Autokross: Startēs LAF Krosa komisijas kauss, arī Junioru kauss un Klasika!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.12.2012
23:50

Līdz ar ziemas sezonas sākumu 12. janvārī Salacgrīvā startēs arī LAF Krosa komisijas kausa izcīņa autokrosā. Seriāls paredzēts kā treniņu sacīkšu sērija Latvijas čempionāta braucējiem, kā arī tiem sportistiem, kuru pašu dokumentācija, vai tehnikas formalitātes vēl nav sakārtotas atbilstoši čempionāta prasībām. Katra posma dalības maksa – nieka Ls 25. Braucienu norise – kā folkreisam – četras (vēlams) kvalifikācijas un fināli.

Seriāls visa gada garumā – desmit posmos, kas to padara neprognozējamu. Netiek plānots, ka būs daudz sportistu, kas veiks pilnīgi visus posmus, taču punkti jebkurā gadījumā tiks skaitīti, tāpēc uzvarēt var ne tikai ātrākais, bet arī cītīgākais sportists. LAF Krosa komisijas kauss sastāvēs no pieciem ziemas posmiem un piecām vasaras sacīkstēm. Ziemas sezonā riepu izvēle brīva, vasaras sezonā – atbilstoši Latvijas čempionāta noteikumiem. Krosa komisijas kausā kopējā ieskaitē var startēt Latvijas čempionāta principiem atbilstošās 1600, 2000 Super, Open un VAZ Klasika automašīnas. Lai gan tehnika starp klasēm nav līdzvērtīga, sportistiem jāņem vērā, ka principiālākās cīņas notiek čempionātā, bet kausa izcīņa ir kā lielisks treniņš, atpūta un atrašanās labu ļaužu kompānijā.

Interesanti, ka LAF Krosa komisijas kausa izcīņā paredzēta Junioru ieskaite – sportistiem, kuri dzimuši 1992. gadā un vēlāk. Tāpat iespējama atsevišķas ieskaites veidošana aizmugures piedziņas automašīnām ar motora novietojumu mašīnas priekšpusē, taču šai ieskaitei būs jāiztur dalībnieku skaita kritēriji gan posmā atsevišķi, gan sezonā kopumā.

LAF Krosa komisijas kauss 2013 nolikums

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv