Autokross: Smagās cīņas beigušās

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.08.2011
12:32

Līdz ar svētdienas posmu Smiltenē sezona Latvijas un Baltijas kontekstā noslēgusies smago automašīnu klašu dalībniekiem. Ar piekto posmu noslēdzās Latvijas čempionāts D12, bet ceturtā sacīkste bija pēdējā D-7 Baltijas kausā. Šo klašu un seriālu uzvarētāji – Andris Jurciņš D12 un Audrjus Pilipavičs D-7.

D12: Negaidīti gaidīts tituls

D12 klases Latvijas čempiontitula liktenis šosezon izvērtās nedaudz negaidīti. Sezonas sākumā likās, ka galvenie uzvaras pretendenti būs līdzšinējie – Kristaps Eglītis un Bruno Leimanis, kuri par čempiontitulu spēkojās arī iepriekšējos gados. Pirmais posms Smiltenē arī apstiprināja tieši šādu čempionāta scenāriju, jo Eglītis uzvarēja, bet Leimanis bija otrais. Trešais toreiz finišēja Jurciņš, taču tam titula kontekstā šķita maza nozīme, jo Andris Latvijas posmus līdz šim aizvadīja neregulāri, lielākoties tikai Smiltenē vai tajās sacīkstēs, kas notika Igaunijā.

Tomēr Jurciņš devās arī uz otro posmu Priekulē, turklāt nu jau atgriežoties mājās ar pirmo šā gada uzvaru. Sacīkstē ar motora defektu kapitulēja Eglītis, kurš pēc šīs neveiksmes bija spiests kapitulēt uz visu atlikušo sezonu. Jurciņš nonāca kopvērtējuma vadošajās pozīcijās, turklāt viens no konkurentiem, tātad, jau bija „likvidēts”.

Sezonas turpinājumā Jurciņš nebija apturams, tam netraucēja pat dramatiskā avārija Igaunijas čempionātā. Uzvara Priekulē-2, Bruno Leimaņa un Tāvi Pindisa ne pārāk spilgtais sniegums visu sakārtoja jau posmu pirms finiša – Andris Jurciņš kļuva par čempionu.

D7: Brīnums nenotika

Vērojot iepriekšējo divu sezonu iznākumu, kā arī zinot lietuvieša Audrjus Pilipaviča plānus startēt arī šogad, bija visai skaidrs, kuram 2011. gadā tiks Baltijas kauss. Gan Latvijas sportisti, gan sezonas nogalē arī igauņi skrūvēja un būvēja, tomēr ar Pilipaviča tehnikas pārspēku un pietiekami labo braukšanu cīnīties nebija iespējams. Pēc Pilipaviča pārsteidzošā zaudējuma priekšpēdējā posmā vēl parādījās cerība, ka Arnis Ramats varētu pēdējā brīdī „nozagt” lietuvietim Baltijas kausu, taču pēdējais posms svētdien neatstāja šaubas par labāko krokodilu dīdītāju Baltijā.

Otrais jau kārtējo reizi ir Arnis Ramats, bet trešajā vietā sezonas otrajā pusē ielēca Marguss Vainumetss, kurš guva vienīgo Pilipaviča atstāto uzvaru priekšpēdējā posmā Varstu.

Jau otro gadu pēc kārtas kārtis nekrīt bijušā Baltijas kausa ieguvēja Jāņa Kozlovska virzienā – šosezon atkal tikai ceturtais, ko diktēja tehnikas defekti. Tehniski stabilāks gads šajā ziņā izdevās Mārim Kozlovskim, taču arī ne bez sarežģījumiem.

Smiltenē D-7 klasē debitēja Andris Ramanis, startējot ar bijušo vairākkārtējā Latvijas čempiona, leģendārā Anatolija Semešina bagiju. Jāatzīst, ka debija bija daudzsološa, jo, piemēram, pirmajā kvalifikācijā tika sasniegt stabila trešā vieta. Vēlāk gan sacīksti izbojāja ātrumu pārslēgšanas mehānisma defekts, tomēr pieteikums visai nopietns!

Ja par abām smago auto klasēm, tad D12, lai arī pāris sarūgtinošiem izņēmumiem, kopumā spēja nodrošināt gan šiem laikiem atbilstošu dalībnieku skaitu, gan intrigu trasē un kopvērtējuma tabulā. Tātad, cerībā, ka dalībnieku nepaliks mazāk, ar nepacietību jāgaida nākamais gads.

D-7 sezonas pirmajā pusē šķita aizvadām savas pēdējās Baltijas kausa sacīkstes, jo sportistu kļuva arvien mazāk un mazāk. Tomēr par jaunu rāvienu kalpoja pēdējie posmi, sevišķi Smiltenes sacīkste, kurā uz starta pamanījās iziet uzreiz astoņi dalībnieki. Ja šādu skaitli varētu noturēt arī nākamsezon, klase kādu laiku vēl varētu pastāvēt. Skaidrs, ka lielie bagiji, kad trasē to ir daudz, ir ļoti baudāma un interesanta klase, jo vairāk, ja ar savu visai atraktīvo braukšanu priecē Latvijas draiskuļi Ramats un Kozlovskis…

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv