Autokross: Situācija kopvērtējumā – pirmais čempions jau Mūsā?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.09.2020
09:22
Jānis Linde pārliecinoši soļo trešā čempiontitula virzienā. Viss tiks sakārtots jau Mūsas Trillerī?

Mūsas Trillera ietvaros nedēļas nogalē tiks aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta ceturtais posms, kas būs seriāla priekšpēdējā sacīkste pirms fināla Brenguļos oktobrī. Pastāv iespēja, ka jau Mūsā būs iespēja sveikt pirmo šā gada čempionu.

Teorētiski priekšpēdējā sacīkste ir tā, kurā par čempionu var kļūt jebkurš kopvērtējuma līderis, ja pie lietas ķeras “neticama apstākļu sakritība” un “brīnums”. Tomēr ir līderis, kura pārsvars ir pietiekams, lai ar cienījamu sniegumu lietas tiktu sakārtotas jau Bauskā: VAZ Klasika līderim Jānim Lindem ir 27 punktu pārsvars, bet vienā sacīkstē iegūstamais maksimums ir 23. Šobrīd otrais ir čempionāta debitants Raitis Gusevs, bet uz trešo vietu pēc Smiltenes neveiksmes noslīdējis Kalvis Tēts, kuram vēl par diviem punktiem mazāk. Lindem ir iespēja nodrošināt čempiontitulu, kas būtu viņa trešais tituls pēc kārtas. Jānis uzvarējis visos trīs šā gada posmos, ceturtā uzvara garantētu čempiona titulu (un ne tikai – ir kombinācijas, kas Lindem ļautu uzvarēt kopvērtējumā arī bez uzvaras Mūsā).

Nākamais kandidāts ceļā uz priekšlaicīgu čempiona titulu ir Edijs Ošs 2000 Super klasē, kuram ir 13 punktu pārsvars pār Ritvaru Kārkliņu. Tas nav daudz, taču Kārkliņa neveiksmes gadījumā pārsvars var izaugt līdz 23 punktiem vai vairāk, kas nozīmētu čempiona titula nonākšanu Oša rīcībā. Interesanti, ka šogad cīņā par šo titulu tiekas pagājušā gada 1600 un 2000 Super klases čempioni. Duelis ir skarbs un principiāls – attiecīgi, aizraujošs skatītājiem.

Absolūti neprognozējama situācija Xtreme klasē, kurā Gatim Geisteram un Mikum Neško šobrīd ir vienāds punktu skaits. Sacensību režīmā nevarētu teikt, ka kādam no viņiem ir izteikts pārsvars pār otru, turklāt viņi nav vienīgie, kuri posmos pretendē uz uzvarām. Turklāt jāņem vērā, ka Bauskā autokrosa ieskaitē startēs arī viesmākslinieks Jānis Baumanis, kurš var iejaukties cīņā par posma uzvaru, šādā veidā atņemot punktus abiem līderiem. Geistera un Neško duelim, tā vien šķiet, būs jāturpinās līdz pat sezonas pēdējam posmam.

Ļoti saspringta situācija arī Open 2500 klasē, kurā līderiem Armandam Plūmem un Jānim Dreimanim ir vienāds punktu skaits, bet trešajā vietā esošajam Andrim Ustupam par trim punktiem mazāk (46-46-43). Šķiet blīvi, tomēr reālo spēku samēru ziņā galvenais favorīts ir pērnais čempions Armands Plūme. Kopvērtējuma situāciju saasināja Armanda nestartēšana otrajā posmā Vecpilī, savukārt startētajās sacīkstēs Pilskalnos un Smiltenē Plūme bija pirmais. Armands ir favorīts, taču kļūdīties viņš vairs nedrīkst. Arī šajā klasē čempiontitula cīņa, visticamāk, atrisināsies vienīgi pēdējā posmā Brenguļos.

Salīdzinoši liels līdera pārsvars ir arī Latvijas Bērnu čempionāta Mini klasē. Emīls Mirošņiks ir 18 punktu atrāvienā no Jāņa Kozlovska juniora. Arī šajā klasē var tikt noskaidrot čempions jau svētdienas pēcpusdienā. Abu līderu sekmes šogad ir ļoti mainīgas. Mini bagiju klasē aizvadīti četri no sešiem seriāla posmiem. Gan Emīls, gan Jānis guvuši divas uzvaras katrs. Patīkami, ka Mūsā tiks sasniegts ilgi nebijis dalībnieku skaits – uz starta plāno iziet 12 mazie braucēji.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv