Autokross: Trīs latvieši Top-5 Vācijā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.06.2018
19:19

Trīs valmierieši guvuši pozīcijas vadošajā pieciniekā Eiropas autokrosa čempionāta ceturtajā posmā Vācijā. JuniorBuggy klasē Justs Grencis sasniedza trešo vietu, TouringAX savu augstāko rezultātu Eiropā guva Jānis Veģeris, gūstot ceturto pozīciju. Savukārt SuperBuggy klasē Ervins Grencis šoreiz piektajā vietā. Ņemot vērā sarežģīto nedēļas nogali, Mačenbergas rezultāti trijotnei uzskatāmi par labiem.

Visiem trim Latvijas pārstāvjiem sacīkste Vācijā bija sarežģīta. Justs Grencis JuniorBuggy klasē sestdien pirmajā kvalifikācijā guva uzvaru, taču svētdien otrajā braucienā izstājās, bet trešajā tika diskvalificēts. Līdz ar to visu bija jāizšķir pusfinālam. Klasē bija netipiski liels dalībnieku skaits – 16 sportistu –, tāpēc vieta finālā bija jāizcīna pietiekami nopietnā konkurencē. Justs pusfinālā ceturtais, kam sekoja izcils fināls un trešā vieta finišā. Viņam priekšā finišēja Timofejs Ovčarovs un jau Vilkičos ar otro vietu pārsteigušais spānis Havjers Bračo. Lai gan daudzsološais čehs Jakubs Novotnijs finišēja aiz Grenča, arī viņš, tāpat kā pirmie divi, kopvērtējumā guva vairāk punktu nekā Justs.

SuperBuggy klasē laba, bet smaga cīņa arī Ervinam Grencim. Kvalifikācijas braucienos gūta trešā un divas otrās vietas, bet pusfinālā ar spēcīgu konkurentu sastāvu gūta ceturtā pozīcija. Ervinam pusfinālā priekšā finišēja Bernds Štūbe un Džonijs Feilāds, kuri vēlāk – apgrieztā secībā – guva pirmās divas vietas arī finālā. Tātad Mačenbergas posmā Feilāds pirmais, sekoja Štūbe, Maiks Bartelens un Andre Hinenkamps. Visi minētie arī punktu ziņā Vācijā guva vairāk nekā Ervins.

TouringAX klasē Jānis Veģeris savā vārda dienā piedzīvoja lielisku fināla iznākumu, gūstot ceturto vietu, kas pārliecinoši ir viņa augstākais sasniegums četru Eiropas posmu lielajā pieredzē. Desmit dalībnieku konkurencē latvieša posms sākās briesmīgi – izstāšanās pirmajās divās kvalifikācijās. Šķita, ka sacīkstes iznākums būs līdzīgs pirmajam posmam Zēlovā, kad Jānis neveica nevienu pilnu braucienu, paliekot bez punktiem. Tomēr Jāņu diena nesa Veģerim dāvanu – sestajā vietā finišēts trešais brauciens, ar ko pietika, lai kvalificētos finālam. Izšķirošajā braucienā Jānis finišēja tālas 11 sekundes aiz vadošā trijnieka, taču gandrīz tikpat droši priekšā sekotājiem. Finālā finišu sasniedza septiņi braucēji. Trijniekā iekļuva sīvā cīņā uzvaru guvušais Martins Samohils, par 0,3 sekundēm piekāpušais Vāclavs Fejfārs un Adrians Boele.

Nākamais Eiropas autokrosa čempionāta posms norisināsies pēc nedēļas – leģendārā Čehijas Novapaka!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv