Autokross: Šonedēļ latvieši ceļo pa Baltiju

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.08.2023
19:35

Lai gan Latvijā šajā nedēļas nogalē ir netipiski kluss, jo nenotiek neviens no nacionālo seriālu posmiem, mūsu sportisti klejo pa pārējām Baltijas valstīm, piedaloties kaimiņzemju čempionātos.

Latvieši Igaunijā

Sestdien Pīrojā aizvadīts Igaunijas autokrosa čempionāta ceturtais posms smagajām automašīnām – pēdējā tikšanās pirms iepriekš minētā festivāla Smiltenē. Uz starta Latvijas sportisti, sacīksti noslēdzot ar panākumiem.

Provizoriskie rezultāti ziņo, ka D12 klasē otro vietu sasniedzis Bruno Leimanis, finālā piekāpjoties vien Veiko Hirsnikam, bet aiz sevis atstājot vēl trīs dalībniekus. Piektajā vietā, finālā līderiem zaudējot apli, Artis Kirķis.

Pirmajā trijniekā iekļuvuši visi trīs klases šā brīža kopvērtējuma līderi, turklāt pareizā secībā – aiz Hirsnika un Leimaņa finišā Marko Tīnass, kurš arī kopvērtējumā ir trešais. Kirķim šogad šis ir pirmais starts.

D13 klasē lielisku cīņu septiņu dalībnieku konkurencē aizvadījis Andris Ribaks, kurš šosezon droši cīnās par jaudīgās klases Igaunijas čempionāta medaļām. Ribaks guvis trešo vietu, priekšā palaižot vien kopvērtējuma pirmo divu vietu turētājus Tajo Āsarohtu un Tauri Toimi. Andris finišā priekšā Heigo Ojasāram, kurš ir svarīgākais pretinieks cīņā par trešo vietu sezonā.

B6000 klasē Ainārs Ramats sasniedzis otro vietu, priekšā palaižot Markusu Haidbergu. Trešais – Martins Talvs.

Jāņem vērā, ka gaidām rezultātu apstiprinājumu, jo tiešsaistes protokoli mēdz neatainot precīzu sacensību iznākumu.

Latvieši Lietuvā

Savukārt svētdien Lietuvā, Pluņģes trasē tiks aizvadīts Lietuvas autokrosa čempionāta kārtējais posms. Mājiniekus šokējis lielais Latvijas sportistu uzlidojums – startam pieteikti 28 Latvijas braucēji!

Lielākoties skaitu veido latviešu Mini bagiju braucēji (11 no 16 klases dalībniekiem), tāpat uz Pluņģi devušies liela daļa Junior Xtreme braucēji. Vairāki dalībnieki arī citās klasēs.

Latvijas sportistu interese par šo posmu ir saprotama: Pluņģē norisināsies Latvijas autokrosa čempionāta pēdējais posms, tāpēc šī sacīkste lieti noderēs kā treniņš. Jāatzīmē arī, ka šāds Latvijas braucēju sastāvs nodrošina trešo daļu šī posma dalībnieku. Dalībniekiem ierašanās uz sacīksti sestdien, bet cīņas sāksies svētdien.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv