sportisko kvalitāti, jo uz starta ir tikai daži, lai arī kopumā spēcīgi, Latvijas braucēji, bet nav neviena igauņa. Tātad praksē paplašināts Lietuvas čempionāta posms. Tomēr pozitīvi, ka lietuvieši nolēma turpināt Baltijas kopējās sacīkstes tradīciju – pēc pērnās sezonas Baltijas puses atzina, ka daudzposmu seriāls izgāzās. Šķiet, Baltijas kauss/čempionāts tieši kā viena posma pasākums varētu būt nākotnē daudzsološākais variants. Starp citu, nākamgad šādu sacīksti gatavojas rīkot Mūsas trase.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv