Autokross: Superfināls: B600

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.09.2011
13:10

Misija: Latvijas čempiona noskaidrošana

Varoņi: Uz titulu pretendē Jānis Baumanis, Otto Vočtavs, Dmitrijs Kabanovs un Aigars Liškovskis

Papildu uzmanībai: Startam pieteicies Jānis Boks – pirmā sacīkste pēc avārijas un traumas Čehijā

B600 Latvijas čempiona tituls tiks noskaidrots sarežģītā cīņā. Matemātiskā izteiksmē tieši šis tituls ir visneprognozējamākais no visām Latvijas čempionāta klasēm. Starp līderiem Jāni Baumani un Otto Vočtavu ir tikai viens kopvērtējuma punkts, kas nozīmē – kurš ir labākais sestdien Mūsā, tas ir Latvijas čempions. Ar piebildi, ka, ja līderi abi kļūdās (kā, piemēram, Baumanis un tobrīd vēl titula pretendents Kaspars Bumbiers Priekulē, paliekot trases malā pirmajā fināla aplī), ir meistari, kuri to var izmantot sev par labu. Aigars Liškovskis un Dmitrijs Kabanovs šobrīd ar vienādu punktu skaitu dala trešo vietu, bet no līderiem abi atpaliek par deviņiem punktiem. Tātad, ja, piemēram, Kabanovs aizvada tādu pašu sacīksti kā Smiltenē, vienkārši sakot, visus piesmejot, tad Baumanis un Vočtavs nedrīkst būt zemāk par ceturto vietu. Un tas šajā spēkos līdzīgajā klasē ir sarežģīts uzdevums! Turklāt jāņem vērā, ka Bauskā ātrs, visticamāk, būs Bumbiers, savs sakāmais noteikti būs Jānim Bokam, varbūt tehnika nesaniķosies Valteram Zīvertam… Ceturtā vieta gan Baumanim, gan Vočtavam ir rezultāts, par kuru vēl jāpacīnās!

Baumaņa kļūda bija Priekules-2 fināla pirmais aplis – Jānis atzīst, ka mēģinājums apdzīt Bumbieru bija pārāk drosmīgs, taču viņš sacīja: „Redzēju, ka tiek atstāta brīva iekšmala, bet tajā brīdī, kad vajadzēja sakārtot apdzīšanu, man brillēs trāpīja dubļu pika. Saķērāmies, sagriezāmies un palikām malā.”

Par spēku samēriem, savukārt, grūti ko prognozēt. Lielā mīkla – ko nozīmēja Kabanova uzvara Smiltenē? Uzkrita īstā diena? Vai tomēr kaut kas ir mainījies klases spēku samēros? Katrā gadījumā Baumaņa komanda apgalvo, ka uz Bausku brauks ar citu motoru, kurš būšot labāks nekā Smiltenē. Bet Smiltenē, kā zināms, Vočtavs Baumani nevis apdzina, bet apbrauca – Jānis tik tiešām bija lēnāks garajā atpakaļ nākošajā taisnē.

Otto pusē, savukārt, ir kopējais sezonas favorīta statuss. Pēc neveiksmēm sezonas sākumā ventspilnieks atrada iespēju izvairīties no problēmām un veiksme pie viņa atgriezās. Pērnā gada vicečempions čempionātu sāka ar vietām ārpus trijnieka, bet pēdējos posmos guvis vienu uzvaru un vienu otro vietu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv