Autokross: Sestdien Priekulē rūc Latvijas čempionāts! (17:50)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.06.2011
20:13

Latvijas autokrosa čempionāta posms tiešsaistē no Priekules – sestdien, 18. jūnijā.

17:50: Fināli beigušies! B600 klasē otrā uzvara pēc kārtas Jānim Baumanim. Aiz viņa Bumbiers un Zīverts. D-3A startā uzvarēja Rāmets, viņam sekoja Līcis, taču izstājās tehnisku iemeslu dēļ. Izstājās ar nokritušu riteni arī Kurs, kā rezultātā otro vietu guva Ščerbickis, trešo — Eglītis. Open klasē Jerāns aizvadīja dramatisku dueli ar Kozlovski. Jānis Raimondu noķēra un izmantoja viņa kļūdu, nonākot vadībā. Taču Jerāns līderpozīciju atguva, bet vēl pusapli vēlāk Kozlovskis izstājās. Otro vietu sasniedza Jančauskis, trešo — Kolomenskis. 2000 Super klasē no starta līdz finišam vadībā atradās Nitišs. Spīķis apdzina Kenigsbergu, taču, lai arī pietuvojās līderim, līdz apdzīšanai tomēr bija par tālu. Kenigsbergs trešais, Astrauskis ceturtais, Kaimiņš un Andersons izstājās. 1600 klasē Lilienšteins uzvarēja saspringtā braucienā. Top-4 turējās kopā visu finālu. Pēdējā apļa sākumā Ligurs apdzina Vanteru, nonākot otrajā vietā. Ceturtais — Priedītis. Pirmajā aplī pēc cīņas ar Kļavu no trases izlidoja kopvērtējuma līderis Silenieks, kurš tā arī nepacēlās augstāk par astoto vietu. D12 klasē bez ekscesiem — no starta līdz finišam trijniekā Jurciņš, Pindiss, Leimanis. Liekas, ka protestiem un rezultātu izmaiņām nevajadzētu būt.

16:20: Sportistiem tika dotas izvēles — laistīt (un pārlaistīt, jo neko citu nepieļauj rīkotāju aprīkojums), vai nelaistīt. Sportisti, atceroties haosu otrajā sērijā, nolemj labāk braukt pa putekļiem. Tiesa, sāk pilināt no gaisa…

16:10: Trešā kvalifikācija. B600 klasē Vočtavs, Baumanis, Bumbiers. A fināla starts: Baumanis-Bumbiers-Vočtavs, Zīverts-Kabanovs, Dementjevs-Liškovskis-Ozoliņa. D-3A braucienā pirmais Rāmets, sekoja Līcis un Kuras, lai gan fiziski otrais finišēja Eglītis (falšstarts). A finālā starts: Rāmets-Līcis-Eglītis, Ščerbickis-Kurs. Open vēl viena uzvara Jerānam, beidzot līdz finišam, pēdējā līkumā apdzenot Jančauski, tiek Kozlovskis, gūstot otro vietu. Jančuskim falšstarts, kas nometa viņu uz sesto vietu. Līdz ar to trijniekā Kolomenskis. A fināla starts: Jerāns-Sproģis-Jančauskis, Rusmanis-Kozlovskis, Palēvics-Kolomenskis-Jeršovs (Ints, šķiet, izstājies pēc kūleņa). 2000 Super trešajā braucienā uzvar Spīķis, seko Nitišs un Andersons. Bija diskusija, vai Spīķis vainojams pie dramatiskām Kenigsberga piruetēm — lēmums nesekoja, līdz ar to rezultāts paliek spēkā. A fināla starts: Nitišs-Andersons-Kenigsbergs, Spīķis-Kaimiņš, Astrauskis. 1600 klasē uzvar Lilienšteins, seko Vanters un Kļava. A fināls: Lilienšteins-Vanters-Kļava, Silenieks-Priedītis, Kurgs-Ligurs-Lideris, Grīnvalds.D12 3. brauciens: Jurciņš, Pindiss, Leimanis. A fināls: Jurciņš-Pindiss-Leimanis, Grantiņš-Igovens, Eglītis-Ramanis.

Ekstra!!! Šobrīd dalībnieku ārkārtas sapulce par trases gatavošanu!

15:05: Beigusies dramatiska otrā sērija. B600 klasē Baumani braucienā apdzen Vočtavs, trešais — Bumbiers. D-3A klasē gandrīz visi uzķērās uz nolieto trasi, sevišķi Māris Līcis, izslīdot reizes trīs. Rezultātā uzvar Rāmets, seko Eglītis (izslīd divreiz) un Ščerbickis (izslīd divreiz). Līcis ceturtais, bet Kurs – izstājās no līderpozīcijas pēc pirmā apļa. Open klasē uzvara Jerānam, dramatiski otrais — Sproģis, trešais – Jančauskis. Uzreiz pēc starta Jančauskim aizmugurē iebrauca Kolomenskis (drīz pēc tam izstājās), bet cīņā ar Jerānu par pirmo vietu pa valni iekšmalā brauca Jeršovs. Kūlenis gan sekoja vēlāk – Jeršovs uzķērās uz atpakaļejošās taisnes līkuma vidus, ar aizmestiem logiem ielidojot riepu krāvumā un noliekot mašīnu uz sāniem. Būs grūti turpināt sacīksti. Likstas turpinās arī Kozlovskim – Jānis izstājās arī otrajā braucienā, abas reizes ar pusass defektu. 2000 Super klasē uzvar Nitišs, seko Kenigsbergs, Kaimiņš, Andersons un Spīķis. 1600 klasē pārliecinoša uzvara Lilienšteinam, sekoja Vanters, Kļava, Priedītis un Silenieks. Izstājās Ligurs. D12 uzvara Jurciņam, sekoja Pindiss, Leimanis, Grantiņš — spēkos līdzīgi braucēji šajā trasē.

13:40: Noslēgusies pirmā sērija. B600 klasē uzvara Otto Vočtavam, taču arī 15 sekunžu sods par pāragru startu. Līdz ar to pirmais Baumanis, otrais – Bumbiers, trešais Zīverts. Vočtavs nokrīt uz sesto vietu. D-3A klasē pārliecinoši pirmais Līcis, sekoja Kurs, kurš apdzina Rāmetu. Open klasē duelī ar Kozlovski uzvar Jerāns, savukārt Kozlovska mašīna apklusa pēdējā līkumā pirms finiša. Otrais — Jeršovs, trešais — Jančausks. 2000 Super klasē uzvara Nitišam, sekoja Kenigsbergs, finišā trešais – Kaimiņš, taču ar 15 sekundēm par pāragru startu. Izstājās Spīķis un Astrauskis. Tā kā tehniskas problēmas bija Andersonam, Kaimiņš saglabā trešo vietu. 1600 klasē sīvā cīņā ar Vanteru uzvar Lilienšteins. Trešais — Kļava. D12 interesantā braucienā uzvar Jurciņš, seko Pindiss un Leimanis.

12:10: Noslēgusies laika kontrole. 2000 Super līderi – Kenigsbergs, Nitišs, Kaimiņš, Spīķis. 1600: Lilienšteins, Vanters, Ligurs, Kļava. Pirmā posma uzvarētājs Priedītis, veicot visus trīs apļus, pēdējais. Open: Jerāns, Kozlovskis, Jančauskis, Jeršovs. B600: Zīverts, Vočtavs (starpība abiem 0,01 sekunde!), Baumanis, Bumbiers. D-3A: Līcis, Kurs, Rāmets. D12: Leimanis, Pindiss, Jurciņš, Eglītis.

10:50: Dalībnieku sastāvi. Open (8): Imants Kolomenskis, Reinis Palēvics, Stepons Jančauskis,Jānis Kozlovskis, Raimonds Jerāns, Māris Rusmanis, Ints Jeršovs, Jānis Sproģis. D-3A (5): Māris Līcis, Jānis Ščerbickis, Remē Rāmets, Vitauts Kurs, Oskars Eglītis. B600 (8): Otto Vočtavs, Jānis Baumanis, Aigars Liškovskis, Valters Zīverts, Dmitrijs Kabanovs, Liene Ozoliņa, Viktors Dementjevs, Kaspars Bumbiers. 2000 Super (6): Intars Spīķis, Ainārs Kenigsbergs, Uģis Kaimiņš, Reinis Nitišs, Uldis Andersons, Gints Astrauskis. 1600 (9): Andre Kurgs, Andris Priedītis, Andis Kļava, Reinis Lilienšteins, Kaspars Silenieks, Jānis Lideris, Andis Vanters, Jānis Grīnvalds, Janno Ligurs. D12 (7): Tāvi Pindiss, Andris Jurciņš, Bruno Leimanis, Kristaps Eglītis, Aldis Grantiņš, Alvils Igovens, Andris Ramanis.

9:55: Jeršova mašīnai pa kartera ventilāciju izdzina eļļu, taču Ints turpinās cīņu.

9:50: Open klasē pieteiktajiem pieciem dalībniekiem pievienojas Imants Kolomenskis, Reinis Palēvics un lietuvietis ar pilnpiedziņas VW Golf II Stapons Jančauskis. Brīvajos treniņos rodas aizdomas, ja problēmas ar motoru ir Intam Jeršovam. D12 klasē pašlaik tikai 7 dalībnieki no gaidītajiem vismaz 10, bet reģistrācija vēl turpinās. Pārējās klasēs lielos vilcienos visi ieradušies.

8:30: Jānis Baumanis: “Ceturtdien biju šeit trenēties. Nokāvu motoru, Rīgā dabūju nākamo un uzrādīju par pussekundi ātrāku laiku nekā pagājušajā gadā. Sataisīju bagijam spidometru: taisnē pēc starta 140 km/h, bet atpakaļ nākošajā taisnē galā — ap 155 km/h!”

8:20: Interesanta laika prognoze: pa dienu mākoņains, pēcpusdienā apmācies, bet ap 17:00 — lietus. Ja sacensība ievilksies, fināli būs atšķirīgi no kvalifikācijas braucieniem!

8:15: Sarodas sportisti. Šobrīd zināms, ka uz starta 1600 klasē nebūs Ritvars Zobens.

7:35: Priekulē viss mierīgi. Piektdien nolijis, tāpēc brīvie treniņi būs trases attīrīšana no dubļu virskārtas. Laikapstākļi — šobrīd lietus mākoņi cīnās ar sauli par valdīšanu. Pašlaik ar nelielu pārsvaru vadībā saule.

Piektd.,21:15: Sestdienas garumā šeit ziņosim par notikumiem Priekulē, Pilskalnu trasē. Startējošo klašu neliela priekšvēsture:
1600: 3. posms pēc cīņām Smiltenē un Brenguļos. Pirmajā posmā uzvara Priedītim, otrajā – Kļavam.
2000 Super: 3. posms pēc cīņām Smiltenē un nenotikušas sacīkstes Brenguļos. Pirmajā uzvara Spīķi, otrajā netika savākts sportistu kvorums, tāpēc klases nestartēja. Taču formāli Priekulē būs trešais, nevis otrais posms.
Open: 3. posms pēc Smiltenes un Brenguļiem. Pirmajā uzvara Jerānam, otrajā – Kozlovskim.
B600: 2. posms pēc cīņas Smiltenē (aizvadīta sacīkste arī Mūsā, kas nebija čempionāta ieskaitē). Smiltenē uzvarēja Baumanis (Mūsā – Bumbiers).
VAZ Klasika kauss: 3. posms pēc cīņas Smiltenē, neieskaitīta posma Brenguļos, kur VAZ braucēji piepulcējās Open klasei. Arī Priekulē ieskaites nebūs.
D12: 2. posms pēc cīņām Smiltenē, kur uzvarēja Eglītis.
D-3A: Baltijas kausa otrais posms, pirmais, kurā vajadzētu būt kvorumam un ieskaitei. Smiltenē, 1. posmā, uzvaru guva Kristijans Rajamē, bet punktus par to neguva.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv