Autokross: Startē Eiropas autokrosa čempionāts, uz starta mūsējie

Viesturs Saukāns  26.05.2016 10:49 9

Nedēļas nogalē Vācijā, Zēlovas trasē startēs Eiropas autokrosa čempionāts. Uz starta SuperBuggy klasē Ervins Grencis un Jānis Boks, savukārt JuniorBuggy cīņām gatavs Justs Grencis.

Vācijā SuperBuggy klasē pieteikušies 28 sportisti, no kuriem divi minētie Latvijas braucēji – abi uzskatāmi ne tikai par fināla, bet arī pjedestāla pozīciju pretendentiem. Klasei bija pieteicies arī Juris Kuļikovskis, tāpat arī viņa brālis Andris Buggy 1600 klasē. Taču abu pieteikumi no saraksta pazuduši.

JuniorBuggy klasē Justs būs viens no 15 dalībniekiem. Klase ieguvusi daudz internacionālākas aprises – vairs nav kā iepriekšējos gados, kad klases kodolu veidoja Čehijas braucēji, bet tiem pievienojās pa kādam citu valstu sportistam. Šobrīd sastāvā sešu valstu – Čehijas, Nīderlandes, Vācijas, Austrijas, Latvijas un Krievijas – braucēji.

Buggy 1600 klasē šobrīd 44 pieteikumi, bet Touring AX salonauto klasē – 15 braucēji.

Jāatzīmē, ka nedēļu pēc Vācijas posma Eiropas čempionāta karavāna dodas uz Baltiju – Lietuvā, Vilkiču trasē notiks seriāla otrais posms.

 • Gaidam Lietuvu! Un lai veicas Vācijā!

 • Māris

  varbūt kādam ir kāds koments, kāpēc uz LT apvienotajā 1600 un 2000super ir tikai divi LV braucēji?

 • Kristaps

  Priekš 21. gs. par mūsu Eirokrosa braucējiem un Eiropas čempionātu šausmīgi maz un skopa informācija…

  • Droši vari pieteikties uz 21.g.s. atbilstošas informācijas apkopošanu un sagatavošanu uz brīvprātības principa, visi būsim tikai priecīgi. Un komandām novēlējums vēl bez labiem rezultātiem atrast motivāciju arī sniegt kādu informāciju par sevi, kas arī būtu labs 21.gs. pusprofesionāla autosporta rādītājs. Ja nopietni, gan Jānis, gan kaut kādā mērā Ervins atzīst, ka viņu dzīvē tā baigi nekas nemainās no tā, vai ir publicitāte, vai nē. Nav tā lielā ļaunā sponsora, kuram jāatrakstās nemitīgi. Ar to atšķiras EAX brigāde no WRX čaļiem. Gan Boks, gan Grencis ir pa šiem gadiem tik daudz dubļu izēduši tajā visā, ka viņi uz šīm lietām baigi neiesprigst.
   Tas, protams, nav attaisnojums 21.gs. neatbilstoša apjoma informācijas sniegšanai Autocross.lv. Tāpēc aicinājums mesties amatieru žurnālistikā ir nopietns – no vārdiem pie darbiem.

   • Kristaps

    Nav jau informācija ko apkopot :D! Par to jau stāsts.

    • Par to arī runa – tā ir jāiegūst! Apkopot esošu informāciju mēs visi protam! :)

     • Rihards Dainis būs. Par pārējiem nemāku teikt…

     • Kas Baltijas čempionāta kopvērtējums pēc 2.posmiem būs redzams rezultātu tabulā?

     • Pa šodienu sazīmēšu, cerams.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***