Autokross: Superfināls: Open

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.09.2011
13:40

Misija: Bronzas medaļas noskaidrošana

Varoņi: Uz trešo vietu aiz Jerāna un Kozlovska pretendē Māris Rusmanis, Normunds Skribis, Jānis Vanags (matemātiski izredzes ir arī citiem, taču Open klases pieteikumos viņu nav)

Papildu uzmanībai: čempiona Raimonda Jerāna un vicečempiona Jāņa Kozlovska cīņā iesaistīsies Aldis Zēbergs. Tiks pārrauta Jerāna un Kozlovska LČ posmu uzvaru sērija?

Māris Rusmanis ir ļoti tuvu Latvijas čempionāta bronzas medaļai Open klasē – viņam ir sešu punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju ar aizdomām, ka Mūsas posma pirmās divas pozīcijas (vismaz) jau ir rezervētas Jerānam, Kozlovskim vai Zēbergam. Tātad maksimums, ko var sasniegt bronzas tīkotāji, ja nenotiek nekas pavisam neparasts, ir trešās vietas desmit punkti. Līdz ar to klasiskā Open klases finālā Rusmanim pietiek ar vietu pirmajā sešiniekā. Te gan jāpiebilst, ka ātruma ziņā pārāks par Māri varētu būt Normunds Skribis, bet noteikti uz vietu trijniekā pretendēs Jānis Vanags. Līdz ar to Rusmaņa uzdevums – neļaut starp Skribi un sevi iebraukt pārāk daudziem citiem konkurentiem. Savukārt Vanags, lai arī vēl pretendē uz medaļu, no Rusmaņa atpaliek pārāk daudz, lai tiktu viņam garām situācijā, kad Māris sasniedz finišu.

Ja godīgi, Open klasē gan joprojām skati tiks pievērsti it kā visu jau sakārtojušajiem līderiem – Jerāns ir čempions, Kozlovskis – vicečempions. Uzmanību piesaistīs, pirmkārt, Alda Zēberga starts šajā klasē. Otrkārt, tas pats Vanaga un arī Skribja faktors – viņi var sasniegt pat ko vairāk par favorītu atstāto trešo vietu.

Galvenā intriga, protams, Zēbergs. Raimonds Jerāns piektdienas rītā sacīja: „Lai Aldis brauc un lai cīnās, tikai interesantāk! Kādas ir viņa un mūsu ar Kozlovski izredzes? Skaidrs, ka Zēbergam vajadzētu mūs uzvarēt startā. Kas tālāk? Nav prognožu! Es nezinu! Objektīvi faktors būs arī Alda tehnikas izturība, šis ir bažīgs jautājums jau vairākas sacīkstes pēc kārtas.”

Jerāns arī šorīt sazvanījies ar savu galveno biedru Open klasē Jāni Kozlovski, lai viņam noziņotu, ka atklājušās sekas no abu cīņas Smiltenē: „Jānis iepriekšējā posmā gribēja izdarīt visu, lai Bauskā atstātu sev cerības uz uzvaru. Tajā skaitā bija arī viens pamatīgs sitiens pa pakaļējo riteni – mehāniķis tikai tagad pamanīja, ka no trieciena ir balstiekārtas lūzums. Es zinu, ko Kozlovskis mēģināja priekšpēdējā aplī – vienreiz es viņu tieši šādā situācijā, tieši šajā vietā palaidu garām. Taču šoreiz es cītīgāk pastrādāju ar spoguļiem: redzēju, uz kurieni viņš tēmēja, tāpēc paspēju aizvērt iekšmalu ciet. Protams, nenāktu par skādi, ja viņš būtu šajā brīdī mēģinājis arī bremzēt! Visvairāk man bija bail, ka viņš man sagriezīs pavisam, taču laikam Jānis saprata, ka tad nebūtu rezultāta Smiltenē ne man, ne viņam.”

Nu ko, Open viss skaidrs? Pavērosim!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv