Autokross: Situācija starp Latviju un Lietuvu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.06.2019
10:17
Justs Grencis Mūsā guva sesto vietu - daudzsološs rezultāts debitējot SuperBuggy!

Aizvadīta nedēļas nogale ar Eiropas autokrosa čempionāta posmu Latvijā, tepat nākamās brīvdienas ar posmu Lietuvā, Vilkiču trasē. Kāda situācija Eiropas seriāla kopvērtējumos?

Lasot virsrakstu varētu padomāt, ka tiks risināti jautājumi par reņģēm, atņemtām dzelzceļa sliedēm vai tas, vai lietuvietim latvietis ir brālis vai konkurents. Tomēr nē – runa ir par autokrosu, par Baltijas sportistiem un līdzjutējiem tik izdevīgo periodu, kad tepat tuvumā notiek augstākā mēroga autokross.

Čempionātā aizvadīti divi posmi, Vācijā un Latvijā. Abas sacīkstes uzrādījušas pagaidām izteiktas tendences cīņā par kopvērtējuma uzvarām. Lai gan punktus niansēti skaitīt pēc divām sacīkstēm ir krietni par agru, klasēs veidojas līderi, kurus kādā brīdī noķert var palikt sarežģīti. Divās klasēs viens braucējs guvis uzvaras abos posmos, pārējās divās Vācijas posma uzvarētāji guva otro vietu. Pietiekami uzskatāma statistika.

SuperBuggy ieskaitē Bernds Štūbe uzvarēja gan savās mājās, gan Bauskā, turklāt klātienē viņš izskatās tik ļoti pārliecinošs, ka šobrīd grūti iztēloties, kā viņš arī šogad varētu nebūt čempions. Starp citu, viņš SuperBuggy klasē ir deviņkārtējs Eiropas čempions, no kuriem astoņi sasniegti aizvadītajos gados pēc kārtas.

Var teikt, ka Ervins Grencis ar jauno tehniku vēl tikai ieskrienas, un Bauska jau bija krietni labāka nekā Vācija. Var teikt, ka Jakubs Kubičeks piedzīvoja kūleni, tāpēc viņa turpmākā cīņa Mūsā bija pakaļdzīšanās un līdz Štūbem viņš īsti netika. Visu ko var teikt, bet tas miers un stabilitāte, ar kādu brauc titulētais vācietis, ir biedējoši skaista.

Interesanti, ka pirmajos posmos bez paklupšanas izticis vienīgi Štūbe – visiem pārējiem tuvākajiem sekotājiem viens no posmiem bijis samocīts. Kubičekam nepalīdzēja Bauskas kūlenis, Anakleto Latvijā pēc laba sākuma palika bez vērā ņemama rezultāta, Grencim knapi izdevās tikt finālā Vācijā, Budlmaijers savā pirmajā gadā lielajā klasē ir ātrs, taču pagaidām ne stabils līderu braucējs (Bauskā bez fināla), Jordāks kvalifikācijas braucienos ir kā raķete, bet to neizdodas pārvērst labā rezultātā svētdienas vakarā… Tas tikai apliecina, ka arī šogad čempionāta līderpozīciju dalīšana būs spraiga, jautājums tikai, vai kāds procesa gaitā tiks klāt arī Štūbem.

Kopvērtējumā Ervins Grencis ceturtais, Justs Grencis pēc neveiksmes Vācijā spoži nodemonstrēja savu potenciālu māju posmā – sestais finišā un jau šobrīd 11. vieta kopvērtējumā. Abus ar tēvu interesanti vērot. Kvalifikācijā viens otram ļāva atvest pa brauciena uzvarai – vispirms Ervins neaiztika dēlu, kad abi guva dubultuzvaru pirmo reizi, bet vēlāk Justs ļāva Ervinam gūt tik nepieciešamo uzvaru otrajā dubultuzvarā. Ja tas bija sarunāts – perfekta izspēle, ja nebija sarunāts – perfekta reakcija uz situāciju un izpratne, kurā brīdī kuram no dueta panākumi ir vairāk nepieciešami. Tiesa, pārinieka vaktēšana nes līdzi arī negatīvās nianses. Finālā pēc neveiksmīga starta Ervins pirmajā līkumā iepinās konkurentu pulkā, savukārt Justam, kurš bija aiz tēva, nācās pamatīgi zaudēt ātrumu, lai neapdraudētu viena vai abu vēl vairāku pozīciju zaudējumu. Ja Ervina vietā būtu kāds cits, liekas, Justs krietni drošāk un ar elkoņiem varētu mēģināt lauzties konkurentam garām.

Pagaidām citu latviešu SuperBuggy punktu guvēju pulkā nav – Māris Līcis risina mašīnas izturības problēmas. Kā nojaušams, viņa plānos Lietuvas posms nav. Savukārt Juris Kuļikovskis gatavojas Vilkičiem, un abi ar brāli pašlaik neatmet cerības būt uz starta.

Attiecīgi, līdz ar Andra Kuļikovska Bauskas neveiksmi arī Buggy 1600 klasē bez latviešiem punktu guvēju sarakstā. Arī TouringAX nē – šogad salonmašīnās bez mūsējiem. Pirmos punktus JuniorBuggy nopelnījis Kristiāns Grencis, kuram tehnisku problēmu dēļ neizdevās fināls, taču kopumā sniegums bija lielisks. Šobrīd viņš formāli 11. vietā no 16 braucējiem.

JuniorBuggy kopvērtējuma vadībā šobrīd Barts van der Putens, kuram izdevās apspēlēt galveno favorītu Jakubu Novotniju. Viņi abi arī šobrīd veidojas par sezonas centrālajām personām šajā klasē

Buggy 1600 klasē šobrīd pussoli priekšā pārējiem šķiet pērnais čempions Petrs Nikodems. Lai arī čehs finālā piekāpās Vinsentam Mersjē, šobrīd viņš ir vienīgais, kurš izticis bez lieliem punktu zaudējumiem abos posmos. Turklāt jāņem vērā, ka Nikodems Mūsas posmu sāka ar izstāšanos pirmajā kvalifikācijā, tāpēc tālākā cīņa bija rāpšanās atpakaļ virsotnē, kas principā izdevās.

TouringAX klase šogad veidojas ļoti aizraujoša. Šķietami pārāks pār konkurentiem joprojām ir čempions Vāclavs Fejfārs, taču abos pirmajos posmos finālā brīnumus rāda Matvejs Furažkins, kuram izdodas čehu apspēlēt. Saliekot kopā visu nedēļas nogali neliekas, ka Furažkins būtu ātrāks un labāks par Fejfāru. Taču rezultāti un kopvērtējuma tabula ir nepielūdzama – 2:0 krievu braucēja labā.

Nedēļas nogalē uz Vilkičiem!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv