Autokross: Svētdien svarīgs Baltijas čempionāta posms Vilkičos

Viesturs Saukāns  30.08.2014 13:04 6

Svētdien Lietuvā, Vilkiču trasē norisināsies Baltijas autokrosa čempionāta trešais posms. Tā kā šī ir priekšpēdējā sacīkste, šī ir pēdējā iespēja Latvijas sportistiem uzlabot pozīcija tā, lai pēdējā posmā pārliecinošāk pretendētu uz uzvaru kopvērtējumā.

Sacīkste ir svarīga, jo šajā posmā uz starta būs tikai daži latvieši, kuri cīnīsies ar Lietuvas čempionāta dalībniekiem, tātad koncentrētāks Latvijas braucēju sastāvs. Pēdējais posms norisināsies 13. septembrī Šakjai trasē pulcēs ne tikai visus lietuviešus, bet arī visus vadošos Latvijas braucējus. Tas nozīmē, ka Baltijas līderiem var patraucēt tie spēcīgie braucēji, kuri Baltijas ieskaitē nav augstās vietās, taču dalīs Latvijas čempionāta medaļas.

Klase, kurā šī situācija var izrādīties ļoti spilgta, ir 1600. Pašlaik Baltijas čempionāta līderis ir Andis Kļava, kuram ir labs astoņu punktu pārsvars pār Giedrju Stoni. Ja Andis nepalielinās pārsvaru Vilkičos, Šakjai cīņā būs jāspēkojas ne tikai ar lietuviešiem, bet arī ar Andi Vanteru, Rūdolfu Bogenu, Raimondu Mūrnieku…

2000 Super klasē situācija salīdzinoši vienkāršāka, jo kopvērtējuma līderpozīcijās atrodas tie paši, kuri ir līderi Latvijas čempionātā – Juris Spīķis, Mārtiņš Starks, Rihards Dainis. Visi ir gatavi kaujai arī Vilkičos, viņiem pievienosies arī Jānis Miščenko, kuram ar izcilu rezultātu un dažām sakritībām iespējams atgriezties cīņā par Baltijas čempiona titulu.

Open klasē pašlaik kopvērtējuma līderpozīciju dala Jānis Kozlovskis un lietuvietis Arturs Navicks. Taču pozīciju būs sarežģīti noturēt, jo spēcīgi ir Lietuvas pilnpiedziņas braucēji, turklāt Šakjai šai kompānijai pievienosies arī Latvijas līderi.

VAZ Klasika ieskaitē pašlaik vadībā Daiņus Pilipavičs, kuram seko mūsu matadori Arnis Odiņš, Edijs Zimza, netālu arī Kristaps Maševskis. Šie tad arī būs galvenie uzvaras pretendenti svētdien, galvenā favorīta statusā gan vairāk izceļot Pilipaviču.

B600 klasē sapulcējusi kvorumu uz šo sacīksti. Tā kā Baltijas čempionātā netiek regulēts ieskaitāmo posmu skaits, lai klase gūtu Baltijas ieskaiti, izlaistais Marijampoles posms postu nenodarīs. Vilkičos un, visticamāk, arī Šakjai ar kvorumu problēmām nevajadzētu būt. Pirmajā Baltijas posmā Smiltenē uzvarēja Beate Klipa, viņa favorīte arī atlikušajās cīņās. Uz Vilkičiem dosies arī Dāvis Aupe, Valters Zīverts, Keivo Koivs un Kaspars Meņģelis.

Māris Līcis un Intars Grandāns pašlaik ir līderi Buggy 1600 klasē, taču viņiem pretī stāsies spēcīgie Tautvids Urba un Tomass Zavarskis. No mūsējiem cīņā dosies arī Jānis Ščerbickis, bet vēl pēdējā brīža plānošanu veic Ervins Grencis – iespējams, arī viņš dosies uz sacīksti. Bagijos pašlaik lielisks dalībnieku sastāvs – 13 pieteikumi (bez Grenča).

Septiņi dalībnieki arī Beta bagijos, kuriem gan nav Baltijas ieskaite. No mūsu jauniešiem cīņā plāno doties Krišs Miķelis Aploks, Markuss Ūtēns, Everts Henilāns un Linards Jasons.

Autocross.lv sekos līdzi notikumiem Lietuvā!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x