Autokross: Superfinālu nedēļas nogale tuvojas!

Viesturs Saukāns  05.09.2011 13:08 35

Šī nedēļas nogalē Latvijas krosa publikai būs viena no svarīgākajām šajā sezonā. Sestdien Mūsas trasē notiks Latvijas autokrosa čempionāta pēdējais posms, savukārt svētdien turpat Bauskas trasē uz starta stāsies LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējā posma uzvaras dalītāji. Lai arī dalībnieku skaits turpina un vēl turpinās papildināties, jau šobrīd gan krosa, gan folkreisa cīņās sastāvs ir lielisks.

Autokrosa daudzo klašu cīnītāji sapulcējušies aptuveni astoņi desmiti, taču zināms, ka sarakstus papildinās gan Latvijas, gan kaimiņvalstu sportisti. Folkreisā svētdienas cīņai pieteikušies 36 dalībnieki, vēl pāris tiek gaidīti izlienam no ierakumiem.

Jāpiebilst, ka šonedēļ interesantas cīņas ar latviešu piedalīšanos arī ārvalstīs – nedēļas nogalē Norvēģijā notiks NEZ rallijkrosa čempionāta trešais posms.

Šīs nedēļas laikā Autocross.lv veiks aprēķinus un izdarīs secinājumus par svarīgāko titulu un ieskaišu gaidāmo sadali, sekojiet notikumiem!

 • Rrrrrrr… gaidam nedeeljas nogali! :)

 • Māris

  Kur var redzēt klašu sadalijumu pa dienām ?

  • Sestdienā ir LČ un BK, svētdien folkreiss un autokrosa Mūsas kauss = salonmašīnas.
   Sestdien, tātad, 1600, 2000 Super, Open, B600, VAZ Klasika, D-3A, Beta, CK125. Svētdien folkreiss un apvienotā 1600, 2000 Super, Open, VAZ autokrosa klase.

 • Volners

  Folkreiss TIKAI par 5Ls-tauta skrienam skatītites!!!!!!!!!!!!!!Feini tā izdomā ģimenīte svētdienā aizskriet uzmest aci uz dullajiem “goncikiem” un ko tu re-15 Ls(ja brauc paps,mamms un atvase) žvīks un prom i!Īsteni tautiski! 8-)

  • #171

   njaaa atkal 7.dien būs 12 skatītāji 67 rindās :(

   skarbi, ka tie 5 Ls ierubīti :( Srazu FFF fanu buss atkrīt :@

  • antons

   Par tiem 5ls piekrītu(tas ir par daudz) un bauskā bieži vien dalībnieku sastāvs tiek krietni pārspīlēts! 8-)

   • Ja par sastāviem, tad šoreiz pieteikumu saraksts tik tiešām ir tapis KK vadītājas Intas uzraudzībā, tā kā šobrīd neviens feiks sarakstā it kā nav. Protams, kāds var neatbraukt, bet pa lielam sastāvs ir reāls.

    • Māris

     Kur var sarakstus redzēt ?

     • Šeit pat, Autocross.lv, pirmajā lapā, uzreiz zem kustīgās reklāmas, blakus Mūsas videoreklāmai, sadaļā aktuāli. Dalībnieki gan krosam, gan zemāk folkreisam.

 • Bārda

  Jabrauc pa 5Ls vien ir jo ka dziredeju bushot parsteigums pec gonkas Prata Vetras koncerts.

  • Volners

   Lai kā uzrunātu FR dalībnieku sastāvs un zināmās priekšā stāvošās cīņas-priekšroku došu Vladislavam pa 1Ls(cepuri nost)……
   Starpcitu ir DIVI ielūgumi uz sestdienu-pats netieku da arī ielūgumi PR akcijā iegadījušies B C D tribīnēs (noteikti ,ka man prosta nepaveicās un Maišeļa kungs citur izplatīja ielūgumus A tribīnēs…….) :-) :-) :-) Ja taupam tad taupam….KA tik A tribīnes nenogāž skatītaju pūļi un ja vēl kaut kādi “haļavšiki” sabrauks! ;-)
   Īsāk sakot DIVI ielūgumi uz B C D tribīni sestdien tam,kurš uz e-pastu bambuuzis@inbox.lv līdz rītdienas plkst 17:00 atsūtīs vertīgāko piedāvājumu(+ kaut kādus savus kontaktus,lai varu sazināties! ;-) ).
   JA piedāvājumi līdzīgi vinne pirmais braucējs (parasti esmu godīgs ;-) )

 • Māris

  Es nevaru atrast svētdienas Mūsas kausa dalībniekus apvienotajā krosa klasē !

  • Ā, jā, šis sastāvs nav, jo, cik noprotu, krosa braucēji “pēc apstākļiem” sestdienas vakarā varēs dot ziņu, vai paliks uz otru dienu, vai nē. Pa lielam, plānojam, ka sestdienas vakarā arī redzēsim reālo situāciju uz svētdienas krosu. Pašlaik zināms, ka uz svētdienu pieteicies Intars Krēvics. Ja, Māri, tas esi tas Māris, kuru domāju, ar to spilgto mašīnu, kuru domāju, Tev ir visas iespējas stāties uz starta! ;)

 • Volner, ko gaudies par dārdzību? Vai trīs traktori, divi greideri, muca, divas slotas, rullis kopjot trasi divu dienu garumā, brīvdienā, pirms un pēc sacensībām netērē degvielu? Vai tie tiesneši, medicīnas un VUGD darbinieki, traktoristi, apkopējas, kasieres, apsardze- kopumā pāri par 200 cilvēkiem strādā par velti? Un vai tad tu nelieto WC un to vietu ar kuru domā slauki ar pirkstu? Elektrība, ūdens, miskastes, WC, diskotēka, dejotājas kā arī izklaide tev pienākas par 1 LVL. Kurš tev liek pirkt biļeti par 5 LVL, pērc par 3 LVL iepriekšpārdošanā. FR dalības maksa un auto izmaksas tiešām ir tautas klasei, bet ne tev, kurš no malas vēro kā puikas cīnās par uzvaru un es organizēju pasākumu. Tev tā ir tikai izklaide. Vēlies izklaidi- maksā. Vēlies saņemt ielūgumu, nāc strādā, kop, slauki, pļauj, mazgā, lasi akmeņus- palīdzi sakopt, organizēt, tiesāt…un tad saņem par velti ielūgumu tur pie tiem haļavščikiem. Nezinu gan kuri tie būtu. VIP ir mani sponsori, draugi, paziņas, kuri palīdz šo pasākumu noorganizēt. Ko gaudo, tu taču saņēmi divus ielūgumus par velti.
  P.S.1.- arī tie ielūgumi, kurus tu na “haļavu” saņēmi un reklāma žurnālos, TV, radio-arī maketēšana, ierunāšana, druka untt. – tie ir lieli izdevumi.
  P.S.2-vienkārša matemātika priekš tevis: 35 sportisti reiz 25 LVL. Lai noorganizētu šadas sacensības un tādā līmenī, nepieciešams ieguldīt vismaz piecpadsmit reizes vairāk.

  • Skatītājs FR

   Atļaušos piezīmēt cienījamajam organizatoram, ka ne Mūsa ir vienīgā trase, kura tiek līdzināta, laistīta un citādi kopta. Arguments par diskotēku un dejotājām no folkreisa viedokļa ir izteikti smieklīgs, autokrosam ok. Tādēļ jau cilvēkiem, kuri dodas uz otro dienu, nav jāmaksā par pirmās dienas diskotēku :D
   Maišel, tā arī pasaki, ka tas tev ir bizness. Mazāk dalītu ielūgumus “draugiem un paziņām”, arī lielāka efektivitāte būtu. Tipisks piemērs Latvijas saimnieciskās domāšanas virzienam un veidam.

   • Volners

    JA reiz vienā kaudzē arī par LČ(šoreiz mēģīnāsu konstruktīvu kritiku,ne destruktīvu).Cik maksā izdrukāt divas biļetes?-Mana pieredze rāda-1Ls-Ir “reklāmas” biļetes/ielūgumi.Kāda ORGam atšķirība,vai cilvēks sēž BCD vai A tribīnē-manuprāt-nekāda.Tālāk prātojums-Skatītājam DAUDZ skatāmāks tas pasākums ir no A tribīnes-viņš ir laimējis ielūgumus-normāli (nu vismaz man) paķert līdzi vēl kādus divus skatītajus,skaidrs,ka tie citi arī pirks nu jau par maksu biļetes A tribīnē-iznākums + 14Ls(ja pērk iepriekšpārdošanā).
    Bet tā tikai tāda prātošana, no cilvēka,kurš galvu slauka ar pirkstu……..

   • sking

    Gudriniek, nosauc veelvienu ssaada liimena trasi latvijaa, es domaaju ka jebkuram folkreeisistam kaifs ir braukt pa muusas trasi, nevis kratiiities pa lielu bedri, kur puse paliek malaa, nevis deel ciinaas bet tehnikaas nespejaas, neviens tev neliek braukt uz bausku un maksaat tos piecus latus, seedi maajaa un turpini raudaat, tev taa labi izdodaas. kad juus vienreiz sappratiisiet ka nekas nenotiek pa velti. A viens jautaajums, kapeec gan maisela kungs nedriiksteetu sev iepelniit no sii pasaakuma kaadu grasiiti, tas ka tu esi aprobezojies un labaakajaa gadijjumaa, straadaa autoservisaa par mehaaniki, taapec tev tas nav izprotams, nozeelojami vissu laiku saadi gauzties katru gadu.

    • Volners

     Jau rakstīju,ka nebraukšu!
     Rakstīju,ka raudu savas mehāniķa asaras ne 100% dēļ sevis,bet dēļ tā,lai folkreisam būtu ne tikai braucēji(kas ir un turpina vairoties),bet arī skatītāji.Un lai to skaits taptu lielāks.Izsaku savu personīgo viedokli(bez NEVIENA aplikšanas) par to,kā iespējams to skatītaju pievilināt.Ja tas pavelk uz seklu atbildi,skumji!
     Es neskaitu naudu svešā kabatā-lai katrs pelna,cik viņš var un cik sanāk,jo vairak sanāk,jo labāk-goč pendel no sirds.
     Kur esmu skatītāja lomā-tur izteikšu skatītāja viedokli.Kur esmu sportista lomā-tur izteikšu sportisko.Kur pajoliņa mehāniķa-tur mehāniķa.
     Piemērs par tukšu runāšanu-bik aukstāk ORGs atrunājās ne pilnībā par tēmu-bet galvenais ir atfutbolēties un jo nekulturālāk,jo feināk.Rezultāts-visdrīzākais mīnusi i naudā i klutūrā.Izsaka visādus pieņēmumus bet darbības nekādas.Lai pasākums kurā esmu skatītājs/cienītajs ietu uz priekšu esmu nokārtojis Krosa tiesneša licenzi.Kaut ko runāja par apkopējām-man kā seklam mehāniķim pēc tāda teksta radās doma ja es varētu noskatīties sacensības un pec tam kā pateicību savākt tribīnes un to apkārtni…..BEt kaut kā tādu piedāvājumu neesmu dzirdējis…. ;-)

    • no malas

     par kvalitāti ieklepojot – sportistam jebkurā trasē vajadzētu braukt pa kvalitatīvu segumu, neatkarīgi no tā, vai skatītājs par priekšnesumu maksā latu vai piecus. Bauska visos laikos ir bijusi pieņemama tikai tiem skatītājiem, kuri paši tajā dienā tiesā sacensības, ir orga sirdsdraugi vai kautkur nočiepuši ielūgumu..
     nav jau noziegums, ja orgs par biļeti prasa kaut 20 latus, ja vien ir kaut viens, kurš ar mieru pa to summu tupēt tribīnēs un aurēt urravas.. un ja tas kompensē 100 citu skatītāju iztrūkumu..

  • Volners

   25×35=875×15=13125-875=12250 Skarbi tam organizatoram :-)
   Provizoriski (pēc iepriekš Mūsā redzētā) 3×60=180 (aptuvenie ienākumi no skatītājiem).Tas vienos vārtos atsit visas divpadsmittūkstošu izmaksas ;-)
   Es vispār sāku aizdomāties par BAGĀTAJIEM VEcpiliešīem,Rauniešīem utt kuri VAR atļauties skatītājam vulgaris(tādiem kā man) ,to šovu ar tualetēm,tualetes papīriem,30 apsargiem,nopulētiem soliņa dēļiem,”gazonu” kur nav bail bērnu laist rāpot,saorganizēt par 3x (šur tur teorijā pat vēl mazāku)ieejas maksu. :yes:
   Esmu skatītājs no malas un tikai izsaku viedokli,ka NAV izprotama ORGa rīcība,jo vēroju ne tikai vienas sacīkstes ORGu(nu,lai nebūtu subjektīvs).Pie tam runāju par FR (par LČ varētu atsevīšķi).
   Organizators rīko,organizators dara.A tribīne ir tikai ar VIP ielūgumiem??? ;-)
   Neķer kreņķi dēļ viena Volnera-atbrauks skatītājs,kuram svētdien saprotot,ka gribās paskatītias sacensību un bilesuserviss svētdienā trigos biļetes(pieredze jau vismaz 2x,ka svē tdienā biļetes ir TIKAI uz vietas) samaksās 3x???, un būs atsitis daļu no izmaksām.Kā jau sacīju-es izvēlēšos to traku organizatoru,kurš ar,pieļauju, 10 reizes mazāku oficiāļo personu skaitu saorganizēs skatītājam ne mazāk aizraujošu sacīksti un mēģināšu līdz viņam aizvilkt vēl cilvēkus,kas samaksās to 1Ls (būtībā tā arī ir tēma)Kā vairot skatītājus….Un rakstīšu ODas portālā ,lai nākamreiz citi brauktu uz turieni….
   P.S.-Vai nu katreiz ejot pa mazajam ne tajās vietās esmu iespēries bet apzīmētas gan bija gan ar “Mē” un otrā puse “Žo” simboliem,vai kad eju visi jau bijuši pa lielo,bet papīru nekad tā īsti neesmu manījis ;-)

  • Kostiks

   Atļaušos iemest akmeni ORG lauciņā!
   Laikam dārgākais ir tie apsargi, kas salikti ap trasi-
   – taa, kaa neveelos, lai tas atkaartojas- atļaušos izklāstīt manu pieredzi ar tiem…:
   š.g. maija, kad notika Eč autokrosā, uz Musas trasi devos ka mechanikus vulgaris, tikai ne svētdien, bet setsdien no rīta- piekrāvu mugursomu ar nepieciešamo aprīkojumu(kompis, datu nesēji), kādu drēbesgabalu lieku(neieslīgšu sīkumos, kādas apenes un sieriņi man bija līdzi).
   Aproce jau līdz manīm bija nonākuši, jau soļoju iekša, ka te pēkšņi dusmīgs onka un dusmigs tante (laikam). rauj nost man somu un saka, lai kratu visu ārā- aiz manis rindā stāvēja – britu tūristu bars un vēl svešās mēlēs runājošie.. šie vienkārši bija šokā…
   Kad paprasīju ko meklē , man tā arī neatbildēja- es teicu ka vis spridzekļa pagatavošanai ar talvadību, man ir- kapēc ta nerīkojass- man atbildēja, ka nemeklē spridzel, bet šņabi.
   Paplivinajies ar savu vešīņu- sastūķēju ātri visusomā atpakaļ, un aizgāju, saņēmis labu pazemojuma devu… – Jautājums- vai tas ir normāli?
   Vēl paguvu pajautāt: vai pārbaudīja vakar braucošos autobusus tāpat ka mani- vai šņabi tur neatrada, jo es tāds pats dalībnieks kā citi?! Man neabildēja!

   Tātad, cienijamo ORG EM, drošībai jābūt pirmajā vieta tas skaidrs, bet sargi, kas meklē šņabi izklausās nevis pēc drošības , bet pēc reketa, lai “stutētu jumtu”, tam bodītēm, kas iekšā?- arī tas ir OK, bet tas- tak arii nes peļņu mož, samazinam to maksu?!! tik pat labi- raujam nost drēbes katram iekšā ejošājam, bet iekša uzslienam vienu varenu humpalnieku?!

   VARBUT TAa vajag- es nezinu, bet smuki tas toč nav!

   • Kostiks

    laboju vaardu “svetdien” uz “piektdien” sorry :(

   • Kostiks

    …un tiem, kas paali iet iekša- mož klizmu liekam un kuņģa skalošanu- lai kompleksa teritorijā pirktais aliņš labāk “lien” iekšā?

   • no malas

    atļaušos vēl 1 šķaudienu – orgs savāc piķi tādu vai mazāku no dalībnieka, skatītāja un barotāja. skatītājs ar dalībnieku tātad samaksā 2kārši, jo abi arī ēd un vismaz 1 dzer.

 • cossie

  ir divas biļetes uz 10. septembri. grandiozs autokrosa sezonas noslēgums.musas trase. kasē cena par 1 biļeti 7ls pārdodu pa 4ls. t.m. 22102211

 • Pilots

  Ā un tagad visi kas saistīti ar folkreisu liek lielos mīnusus par biļetes cenu.

 • Ivars

  Visupirms, pasākumi, kas notiek Mūsas trasē ir kvalitatīvi un saistoši un ja tie tādi nebūtu, tad nevienam no komentāru rakstītājiem šeit nebūtu ko piebilst.

  Vienmēr jau gribas pačīkstēt – tas dārgs, šitas dārgs, bet mīļie cilvēki, kas Jums liek šos “DĀRGOS” pasākumus Mūsas trasē apmeklēt? Brauciet, kur viss ir par velti, piemēram, Rīgas svētki un vēl šādi tādi pasākumi bez jēgas, kuros Latvijas Valsts izgrūž JŪSU sūri, grūti nopelnīto nodokļu naudiņu.

  Es nesaprotu šo komentāru jēgu, kuros cilvēki, tas ir Jūs esat “iecepušies” – 5 LVL dēļ un dēļ tā, ka God. Maišeļa kungs cenšas nopelnīt? Hallo, pat kārtējā Holivudas filma kino teātrī Forum Cinema maksā gandrīz 4 LVL + popkorns un kola, gandrīz 7 LVL, un filmas Jūs varat baudīt gandrīz katru stundu, bet šeit liels pasākums, bet “davai visi sametamies pa 1 LVL.”

  Cilvēki, padomājiet, ko Jūs rakstāt, Jums tiešām nav neērti to cilvēku priekšā, kas strādā, lai šādi pasākumi būtu un notiktu? Varbūt tiem lielākajiem pasākumu nolicējiem vajadzētu sākt strādāt un mazāk sēdēt un rakstīt komentārus, tad arī Jūs varētu atļauties samaksāt 5 LVL par jebkuru pasākumu un mazāk laika atrastos kritizēt citus, kas strādā!

  Pamēģiniet!

 • nomalas

  No sirds un dvēseles – rajonam:)
  Nepatīk biļešu cenas vai kaut kas vēl, bet lūdzu organizējiet paši – LATVIJA BRĪVA, AR CEĻIEM BAGĀTA VALSTS :)
  Muļķim skaidrs, ka tas vienam ir bizness, otram sports, bet trešajam izklaide.
  Nevajag jaukt visu vienā katlā, bizness ir radīts, lai nestu peļņu. Ja tā nenotiek, tad tam nav jēgas un tas viss ir jāaizmirst.

  P.S. Starp citu . . .
  Šodien redzēju reklāmu TC ALFA (visos TV, kas tur atrodas, ik pēc 3 minūtēm – NEPĀRTRAUKTI ) kur reklamēja gan autokrosu, gan folkreisu KOPĀ. Nu man jau liekas, ka tas autokrosa/folkriesa un visa autosporta prestižu palielina. Tā kā nav ko gausties!

  Lai labas gonkas un garšīgs alus :)

  • Pilots

   Par to jau iet runa, bet redzi Volners visu zin labāk, lai lielie runātāji ņem un organizē.

   Visu cieņu ORGAZNIZATORIEM, nēsmu redzējis kad LČ krosu šādi reklāmētu +folkreisu, protams nerunājot par EČ posmu.

 • Video rulliiti gan folkreiss diez ko netiek reklameets :)

 • Juris

  Man piemēram pilnīgi PO cik maksā biļetes skatītājiem, bet ja nelaiž iekšā komandu tad gribas to maisu saukt par orgānu.
  Un pa taisno dalībnieku parkā arī nelaida (pa augšējiem vārtiem) Tas ka mums tur iznāk pa 20Km tuvāk tas jau nevienu neinteresē…. tad nah viņi vispār tur ir? un ir vaļā?

  • Pilots

   Ev gudriniek, komandu var salasīt arī 100 cilvēkus, kur loģika?

 • Juris

  Jā un 3 cilvēki ir baigā komanda, ne…. nah uzreiz 100? Bet vismaz 5… tad būtu normāli, mehi, šoferis…
  Un galvenais jau ka šitas čakars ir TIKAI bauskā….

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***