Autokross: Smiltenes secinājumi 1: Junioru kausā dominē 2000 Super

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.05.2013
20:37

Latvijas autokrosa čempionāta pirmais posms Smiltenē aiz muguras un jau nedēļu uzsūcies sportistu un līdzjutēju prātos. Ko sarūpēja pirmie sezonas rezultāti? Junioru kausā lielisku sniegumu demonstrējuši 2000 Super klases līderi, kuri pēc šī posma ieņem pirmās trīs vietas.

Junioru kausa vērtēšanas principus aprakstījām neilgi pirms čempionāta starta – vislabākos rezultātus šajā ieskaitē uzrāda tie 1992. gadā vai vēlāk dzimušie sportisti, kuri gūst pēc iespējas augstākas vietas klasēs ar visvairāk dalībniekiem. Visvairāk sportistu bija 1600 klasē, taču vienīgais klases juniors lietuvietis Verčinsks palika bez vērā ņemama rezultāta. Līdz ar to varēja izpausties nākamā kuplākā klase, kurā, turklāt, arī pašu Junioru ir izteikti daudz.

Labs salīdzinājums, lai demonstrētu piemēru: par Junioru kausa pirmā posma uzvarētāju kļuva Jānis Miščenko, kurš reāli bija uzvarētājs arī visā klasē. Par šo panākumu ar 13 dalībniekiem klasē viņš guva 13 punktus. Uzvaru savā klasē guva arī B600 līderis Jānis Baumanis, bet, tā kā viņa klasē bija tikai deviņi sportisti, tad, attiecīgi, tikai deviņi punkti Junioru kausā. Nav godīgi? Drīzāk vēl viens motivējošs elements piesaistīt klasei vairāk dalībnieku!

Tas, ka Miščenko un arī Ritvars Zobens aizvadīja lielisku sacīksti 2000 Super klasē, jau nedēļu ir skaidrs. Klases atzīstamais dalībnieku skaits viņus izvirzījis pirmajās divās vietās jauno sportistu vērtējumā. Arī trešais ir 2000 Super klases pārstāvis – Eliss Dukaļskis, kurš klasē guva ceturto vietu, Junioru kausa pirmajā posmā nonācis trijniekā. Ceturto un piekto vietu dala Baumanis un 2000 Super klasē piekto vietu guvušais čempionāta debitants Ilmārs Jurāns. Sešiniekā pieci no 2000 Super – arī Toms Ziedāns, kura finālu iznīcināja tehnisks defekts.

Junioru kausa rezultāti pirmajā posmā ir ļoti blīvi – 14 juniori satilpuši 13 punktu robežās. Tā turpinot, sezonas gaitā katra pozīcija būs svarīga kopvērtējuma uzvarētāja noteikšanā. Pašlaik šķiet, ka tieši Miščenko varētu būt favorīts ne tikai 2000 Super Latvijas čempionātā, bet arī Junioru kausā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv