Autokross: Tuvojas Open licenču skaita izšķirošās dienas

Viesturs Saukāns  19.02.2017 12:51 27

  Autokross, Ziņas

Saskaņā ar LAF Krosa komisijas Padomes gada nogales lēmumu, Open 2500 klasei atlikušas desmit dienas (līdz 1. martam) sportistu licenču nepieciešamā skaita sasniegšanai, lai klase saglabātu Latvijas čempionāta statusu. Līdzīgs stāsts par Open 4500, kura gan pēc LAF prezidija lēmuma neiegūs čempionāta statusu, tomēr būs izšķiroši, vai klase iesaistīsies kopīgās nedēļas nogalēs ar Latvijas čempionātu.

Vienošanās ar abu klašu potenciālajiem sportistiem paredz, ka līdz 1. martam katrai klasei jābūt izņemtām astoņām sportistu licencēm. Open 2500 gadījumā tas nozīmē cīņu par Latvijas čempionāta statusu. Savukārt Open 4500 čempionāta ieskaites plānus apturēja LAF prezidijs, nolemjot, ka jauniem veidojumiem čempionāta statusu var piešķirt tikai pēc divu gadu pārbaudes laika (šī iemesla dēļ bez čempionāta statusa paliek arī Latvijas rallijkrosa kauss). Ja Open 2500 gadījumā turbo auto aizliegšana nozīmē tehnisko noteikumu izmaiņas, tad Open 4500 gadījumā tā ir jauna klase.

Pašlaik tendences liecina, ka Open 2500 sapulcēs nepieciešamo dalībnieku skaitu. Taču gada nogales eiforija par lielo klasi ievērojami noplakusi. Tomēr ir desmit dienas, lai sportisti apstiprinātu savu gatavību spēkoties Latvijas autokrosa čempionāta pasākumu ietvaros.

Dalies ar šo ziņu