Autokross: Smiltenei 87 pieteikumi

Viesturs Saukāns  15.08.2015 17:00 3

Nākamās nedēļas Latvijas autokrosa čempionāta noslēguma posmam, kā arī Baltijas smago automašīnu un bagiju čempionāta kārtējai sacīkstei pieteikti 87 dalībnieki. Pēdējās dienas nesarūpēja lielus pārsteigumus.

Par viskuplāk apmeklēto, vismaz pieteikumu ziņā, klasi kļuvusi Baltijas un Igaunijas čempionāta B6000 smago bagiju kategorija ar 15 pieteikumiem. To vidū pieci Latvijas braucēji – Jānis Kozlovskis (Smiltenē startēs divās klasēs, arī Open), Ainārs Ramats, Arnis Ramanis, Intars Bališevs un Aigars Lizums.

Otra kuplāk pieteiktā klase ir VAZ klasika ar 13 dalībniekiem. Galvenās ziņas – pēc avārijas atgriežas Heinars Lehtsārs, kurš būs viens no favorītiem gaidāmajā cīņā, kā arī uz pēdējo posmu plāno ierasties pērnā gada čempions Kristaps Maševskis.

Trešā kuplāk pieteiktā klase ir B600 bagiji, kas ir pēdējā laika rekords. Ja visi atbrauks, tad tā būs pirmā reize kopš 2011. gada pēdējā posmā Bauskā, kad arī uz starta pulcējās 11 dalībnieki. Galvenās ziņas – atgriežas Keivo Koivs un ar bijušo Jāņa Baumaņa čempionbagiju plāno debitēt Lauris Brikainis.

Pārējās klasēs līdz desmit dalībniekiem, bet visvājākā situācija veidojas 1600 salonauto klasē – seši pieteikumi, kas ir arvien skaļāks trauksmes zvans par klases kvoruma iespējām nākamajā sezonā. Šķiet, dalībnieku skaita līkne klasei iet uz leju, kam seko dažādi riski – neieskaitīti posmi nākotnē, baumas par pievienošanu 2000 Super klasei, un citas tradicionālas versijas. Kā katrai klasei, šīs kategorijas entuziastiem arī iekšienē jāmeklē risinājumi dalībnieku skaita palielināšanai.

  • Jap, 1600niekiem ir problēmas… :( Risināsim!

  • P.Ā.

    Biju domājis, ka salasīsies vairā puikas, bet nu – arī ir Ok…potencionālie čempioni ir :)

  • Man jau 1600 arī mīļa klase. Es domāju, ka šīs klases “atdzīvināšanai” jāpiesaista tas Oļegs, kurš “atdzīvināja” pakaļpiedziņas braucējus folkreisā. Viņš ar to sevi pierādīja kā līderi. Pie tam viņam ir ķermeņa valoda kā Benito Musolini – kā mēs zināms, viņš arī bija izcils līderis.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vecpils, Vecpils autotrase, 21.07.2018. Latvijas autokrosa čempionāts, 3. posms Nolikums LČ Nolikums FR-Kom Pieteikuma veidlapa LČ Pieteikuma veidlapa FR-Kom Dalībnieki LČ (21) FR Komandas (2)