Autokross: Šonedēļ noskaidros labākos smagsvarus

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.11.2010
22:34

Sestdien Varstu trasē Igaunijā notiks Latvijas autokrosa čempionāta D12 klasei pēdējais posms, kā arī Baltijas kausa D7 bagijiem pēdējā sacīkste. D12 klasē starp līderiem Bruno Leimani un Kristapu Eglīti ir tikai viens kopvērtējuma punkts, kas nozīmē – kurš ir labāks pēdējā posmā, tas kļūst par čempionu.
Tikmēr Baltijas kausā ir visai skaidrs, ka par Baltijas kausa ieguvēju kļūs lietuvietis Audrjus Pilipavičs. Tomēr, ja lietuvietis paklūp, labas izredzes Baltijas kausa iegūšanai ir Arnim Ramatam. Starp abiem ir 7,5 kopvērtējuma punkti, taču grūti analizēt kombinācijas, kādās Ramatam parādās iespējas uzvarēt, jo Baltijas kausā ir punktu „slīdošais grafiks” – punktu skaitīšanas sistēma atkarīga no dalībnieku skaita. Ar to gan šajā klasē varētu nebūt problēmu, jo Igaunijā ir pietiekami daudz dalībnieku, kuri neapmeklēja iepriekšējos posmus, taču savās mājās būs uz starta.
Interesanti, ka par kopvērtējuma trešo vietu notiks cīņa starp brāļiem Māri un Jāni Kozlovskiem. Pašlaik Māris jaunajam Latvijas čempionam Open klasē ir priekšā par diviem punktiem. Tiesa, notiek diskusija par šobrīd lietuviešu publicētā kopvērtējuma precizitāti saistībā ar Jāņa Kozlovska punktiem par Lietuvas posmu.
Atgriežoties pie D12 klases – bažas rada iespēja, ka pēdējā posmā var nesavākties piecu dalībnieku kvorums. Jau Smiltenes posmā dalībnieku skaits tika radīts pēdējā brīdī. Lai arī latviešiem Igaunijā būs daudz vietējo kolēģu, mūsu valsts seriāla ieskaitē tiks vērtēti tikai tie, kuri ir iegādājušies LAF licences – kaut vienreizējās. Šo apstākli iespējams risināt vēl sacensību rītā. Jāpiebilst, ka šāda situācija ir izdevīgāka pašreizējam līderim Leimanim – nav ieskaites pēdējā posmā, nav iespēju zaudēt čempiona titulu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv