Autokross: Sestdien sveiksim pirmo čempionu?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.08.2012
10:45

Aprēķini rāda, ka Latvijas autokrosa čempionāta ceturtais posms, kas notiks sestdien Priekulē, var sarūpēt pirmo šā gada čempionu. Ja 1600 klases līderis Reinis Lilienšteins sasniedza 100% rezultātu (uzvara visās kvalifikācijās un A finālā), viņš kopvērtējumā kļūst neaizsniedzams.

Maksimums, ko rīt var sasniegt Lilienšteins, ir 22 punkti – 15 par uzvaru finālā, seši par uzvarām kvalifikācijas braucienos un viens par pirmo starta vietu A finālā. Līdz ar to pēc Priekules posma Lilienšteinam būtu 87 punkti. Pat, ja tuvākais sekotājs kopvērtējumā Ritvars Zobens rīt ir otrais visos braucienos (12+1+1+1), maksimums, ko Zobens var sasniegt atlikušajos divos sezonas posmos ir tie paši 87 punkti. Tā kā uzvaru skaits lielāks būtu Reinim (4:2), tad Lilienšteins vienalga būtu čempions.

Teorētiski arī 2000 Super klasē jau ir iespējams uzzināt čempionu. Ja Jānis Miščenko paņem maksimumu, tad pēc Priekules posma viņam būtu 80 punktu. Par čempionu viņš kļūtu gadījumā, ja Juris Spīķis rīt tiktu tikai pie viena punkta (vai nu 10. vieta, vai nu viena otrā vieta kādā no kvalifikācijām), bet Raimonds Mūrnieks nesasniegtu vairāk par 12 punktiem. Tiesa, scenārijs visai apšaubāms.

Rīt teorētiski iespējams uzzināt „jauno” VAZ Klasika klases kausa ieguvēju. Ja Imants Kolomenskis Priekulē sasniedz punktu maksimumu, Edijs Zimza nedrīgst gūt vairāk par četriem punktiem.

Tomēr pamata prognozes šķiet šādas: Lilienšteina tituls jau Priekulē ir ļoti reāls, tomēr Miščenko un Kolomenskim drīzāk būs jāgaida Smiltenes posms, lai apstiprinātu savas uzvaras. Open un B600 klases ir pilnībā neprognozējamas, jo starp līderiem ir tikai daži punkti, un jebkuri titulu rēķini ir neiespējami.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv