Autokross: Toreiz, kad zāle zaļāka un sniegs baltāks… (Foto, video)

Viesturs Saukāns  18.03.2020 08:43 2

  Autokross, Ziņas

Viena no leģendārākajām deviņdesmito gadu autokrosa mašīnām - Ģirta Mūrnieka Divīzija-1 auto. Plīsa un lūza, taču "Mūra" braukšanas stils un kopējais pleiboja tēls neatstāja vienaldzīgu nevienu līdzjutēju!

Pēc visa spriežot, līdz nākamajai krosa tipa sacensībai šogad būs kādu laiku jāpagaida, tāpēc ir īstais brīdis ielūkoties Latvijas autokrosa vēsturē. Šī gada sākumā bijušais Latvijas čempions Oļģerts Vērmanis juniors izrakņājis dažādus foto un video arhīvus no gadiem, kurus daudzi sauc par Latvijas krosa ziedu laikiem.

Var diskutēt, vai viss pēc 2000. gada Latvijas krosā ir bijis sliktāk un nepareizāk, taču fakts ir fakts – deviņdesmitie gadi arī autokrosam, tāpat kā Latvijai kopumā, bija izlaušanās no PSRS. Tas ļāva spožāk un ne tik spoži veidot izcilas sacensības ar īpašu dalībnieku un skatītāju daudzumu. Līdere tobrīd bija Vērmaņa seniora veidotā un vadītā Zilākalna autotrase, lieliski ieskrējās arī dažas citas sacīkšu vietas. Deviņdesmito gadu beigas gan nesa arī skarbas, traģiskas mācības, pēc kā neizbēgami krosam un to organizācijai bija jāmainās.

Oļģerta Vērmaņa juniora arhīvos gan foto, gan video galerijas. Lieliski!

***

Dalies ar šo ziņu