Autokross: Smiltenes posms ietekmē Latvijas autokrosa čempionāta gaitu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.08.2020
08:51

Smiltenē, Tepera trasē aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta trešais posms, kura rezultāti mainījuši spēku samērus atsevišķās klasēs.

Svētdienas sacensībā 2000 Super klasē iepriekšējo gadu Latvijas čempions Ritvars Kārkliņš pārtrauca pirmo divu posmu uzvarētāja Edija Oša uzvaras gājienu. Finālbraucienā no starta vadībā izvirzījās Ošs, tomēr pēc Džokera apļu kombinācijām Kārkliņš nonāca drošā līderpozīcijā, saglabājot to līdz finišam. Trešais finiša līniju sasniedza Māris Mardoks, taču pēc soda par Ivo Gabrāna sagriešanu startā pjedestāla pozīcija tika zaudēta. Līdz ar to trešo pozīciju guva Juris Smilga.

2000 Super klases ietvaros startējušās 1600 klases ieskaitē pirmajā vietā Jānis Nagla.

Open 2500 klasē pārliecinošu uzvaru sasniedza Armands Plūme. Lai gan pērnajam čempionam šī bija otrā uzvara trijos posmos, Plūme tikai šobrīd nonācis līderpozīcijās kopvērtējumā izlaista otrā posmā Vecpilī dēļ. Otrais Smiltenē finišēja Andris Ustups, bet trešais – Jānis Dreimanis. Klasē divus posmus pirms seriāla beigām izveidojusies aizraujoša kopvērtējuma situācija: Plūmem un Dreimanim pa 46 punktiem, Ustupam – 43.

VAZ Klasika ieskaitē pamatīgu triecienu Smiltenes posmā guva viens no sezonas līderiem Kalvis Tēts. Pēc tehnikas problēmām un apmesta kūleņa kvalifikācijā Kalvis neizpildīja normatīvus, lai tiktu finālā, gūstot tikai vienu kopvērtējuma punktu. Tikmēr iepriekšējos divus posmus uzvarējušais Latvijas čempions Jānis Linde guva arī trešo uzvaru pēc kārtas, aiz sevis atstājot Mārci Kārkliņu, kuram šis bija pirmais LČ pjedestāls, kā arī Armandu Ķēniņu, kura sacīkste motora defekta dēļ dienas vidū jau šķita priekšlaicīgi beigusies. Pēc šāda uzvaru biruma Lindem jau nākamajā posmā Mūsas trasē ir iespēja nodrošināt trešo čempiona titulu pēc kārtas.

Xtreme bagiju klasē aizraujošā finālā otro uzvaru trijos posmos sasniedza Gatis Geisters. 2017. gada Latvijas čempions aiz sevis atstāja pērnā gada čempionu Miku Neško un igauni Keivo Koivu. Šādi rezultāti nozīmē, ka divus posmus pirms čempionāta beigām Geisteram un Neško ir vienāds punktu skaits cīņā par Latvijas čempiona titulu.

Latvijas Bērnu čempionātā Mini bagiju klasē šajā posmā atkal dominēja Emīls Mirošņiks, kurš guva otro uzvaru četros posmos un nostiprinājās kopvērtējuma vadībā. Otrais finišu sasniedza lietuvietis Ažols Dungveckis, taču viņš saņēma pozīciju sodu par Jāņa Kozlovska juniora sagriešanu. Rezultātā augstāko rezultātu debijas sezonā sasniedza Klāvs Žvagins, gūstot otro vietu, bet trešais – Patriks Dungveckis.

Latvijas kausa Buggy 1600 cīņā uzvaru sasniedza igaunis, viens no Baltijas kausa līderiem Janars Kadaks, aiz sevis atstājot Justu Grenci un klasē debitējošo Edgaru Zīvertu. Latvijas kausa Junior Xtreme klasē labākais bija Raivo Jānis Beierbahs.

Smiltenē tika aizvadīts Baltijas kauss un arī Igaunijas čempionāta posms smagajām automašīnām. B6000 bagiju klasē aizraujošā sacīkstē uzvaru guva Ainārs Ramats, aiz sevis atstājot igauņus Mardo Maeotsu un Markusu Haidbergu. Uzvarētāja brālis Dinārs Ramats ceturtais.

D12 klasē Baltijas kausa posmā uzvaru sasniedza igaunis Veiko Hirsniks, pārspējot tautieti Andre Motusu un labāko no Latvijas braucējiem šajā posmā Bruno Leimani. Igaunijas čempionāta D13 klasē finiša taisnē uzvaru izrāva Tomass Repps.

Nākamais Latvijas autokrosa posms norisināsies “Mūsas Trillera” ietvaros – 5. un 6. septembrī Bauskā norisināsies apvienotais autokrosa, rallijkrosa un Folkreisa posms.

(Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv