Autokross: Superfināls: 1600

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.09.2011
12:40

Misija: Latvijas čempiona noskaidrošana

Varoņi: Uz čempiona titulu matemātiski pretendē četri sportisti: Reinis Lilienšteins, Andris Priedītis, Andis Vanters un Janno Ligurs.

Papildu uzmanībai: Uz starta arī Raimonds Tiltiņš, Jānis Nikels un spēcīgais lietuvietis Jons Montvids

Atlikušas pāris dienas līdz lielajam autokrosa sezonas finālam Bauskā, Mūsas trasē. Nedēļas sākumā Autocross.lv publicēja gaidāmās sportiskās intrigas scenāriju, kurā tika konstatēts, ka katrā vērtējumā, kas Mūsā aizvadīs cīņu, būs, kam sekot līdzi un vērot notikumus. Visu pēc kārtas!

1600 klasē vēl nav zināms Latvijas čempions. Pēc sarežģīta sezonas sākuma (izstāšanās finālā Smiltenē un Brenguļos) uz uzvaru ceļa nostājās Reinis Lilienšteins, pēc priekšpēdējā posma nonākot kopvērtējuma līderpozīcijā. Viņš, šķiet, arī šā brīža galvenais titula pretendents. Viņa sīvākais konkurents būs 2010. gada meistars Andris Priedītis, kurš Lilienšteinam zaudē astoņus punktus, tuvu līderim ir arī Andis Vanters, 11 punktu mīnuss un teorētiskas izredzes ir arī Janno Liguram. Ņemot vērā, ka abi jaunieši – Vanters un Ligurs – vēl nav guvuši savas pirmās uzvaras, viņu izredzes pašlaik teorētiski vērtējamas. Protams, kāda no viņiem uzvara Bauskā, no otras puses, nebūtu pārsteigums.

Paturot prātā, ka Andis un Janno var sarūpēt pārsteigumu, vērtēsim Lilienšteina un Priedīša dueļa iznākumu. Protams, ja Reinis uzvar vēlreiz, viņš pārliecinoši kļūst par čempionu.

Priedīša izredzes ir skaidras – viņu var glābt tikai pjedestāla pozīcija. Maksimums, ko var sasniegt Andris, ir 16 punkti (15 par uzvaru, 1 par uzvaru kvalifikācijas kopvērtējumā). Ja Priedītis šo komplektu sasniedz, Lilienšteins nedrīkst būt augstāk par piekto vietu.

Pieņemot, ka neviens no viņiem negūst papildpunktu (lai vieglāk rēķināt!), bet Priedītis finišē otrais, tad, lai čempions nosargātu pirmo numuru uz vēl vienu gadu, Lilienšteins nedrīkst būt augstāk par astoto vietu. Ja Priedītis ir trešais, Lilienšteins nedrīkst būt augstāk par desmito vietu (vai, kas ir jau piedzīvots scenārijs, uzvar kvalifikācijā, bet finālā izstājas un negūst punktus). Pie šāda sakārtojuma gan māc pamatīgas aizdomas, ka Priedītim priekšā varētu būt gan Ligurs, gan Vanters, kas šo aprēķinu pavērš par labu kādam no jauniešiem.

Papildu vērā ņemamais elements ir klases dalībnieku skaits un sastāvs. Pirmkārt, klasē ar 15 dalībniekiem, kā šobrīd vēsta pieteikumi, ir iespēja palikt arī bez punktiem, jo punktus piešķir tikai top-10 braucējiem. Otrkārt, bez jau minētajiem četriem titula pretendentiem ir jārēķinās, ka par vadošajām vietām var spēkoties arī Andis Kļava, Raimonds Tiltiņš, Kaspars Silenieks, bet nezināmi spēku samēri ir lietuvieša Jona Montvida pusē. Jebkurš no viņiem var ietekmēt titula dalīšanas kombinācijas pat situācijā, kad abi (visi četri) titula pretendenti nepiedzīvo kādas kardinālas kļūdas vai izstāšanās.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv