Autokross: Sezonas sākuma baumu lappusīte

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.03.2015
16:57

Skaidrs, ka līdzjutējiem un arī Autocross.lv kolektīvam nav miera attiecībā uz jaunumiem šajā sezonā, tāpēc neliels baumu un faktu apkopojums par interesantajām lietām.

Vispirms jāsumina pirmie dalībnieku saraksta karaļi – jau saņemti pirmie pieteikumi. 1600 klasē pašlaik cīņai gatavojas Mareks Dainis, bet viņa brālis Rihards pieteicies 2000 Super klasē. Abu pieteikumi pārsteigumus nesagādā – mašīnas un klases līdzšinējās.

Open klasē divi pieteikumi – medaļnieki Jānis Kozlovskis un Lauris Unāms gatavi duelim savā starpā un cīņām ar pārējiem dalībniekiem.

VAZ Klasika klasē startu ar pieteikšanos izrāvis Andris Ozoliņš, kurš atgriezīsies cīņās pēc traumas gūšanas pērn Smiltenes vasaras posmā.

D12 klasē, kurai šoreiz Smiltenē būs Smiltenes kausa statuss (Baltijas ieskaite – vasaras posmā), pieteicies igaunis Marko Tīnass.

Gatavojas daudzi sportisti, notiek licencēšanās un pieteikšanās sacensībām, kas priecē. Ir arī vairāki jaunumi.

Skrundas/Embūtes puses brigāde sarūpē pārsteigumus. Ojārs Troika paliek Open klasē, taču Oskars Troika pārceļas no 1600 un 2000 Super klasi. Tiks izmantots VW Golf III automobilis, ar kuru Oskars līdz šim startējis LAF Krosa komisijas kausa izcīņas posmos. Ar to pārsteigumi nebeidzas – savu sen pieslēpto VAZ 2108 trasē plāno izvest arī abu šefmehāniķis Juris Kaļķukalns, kurš arī tuvojas startam 2000 Super klasē. Savukārt baumo, ka 1600 klasē varētu atgriezties Edgars Paculs, kurš pēc debijas 2012. gadā no sacīkstēm pazuda, nestartējot ne krosā, ne folkreisā (toties ģeniāli darbojas krodziņā Rančo uz Liepājas šosejas, kuru iecienījušas no Vecpils posmiem braucošās komandas).

2000 Super klasē, kā runā, varētu būt arī viens tehnikas jaunums – Juris Spīķis plāno startēt ar Ford Puma automašīnu, gluži kā pērnais čempions Mārtiņš Starks. Peugeot, kuru pēdējais izmantoja Jānis Spīķis, Brenguļos nokaujot motoru, pašlaik tiek sūtīts pelnītā atpūtā.

Pavisam drīz dalībnieku sarakstos jāparādās Jānim Borševskim – Open klases debitants trasē vedīs Mitsubishi Lancer Evo automašīnu. Jānim ir zināma standartauto sacensību pieredze. Tāpēc, lai arī krosa režīmā nav veikts vēl ne metrs, var gadīties, ka Borševskis ieskaitāms favorītu pulkā. Ļoti jācer, ka šo niansi uzķers Agris Brediks un būs gatavs startēt Smiltenē. Runā, ka pēdējo gadu čempions cenšas pārdot savu Evo, ar mērķi iegūt rallijkrosam atbilstošāku auto. Kamēr tas nav noticis, ceram uz Agri trasē!

Tomēr, pat, ja nebūs uz starta čempions, pilnpiedziņu bruņošanās notiek pilnā sparā. Ints Jeršovs gatavs beidzot sakārtot jautājumus Open klasē, savā Subaru iemontējot spēcīgu Audi motoru. Tehniskie eksperimenti arī Laura Unāma garāžā.

Ja par labām pilnpiedziņas mašīnām, ziņa no Lietuvas – NEZ Rallijkrosa čempions Kazimiers Gudžjūns plāno noslēgt savu karjeru autosportā, tāpēc pārdod lieliskā stāvoklī esošo Ford Puma automašīnu – Baltijas cīņām labs 500 zs auto (35 000 eiro, sarunu iespējas).

2000 Super klasē cīņām gatavojas Ritvars Zobens, kurš pērn sezonas pirmajā pusē bija spiests pamest sacīkstes, bet rudenī aizvadīja vienu cīņu B600 bagijos. Zināms, ka pēc Lietuvas kūleņa tiek atjaunota arī Jāņa Lidera mašīnas virsbūve, cerams, ka Smiltenē braucējs būs uz starta. Čempionātā, iespējams, atgriezīsies Andis Skolmeistars ar savu VW Golf II, savukārt par junioru Endiju un viņa Ford Fiesta pašlaik nav daudz ziņu.

Iepriekš izskatītā mīkla par Raivja Grigoroviča plāniem atrisināta – viņš šovasar izmantos Audi Quattro automašīnu, taču vairāk koncentrēsies uz LAF Krosa komisijas kausa izcīņu, kurā viņš šobrīd ir viens no kopvērtējuma līderiem.

VAZ klasē varētu būt ģimenes pieaugums, jo gatavojas debitēt jauns braucējs Edgars Elsts. Viņa ģimenē kross nav svešs, jo 1996. un 1997. gadā tuvs radinieks Andris Elsts startēja VI grupas smago bagiju cīņās.

Labas ziņas par B600 klasi – optimistiskās prognozes sola pat 14 dalībniekus! Cīņām gatavojas Beate Klipa, Liene Sproģe, Kaspars Meņģelis, Keivo Koivs, Valters Zīverts, Gints Astrauskis, atgriezties gatavojas Renārs Vinokurovs, kurš nav startējis kopš 2009. gada. Plānots, ka cīņās varētu iesaistīties Jānis Boks un divi jauni braucēji no Laivu Centra kluba, iespējams, vēl kāds. Ielocīties bagijā esot mēģinājis arī augumā garais līdz šim rallijā startējušais Kristaps Feldmanis. Pašlaik nav ziņu par Aigaru Liškovski un Dāvi Aupi, savukārt pērn veiksmīgi debitējušais Rihards Baumanis šogad varētu nestartēt, taču arī vēl viss var mainīties. Ja visi minētie un neminētie būs uz starta, klase būs īpašs šovs!

Jāņem vērā, ka Smiltenē tiks aizvadīts arī Lietuvas čempionāta posms. Tas faktiski ar garantiju nozīmē, ka uz cīņām ieradīsies ne tikai Baltijas veiksmes meklētāji, bet tik tiešām spēcīgākie Lietuvas braucēji, kuru uzdevums būs ne tikai cīnīšanās ar latviešiem, bet arī punkti savā čempionātā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv