Autokross: Smagā artilērija atjauno spēcīgu dueli

Viesturs Saukāns  03.03.2019 12:26 6

  Autokross, Ziņas

Šogad smago automašīnu cīņās Baltijas kausā paredzēti pieci posmi – trīs Igaunijā, divi Latvijā. Seriāls notiks B6000 smago bagiju klasei, kurā atjaunosies pirms dažiem gadiem izcils duelis: Jānis Kozlovskis un Audriuss Pilipavičs. Un, protams, citi spēcīgi braucēji.

Šogad, šķiet, bez Baltijas kausa paliks D12 klase, jeb smagās GAZ salonautomašīnas. Tehnikas vienību reģionā palicis salīdzinoši maz, tāpēc klase – vismaz šobrīd – nespētu nodrošināt kvalitatīvu Baltijas seriāla norisi. Igaunijas čempionāta plāni gan spēkā, kas varētu būt bāze, lai cīņa šajā ieskaitē atkal uzplauktu.

Cits stāsts par B6000 bagijiem – tie tiek būvēti jauni, arī Latvijā. Par starpsezonas skaļākajām ziņām parūpējās savulaik atraktīvie Pilipavičs un Kozlovskis. Jānis arī skaidro kalendāru un klases kopējās tendences: “Interesanti, ka Igaunijas posmi pārceļas uz līdzenākām trasēm. Paredzēts posms Vasalemmas rallijkrosa trasē, kā arī bija ieplānots posms Pīrojā. Tas gan tiks pārcelts uz citu rallijkrosa arēnu, jo Pīrojas trasē notiks pamatīga rekonstrukcija. Līdz ar to no klasiskajām bedru trasēm paliks tikai pēdējais posms Varstu. Latvijā cīņas notiks, tradicionāli, Smiltenē un, kas īpašs jaunums šogad, arī Pilskalnu trasē. Jēkabpils posms atgriežas pie smago mašīnu sacensībām pirmo reizi vairāk nekā 20 gadu laikā. Trase pirms aptuveni 30 gadiem tika uzbūvēta tieši smagajām mašīnām.”

Klasē mainīti arī tehniskie noteikumi, kas teorētiski varētu izlīdzināt braucēju spēku samērus. Kozlovskis skaidro: “Klasē izmainīti tehniskie noteikumi, kas ierobežos iespēju aiziet pārāk tālu no standarta risinājumiem. Tam vajadzētu ierobežot un noturēt tehnikas gatavošanas izmaksas.”

Jānis arī atzīmē sava lietuviešu drauga un konkurenta atgriešanos trasē, kas bijis izšķirošs notikums arī viņa plānos atgriezties pie pilnas B6000 programmas: “Audriuss Pilipavičs pagājušajā gadā aizvadīja atgriešanās sacensības, un saprata, ka vecais bagijs ir ļoti novecojis un kļuvis pārāk smags šodienas cīņām. Tāpēc viņš būvē jaunu mašīnu. Ar šo darbību viņš uzkurināja vēl vienu veterānu atgriezties pie lielā bagija stūres,” par sevis izprovocēšanu nosmej Kozlovskis. “Tagad arī manai mašīnai notiek pamatīga pārbūve.”

Pilipavičs bija pārliecinošs klases līderis laikā no 2009. līdz 2012. gadam, uzvarot Baltijas kausa un čempionāta kopvērtējumā. Vēlāk starti Baltijā kļuva neregulāri, taču apmeklētās sacīkstes pamatā tika uzvarētas. Kozlovskis allaž bija viens no galvenajiem viņa konkurentiem. Jānis pats ir Baltijas kausa ieguvējs tieši pirms Pilipaviča uzziedēšanas – 2008. gadā. Lai gan trasē konkurenti, abi uztur ļoti draudzīgas attiecības.

Lai gan D12 klase pēdējos gados šķiet pagurusi dalībnieku skaita ziņā, B6000 stabili tur cienījamu dalībnieku skaitu. “B6000 klase šogad piedāvās dalībniekus robežās no 14 līdz pat 20 mašīnām, esmu visai drošs par to. Arī mūsu braucēji cītīgi gatavojas. Ainārs Ramats būvē pilnīgi jaunu bagiju, jo vecais beidzot ir galīgi līks. Tātad abi brāļi startēs ar jauniem bagijiem! Cīņā gan jau dosies Intars Bališevs, Aigars Lizums, pagaidām nezinu Andra Ramaņa plānus. Taču sastāvs kopumā būs ļoti interesants.”

6 responses to “Autokross: Smagā artilērija atjauno spēcīgu dueli”

 1. Fans B6000 says:

  Jānis Kozlovskis dēvē sevi par autosporta leģendu. Bet autosports ir īstu vīru cīņa trasē, nevis konkurentu mazināšana uz tehnisko noteikumu ietekmēšanas rēķina. Kā viņš to piekopj visās klasēs, kur viņš piedalās OPEN 2500 dancoja pēc viņa stabules, mini bagiji viņa ietekmē, nu arī B6000 klase būs sačakarēta, jo Jānīts grib iegūt kārtējo “ķipīti” par katru CENU!

  • Fans Visiem says:

   Rupji sakot ko tu dir*s
   Tev jau baigi interesanti skatīties kā evalūcija ar četrlitrīgu 4×4 iet garam 2.0 litru mašīnām… Klase butu izmirusi un to neteica tikai Kozlovskis..
   Nepūt pīlītes 🦆

  • HL MOTORSPORTS says:

   Neobjektīvs,nekompetents komentārs un tukša muldēšana…

  • Daniels says:

   Viņš ar šādu ideju nesačakarē B6000 klasi, tikai cenšas padarīt to skatāmāku un vienlīdzīgu, jo palielam pēdējās sezonas uzvar tikai nauda, tas vairs nav interesanti kas notiek šobrīd

  • JK says:

   Man tiešām ir patiesi žēl,ka autokrosa sabiedrībā ir tik sekli domājoši biedri !!!
   Es sevi par leģendu nekad neesmu dēvējis :)))))
   Par kādu tieši konkurentu mazināšanu tu muļķīti vispār runā ???
   Vai tu vispār zini kāpēc vēl pastāv B-6000 klase un vēl tādā sastāvā, kā viena no kuplākajām autokrosa klasēm ???
   Var būt tāpēc,ka mēs divatā ar Igauni Tidebergu vairākus gadus vizinājāmies pa Igaunijas trasēm ,lai šī klase atkal atdzimtu . Var būt tāpēc ,ka kopā ar Igauņu un Lietuvas domubiedriem nepieļāvām šajā klasē izmantot citas markas motorus ,kā tikai GAZ.
   Un lai tev būtu vieglāk dzīvot, tad paskaidrošu tev, ka jau ļoti sen nestartēju sacensības dēļ ķipīšiem, bet gan lai uzbrauktu kopā ar draugiem un lai labi pavadītu kopā laiku ar šiem senajiem draugiem un protams lai iepriecinātu skatītājus.
   Un lai tev pilnībā atvērtu acis ,tad B-6000 tehniskos noteikumus izstrādā un papildina Igauņu tehniskais dienests un ja ir kādas pretenzijas, tad sazinies ar viņiem, nevis raksti šeit muļķīgus un aizvainojošus komentārus.

 2. Fans B6000 says:

  Jānis Kozlovskis dēvē sevi par autosporta leģendu. Bet autosports ir īstu vīru cīņa trasē, nevis konkurentu mazināšana uz tehnisko noteikumu ietekmēšanas rēķina. Kā viņš to piekopj visās klasēs, kur viņš piedalās OPEN 2500 dancoja pēc viņa stabules, mini bagiji viņa ietekmē, nu arī B6000 klase būs sačakarēta, jo Jānīts grib iegūt kārtējo “ķipīti” par katru CENU! Varbūt pasludinam Jānīti priekšlaicīgi par visu klasu čempionu, lai nebendē autokrosa attīstību.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru