Autokross: Svētdien Brenguļos turpinās Latvijas čempionāts!

Viesturs Saukāns  25.05.2011 21:07 7

Svētdien Brenguļu autotrasē tiks aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta otrais posms, kas būs otrā sacīkste arī VAZ Klasika klases kausā, kā arī pirmā sacīkste Latvijas čempionātā CK125 kroskartu klasē un Beta bagiju bērnu Latvijas čempionātā. Pieteikumu termiņš noslēdzās bez īpašām sensācijām, taču intriga, kas aizsākās pirmajā posmā Smiltenē, saglabāsies arī Valmierā – 1600 un Open klases ir cienījamas dalībnieku skaita un sastāva ziņā.

1600 klasē no Smiltenē startējušajiem 13 dalībniekiem trūkst tikai divu – nestartēs igaunis Andress Balodis, kā arī valmierietis Māris Meļķis, kurš cīnās ar tehnikas likstām. Visi favorīti būs uz starta, bet galvenā uzvaras pretendenta lomā – čempions Andris Priedītis. Būs interesanti vērot, cik augstu tiks Jānis Lideris: uzvarējis Smiltenes laika kontrolē viņš nesasniedza rezultātu tehnikas defektu dēļ, taču pārbaudes sacīkstē Zilākalnā uzvarēja, pārspējot vicečempionu Andi Kļavu.

Open klasē uz starta atkal pērnie titula dalītāji – Jānis Kozlovskis un Raimonds Jerāns. Pieteicies arī Ints Jeršovs, kurš, starp citu, ļoti labi pārzina Brenguļu trasi, jo startējis ar pilnpiedziņas auto sprinta cīņās. Jācer, ka beidzot izdosies ilgi gaidītais Inta Subaru duelis ar aizmugures piedziņas prototipiem.

Uz starta noteikti nebūs Normunds Skribis un Egidijs Kedrovs (lietuvietis gatavojas Priekules posmam), bet nav skaidrības par Jāņa Vanaga startu. Toties sarakstos parādījies Eduarda Iesalnieka vārds.

Pašlaik bez ieskaites ir gan VAZ Klasika ar trim dalībniekiem, gan 2000 Super ar katastrofāliem diviem pieteikumiem, gan CK 125 kroskartu klase ar četriem pieteikumiem.

Labs sākums Beta bagiju čempionātā – pieteikti astoņi sportisti.

 • hahol

  prieks pa 1600 un open,kas sāk atdzims(vismaz tā izskatās)…bet 2000 super,atklati sakot man būs žēl ja uz sacensībām atbrauks tikai šie 2 sportisti un tad vel jautājums,kur viņus likt,itkā var pie pakaļ piedziņām,bet tur viņiem visi stikli būs lupatās,bet 1600 būtu viss labi tikai parāk daudz dalībnieku …takā grūti būs :-)

  • Pilots

   ja kāds no tiem diviem vispār atbrauks, nav jau jēga nekāda, ne punktu, ne gandarījuma!

 • Patriots

  Šoreiz nemaz nav patīkami, ka manas pirms sezonas sākuma izteiktās skumjās prognozes piepildās. Nepietiek ar fakta konstatāciju, jābūt lēmumiem un rīcībai. Būs jau atkal daži, kas teiks, ka tas nekur neder, bet tikai un vienīgi apvienojot atlikušos Open, Super un arī VAZ kaut ko vēl var glābt. Ja nē, tad jāpieņem lēmums par šo klašu čempionāta atcelšanu, lai čaļi nebrauc uz sacensībām un netērē naudu ceļam. Bet uz nākamo, 2012. gadu, jāapvieno visas vieglo klases. Tas ir kā Āmen baznīcā! Kritizēt prot visi, bet, kad jāizsaka konkrēti priekšlikumi un jāpieņem nepopulāri lēmumi, visi gudrīši pazūd…

  • Misters X

   Nav,ko vel celt traci.Par 90% varu apgalvot,ka uz Priekuli vismaz 2000 Super novāksies 5,iespējams,pat vairāk.Kāpēc Openi ir ar kaut ko jāapvieno? Pagaidām Openus nav jaiztiek,jo kā redzam uz pirmajiem 2 posmiem nepieciešamā dalībnieku kvota ir savākta,un neredzu iesmeslu kāpēc lai tas nenotiktu arī pārējos posmos.Vienīgais izskatās,ka Vaziem šajā sezonā nekas diži nesanāks,vienīgi Bauskā ,iespējams, savāksies gana daudz dalībnieku.

   • hahol

    no kurienes tāda pārliecība par priekuli…varbūt paskaidro?

    • Misters X

     Nu 2000 Super Priekulē domāju,ka būs Kenigsbergs,arī U.Andersons esot teicis,ka Bauskas un Priekules posmus braukšot,noteikti G.Astrauskis arī būs.Spīķis un Kaimiņš,nabuprāt arī būs,vel,varbūt tas pats Nitišs atbrauks,bet domājum,ka tie 5 noteikti brauks.

   • Pilots

    es personīgi arī domāju ka savāksies! :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2018.

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Nolikums

Pieteikums

Dalībnieki (63)