Autokross: Smiltenes posmam 75 pieteikumi, nozīmīgas atgriešanās

Viesturs Saukāns  18.08.2018 20:30 2

Latvijas autokrosa čempionāta ceturtajam posmam, kas pēc nedēļas notiks Smiltenē, Tepera trasē, pieteikušies 75 dalībnieki. Uzziedējušas gan nacionālā čempionāta klases, gan spožus pieteikumu sarakstus veido arī Baltijas kausa smago auto braucēji.

2000 Super klasē desmit braucēju pulkā par patīkamu pārsteigumu parūpējies Mārtiņš Starks, kurš vedīs trasē savu Ford Puma. Bijušais čempions būs viens no favorītiem gaidāmajā posmā. Starkam būs atraktīva sezonas nogale, jo, ja Smiltenē Puma izturēs, nākamā sacīkste Bauskā tiks aizvadīta gan krosā, gan folkreisā. Ar divām dažādām mašīnām, domājams.

2000 Super klasē pieteicies arī igaunis Veiko Kopū, kuram šī būs debija Latvijas autokrosā.

Open 2500 klasē deviņi pieteikumi, ierindā visi plānotie favorīti. ŠĪ gada labākais sastāvs VAZ Klasika klasē, kurā pieteikti deviņi braucēji. Pēc divu posmu izlaišanas trasē atgriezīsies viens no favorītiem Andris Krieviņš, tāpat arī Jānis Balodis, kurš arī nav startējis kopš pirmā posma Brenguļos. Debiju Latvijas autokrosa čempionātā plāno piedzīvot arī pieredzējušais VAZ auto braucējs Ainārs Poikāns.

Tikmēr krīzē atkal iekritusi B600 klase, kurā tikai četri pieteikumi. Tas šobrīd nozīmētu ne tikai kvoruma iztrūkumu, bet arī Latvijas čempionāta statusa zaudējumu šajā sezonā. Klase atlikušajos divos posmos nedrīkst kļūdīties ar sastāvu…

Pašlaik starta sarakstā nav Edgara Zīverta un Keivo Koiva, kuri varētu būt uzskatāmi par regulāriem čempionāta dalībniekiem. Nav arī Mikus Neško, taču viņa kūleņošana Vecpils posmā ir gana attaisnojošs iemesls nestartēšanai.

Tradicionāli labs sastāvs – 11 dalībnieki Mini bagiju klasē. Savā ziņā labs sastāvs arī Open 4500 cīņās, kur startam gatavojas jau Pilskalnu posmā redzētā trijotne Jānis Veģeris, Guntars Bružs un Edgars Krūmiņš.

Seši pieteikumi Baltijas D12 klasē, kur divi no braucējiem mūsējie – Bruno Leimanis un Alvils Igovens. Interesanti, ka trasē šogad atgriežas savulaik Baltijā spēcīgais Tāvi Pindiss. B6000 smago auto bagiju klasē izcils 13 dalībnieku sastāvs. To vidū pieci Latvijas braucēji – Ainārs un Dinārs Ramati, Aigars Lizums, Andris Ramanis un Intars Bališevs. Turklāt šogad arī šajā klasē nozīmīga atgriešanās – jau iepriekšējā Baltijas posmā Pīrojā startēja savulaik neuzvaramais lietuvietis Audrjus Pilipavičs.

Desmit pieteikumu Igaunijas čempionāta GAZ 53 klasē.

Klašu kopvērtējuma situāciju pirms Smiltenes posma apskatīsim nedēļā pirms lieliskās cīņas!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***