Autokross: Šonedēļ Baltijas čempionāta fināls Marijampolē!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.09.2016
11:37

Nedēļas nogalē Lietuvā, Marijampolē tiks aizvadīts Baltijas autokrosa čempionāta pēdējais – ceturtais posms. Sacīkstei pošas arī vairāki Latvijas braucēji, kuriem ir izredzes sasniegt Baltijas kopvērtējuma augstākās vietas.

Tā kā Lietuvas sportisti ar izteiktu vēlmi braukt uz mūsu sacensībām šogad nesirgst, Latvijas braucēji Baltijas klasēs vieglajām automašīnām pārliecinoši dominē. Kopvērtējumā 1600 klasē mūsu sportisti aizņem pirmās astoņas vietas. Tiesa, uz pēdējo posmu šobrīd pieteikušies tikai vadošie divi braucēji – Arnis Odiņš un Krists Valters, kurš ir gatavs atgriezties sacīkstēs pēc kūleņa Pilskalnu posmā. Paredzēts, ka kuldīdznieks startēs ar Ford Escort automašīnu, kas varētu būt stabilāks transportlīdzeklis, salīdzinājumā ar sasisto Suzuki.

No 1600 klases braucējiem uz Lietuvu plāno doties arī Kaspars Silenieks, kurš gan šogad Baltijas rezultātu tabulās vēl nebija ierakstījies.

2000 Super klasē kopvērtējumā latvieši okupējuši visu pirmo desmitnieku. Vairāki no viņiem dodas arī uz pēdējo posmu: Rihards Dainis (kopvērtējumā 3.), Rūdolfs Bogens (2.), Juris Spīķis (1.), Ritvars Kārkliņš (20.) un Edijs Ošs (5.).

Zināmas problēmas pēdējā posmā ar Open klasi. Baltijas ieskaitē šogad tiek vērtēta tikai Open 2500, bet šādi pārstāvji Lietuvas posmam pieteikušies tikai trīs – Jānis Dreimanis, Kristaps Ašmanis un Jānis Veģeris. Savukārt lietuvieši sasparojušies ar sešiem pieteikumiem lielākas kubatūras klasē, pamatā ar pilnpiedziņas Golf automašīnām.

Buggy 1600 klasē ierindā visi Baltijas līderi, arī Latvijas posmus nesmādējušie lietuvieši un igauņi. Šobrīd kopvērtējuma līderis joprojām ir lietuvietis Tautvids Urba, bet otrais – sezonas bagiju debitants igaunis Janars Kadaks. Trešais ir Jānis Ščerbickis, kuram jāaizvada smaga cīņa, lai sasniegtu seriāla bronzu. No mūsējiem uz Lietuvu plāno doties arī Māris Līcis un Mortens Perševics.

VAZ Klasika klasē, kurā Baltijas kopvērtējumā ir tikai latvieši un jau nenotika pirmais Lietuvas posms, šajā sacīkstē nav pieteikumu.

Lietuvas čempionāta Mini bagiju cīņām pieteikušies arī Latvijas jaunais čempions Linards Jasons, Baiba Sileniece un Roberts Ūbelis.

Sacīkste norisināsies pēc tā sauktā Eiropas laika formāta: pirmajā dienā treniņi, laika kontrole un pirmā kvalifikācija, otrajā dienā atlikušās kvalifikācijas un fināli. Sacīkstē paralēli tiks aizvadīta arī Lietuvas reģionu kausa sacīkste.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv