Autokross: Toms Edušs secina: “Sacīkšu incidents!” (VIDEO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.07.2021
19:23

Priekulē skarbāko avāriju piedzīvoja Krosa komisijas Am klases viens no favorītiem Toms Edušs. Baušķenieks kopš svētdienas bija neziņā par to, kas īsti notika, taču otrdien saņemtais video lika secināt – sacensību negadījums.

Lai gan kūleņu bija daudz – vispārējais viedoklis, ka 18, — Eduša lidojums bija vistālākais un dramatiskākais. Tomam bija nepieciešama mediķu palīdzība, savukārt automašīna derīga vairs tikai kā metāllūžņi.

Sacīkstes laikā Edušam tika veikta sākotnējā mediķu apskate, pēc kuras tika atzīts, ka pamatā situācija ir apmierinoša. Toms devās mājup, par sacīksti vēlāk cītīgi interesējoties sociālajos medijos un iekšējās sportistu sarakstēs. Tomēr, sajuties nelāgi, braucējs meklēja papildu mediķu palīdzību.

Otrdien Toms ziņo: “Esmu mājās, neliels smadzeņu satricinājums, muskuļu sasitumi, 7-10 dienas miera režīms, un ārsta ieteikums izlaist Pilskalnu sacensību. Bet dzīvotājs būšu. Un no Pilskalniem vēl neesmu atteicies.”

Edušam nav skaidrs, kas īsti notika avārijas brīdī, taču zina, ka pirms kūleņošanas saņēma sitienu pa mašīnas aizmuguri: “Mašīnai no zilā Golfa ir bukte aiz durvīm un slieksnis ielocīts. Trases segums nebija pie vainas, vairāk sitiens pa aizmuguri, un tad jau tālāk nostrādāja fizika.”

Pirms izteikt minējumus un pārmetumus iespējamam vaininiekam, sportists meklēja video, līdz atrada Kārļa Vītola ar dronu uzņemto materiālu. Pēc tā noskatīšanās Edušs komentē: “Sākumā domāju, ka vainīgs zilais Golfs (Krosa komisijas kausa debitants Guntis Štāls), taču izskatās reāli ķēdes reakcijas un jāsecina, ka sacensību sacensību negadījums. Viss sākas ar balto Golfu, Arnis [Dreimanis] tika iespiests pa vidu, līdz ar ko uzspieda zilajam Golfam, kurš jau aizgriezās nepareizajā virzienā un tur, protams, biju es! Sacīkšu incidents.”

Par šo avāriju Toms neklātienē saņēma Līgo autotrases speciālbalvu par atraktīvāko kūleni. Kā zobojās kolektīvā – tas, ka balva rīta dalībnieku sapulcē tika izziņota, nenozīmēja, ka pēc tās ir apzināti jātiecas!

Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv

Video: Kārlis Vītols

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kārlis Vītols (@karlis_vitols)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv