Autokross: Svētdien Valmierā Latvijas autokrosa čempionāta turpinājums

admin admin
01.07.2010
02:24

  Ziņas

(LAF ziņojums presei)
Svētdien, 4. jūlijā pl. 11:30 Brenguļu autotrasē pie Valmieras tiks aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta trešais posms 1600, 2000 Super un Open klasēm, kā arī seriāla ceturtā sacīkste CK 125 kroskartiem un bērnu Beta bagiju klasē. Galvenā intriga – kā sportisti pielāgosies cīņām trasē, kurā mainīts braukšanas virziens.
Ideja par Brenguļu autotrases izmantošanu pretējā virzienā radās jau iepriekšējā Latvijas čempionāta posma, kas arī notika Brenguļos, laikā. Konsultējoties ar autokrosa tiesnešiem un speciālistiem trasē veiktas nepieciešamās izmaiņas virziena maiņai. Šāds plāns gan nav pārsteigums, jo trase savulaik būvēta ar mērķi izmantot abus virzienus, savukārt pirms dažiem gadiem viena ziemas sacīkste jau aizvadīta neierastajā virzienā. Šī ideja ir ieguvums skatītājiem un sportistiem, jo rodas iespēja aizvadīt cīņu praktiski nezināmā trasē.
Čempionāta salonautomašīnu klasēs pēc aizvadītajiem diviem posmiem daudz neskaidrību. 1600 klasē, šķiet, galvenie čempiontitula dalītāji būs mārupietis Andris Priedītis un Andis Kļava no Lapmežciema. Abi apmainījušies ar uzvarām un otrajām vietām pirmajos posmos Smiltenē un Brenguļos. Taču klasē ir vairāki citi pārsteigumus sagādāt gatavi sportisti – Kaspars Silenieks, Andis Skolmeistars, Andis Vanters un citi.
2000 Super klase šogad ir neparedzama. Pirmajā posmā trūka dalībnieku, lai sadalītu kopvērtējuma punktus, taču otrajā sacīkstē sastāvs bija spēcīgs, turklāt sportisti sarūpēja izrādi skatītājiem. Dienas gaitā šīs klases sportisti aizvadīja aizraujošas cīņas un pārsteidza skatītājus ar avārijām un kūleņiem. Galvenais favorīts ir rīdzinieks Jānis Spīķis (Auto Sun), taču iepriekšējā Brenguļu sacīkste viņam nebija veiksmīga, tāpēc Jānis ir tikai trešajā vietā kopvērtējumā. Viņa sāncenši – Jānis Berķis, čempions Ainārs Kenigsbergs, Māris Ločmelis, Aldis Kasparovičs un citi.
Open klasē divi galvenie duelanti atkal būs salacgrīvietis Raimonds Jerāns un ogrēnietis Jānis Kozlovskis. Taču ar katru sacīksti arvien spilgtāk startē Jānis Vanags, kurš pamanās izmantot favorītu kļūdas un neveiksmes. Ātruma ziņā viņš var piebiedroties Jerānam un Kozlovskim cīņā par uzvaru. Trasē dosies arī VAZ klases automašīnas, kuru kausa izcīņā līderis ir Imants Kolomenskis.
Brenguļos notiks arī CK 125 kroskartu Latvijas čempionāta ceturtais posms. Pēc pussezonas vadībā atrodas ventspilnieks Otto Vočtavs, taču viņam jāaizvada sīvs duelis ar Dāvi Tobiasu. Iepriekšējās sacīkstes pierādījušas, ka duelis ir ļoti līdzīgs, un katrā sacīkstē var uzvarēt jebkurš no abiem. Taču arvien cītīgāk līderu cīņās iejaucas Dzintars Ramats un pēdējā laikā arī Eliss Dukaļskis. Uzvarētājs nav prognozējams.
Beta bagiju cīņās par LAF bērnu kausu kopvērtējuma vadībā pēc uzvarām pirmajos trijos posmos ir Kristiāns Rihters. Šķiet, viņš arī Brenguļos būs galvenais favorīts. Taču bērnu sports nav prognozējams – katra jaunā sportista domas gājiens var izmainīt rezultātu sekunžu laikā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv