Autokross: Sporta vēstnesis Jānis Kozlovskis noslēdz karjeru

Viesturs Saukāns  11.09.2018 20:21 7

Viens no brīvās Latvijas spožākajiem un atraktīvākajiem autokrosa braucējiem Jānis Kozlovskis līdz ar 2018. gada Open 2500 čempiontitula izcīnīšanu paziņo par karjeras beigām.

Kozlovskis atzīst, ka šo lēmumu pieņēmis jau labu laiku iepriekš: “Biju nolēmis, ka, ja kaut kādā veidā šajā konkurencē man izdodas šogad kļūt par Open 2500 klases čempionu, beigšu braukt. Varbūt pabraukšu ar smago bagiju vai ar kādu mašīnu Krosa komisijas kausā. Taču lielā programma Latvijas čempionātā beigusies. Noteikti vēl gribu startēt Brenguļu Čempionu krosā, šogad kā čempionam tas ir mans pienākums. Mašīna gan ir smagi bojāta pēc Bauskas, taču meklēsim risinājumus!”

Jānis Kozlovskis skatītājus autokrosa klasēs priecē kopš deviņdesmito gadu vidus, kad pārņēma stafeti no sava tēva Aleksandra un viņa brāļa Norberta Kozlovska smago auto bagiju cīņās. Gadu gaitā sasniegtas neskaitāmas medaļas dažādos Latvijas un Baltijas seriālos, Jānis divreiz kļuvis par Latvijas čempionu – 2010. gadā Open klasē un šogad Open 2500. Godalgas Latvijas, Baltijas, Igaunijas kausos un čempionātos sasniedz 17 panākumu atzīmi. Unikāla, augstvērtīga karjera.

Turklāt panākumi tapuši atraktīvās bezkompromisu cīņās, kas allaž priecē līdzjutējus un intriģē konkurentus. Šķiet, spožākais Jāņa duelis bija principiālā, bet allaž cieņpilnā cīņa ar Open klases titulēto konkurentu Raimondu Jerānu.

Pēc sasniegtā šā gada čempiontitula Kozlovskis Facebook profilā ierakstīja: “Lielais Paldies visiem, kuri ar domām, ar skrūvēšanu un īkšķu turēšanu palīdzēja mums izcīnīt šo Čempionu titulu!”

Savukārt vēl pāris nedēļas iepriekš Jānis turpat varēja rakstīt par pirmo dubultpanākumu, Smiltenes sacīkstē kāpjot uz pjedestāla gan viņam, gan dēlam Jānim junioram Mini bagiju klasē. “Man lielākais prieks šogad ir puikas straujais progress, redzu, ka viņš sāk cīnīties par panākumiem, un redzu, ka viņš to vēlas. Tas ir lielākais gandarījums.”

Līdz ar Kozlovska karjeras beigām noslēdzas spoža iepriekšējo desmitgažu autokrosa ēra. Par to paldies, Čempion!

 • Arnis

  Izcila autokrosa leģenda! Kārtīgs cīnītājs..
  Pat braucot tālu visiem pa priekšu nekad netika atlaists pedālis..
  Gaidām Tevi uz Čempionu krosu!

 • Jānis Linde

  Vienmēr ar aizrautību un apbrīnu esmu skatījies Jāņa sniegumu trasē. No tādiem vīriem vienmēr ir ko mācīties, kā jālasa trase, kā var atrast risinājumu sarežģītās situācijās, kā domāt soli uz priekšu, lai sasniegtu panākumu. Jānis ar lielo burtu.

 • [Ex]

  Visu cieņu Džonijam! Atraktīvs braucējs un ļoti foršs cilvēks arī ārpus autokrosa! Domāju, ka piekritīsiet, ja teikšu, ka viņš ir lielisks paraugs sportā! Paldies par skaistajām cīņām, Janka!

 • Silga

  Izcils sniegums!Paldies!

 • JK

  PALDIES vìri par atzinìbas vàrdiem !!! Tik patìkama sajùta ,ka visu śo daudzo gadu autokrosa aktiera loma ir nesusi gandarìjumu kàdam !!! Nekur jau tàlu nepazudìśu :)

 • Janks#24

  Paldies par skolu Janka!
  Ar tādu vecmeistaru kā tu allaž bija liels prieks kopā trasē sacensties, daudz ko no tevis esmu iemācijies.Tu kā spēlējošais treneris kurš par kļūdam uzreiz soda neatejot no kases.Lai tev ar arī turpmāk viss izdodas Čempion !!!

 • Jănis Lepsis

  Jāni, vienmēr Tu ar savu mr2 esi bijis mans un manas ģimenes favorīts!
  Man vislabāk atmiņā ir Tava un Miedziņa cīņa Smiltenē pirms, ja nemaldos, 8 gadiem.
  Vienmēr draudzīgs, atvērts, apdomīgs, atbildīgs parkā un sacensību amatpersonas statusā, traks un elpu aizraujošs sacensību trasē!
  Hip-hip urrā!
  P.S. žēl, ka netiku uz Bausku. Puikam hokeja spēles svētdienās!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***