Autokross: Tuvojas Open licenču skaita izšķirošās dienas

Viesturs Saukāns  19.02.2017 12:51 27

Saskaņā ar LAF Krosa komisijas Padomes gada nogales lēmumu, Open 2500 klasei atlikušas desmit dienas (līdz 1. martam) sportistu licenču nepieciešamā skaita sasniegšanai, lai klase saglabātu Latvijas čempionāta statusu. Līdzīgs stāsts par Open 4500, kura gan pēc LAF prezidija lēmuma neiegūs čempionāta statusu, tomēr būs izšķiroši, vai klase iesaistīsies kopīgās nedēļas nogalēs ar Latvijas čempionātu.

Vienošanās ar abu klašu potenciālajiem sportistiem paredz, ka līdz 1. martam katrai klasei jābūt izņemtām astoņām sportistu licencēm. Open 2500 gadījumā tas nozīmē cīņu par Latvijas čempionāta statusu. Savukārt Open 4500 čempionāta ieskaites plānus apturēja LAF prezidijs, nolemjot, ka jauniem veidojumiem čempionāta statusu var piešķirt tikai pēc divu gadu pārbaudes laika (šī iemesla dēļ bez čempionāta statusa paliek arī Latvijas rallijkrosa kauss). Ja Open 2500 gadījumā turbo auto aizliegšana nozīmē tehnisko noteikumu izmaiņas, tad Open 4500 gadījumā tā ir jauna klase.

Pašlaik tendences liecina, ka Open 2500 sapulcēs nepieciešamo dalībnieku skaitu. Taču gada nogales eiforija par lielo klasi ievērojami noplakusi. Tomēr ir desmit dienas, lai sportisti apstiprinātu savu gatavību spēkoties Latvijas autokrosa čempionāta pasākumu ietvaros.

 • Fanuks

  Nu tev bija varenā open 4500 ar padsmit braucējiem…
  Čus vien sanāca.
  Vai arī sasparosies arī bez LČ ieskaites?
  Jācer uz to labāko.

  • P.Ā.

   Žēl, bet tomēr cerot uz labāko iznākumu, domāju, ka nekas neanāks 4500…vnk džekiem nebūs motivācijas bez LČ statusa. Domāju ka bija nepareizs lēmums no LAF puses nepiešķirt LC statusu open 4500.

   • Fanuks

    Un tā arī ar tādu atieksmi nekad nedabus open 4500.ja nemeiginas braukt kautvai Latvijas kausu

   • HarryVanLee

    Vai tiešām jābūt tādam uzsvaram uz LČ???… Sacensības vienas un tās pašas, kausi un apbalvošanas cermonijas tās pašas, apkārtējo uzmanība tāda pati, ja ne lielāka….KUR PROBLĒMA? Ambīcijas uz čempiontitulu? Kāda starpība starp kausa ieguvēju un čempionu? Un vispār vai tas ir adekvāts čempiontituls starp 10. dalībniekiem? Tad jau folkreisa čempiona tituls daudz vērtīgāks!!! Vismaz no sportiskā viedokļa pilnīgi noteikti! OPEN4500 ir iespēja izrauties lieljaudas cienītājiem un viss viņu rokās.

    • P.Ā.

     Problēma? Izgāzti 10k eur un nopelnīts ”koka kaus”s bez ieraksta LČ vēstures ailītē.

     • HarryVanLee

      Tēma, bez šaubām diskutabla, bet jāsaprot tas, ka pašā saknē autosports ir nerentabls un cik nu katrs var ieguldīt, to arī iegulda un attiecīgi atbilstošā kategorijā piedalās. Situācija ir tāda kāda ir un pēc dažu ambiciozu personu iniciatīvas,krosa komisija dod iespēju realizēties…bet nē-neapmierina statuss…nu comooon! Tā vietā lai baudītu sacensību garšu, atmosfēru-kādam svarīgs čempiona kauss…būtu muļķīgi teikt, ka ikviens dalībnieks negribētu uzkāpt uz pjedestāla, bet visam pāri stāv sacensību gars, būt tajā pasākumā iekšā, baudīt to kas ir…

     • P.Ā.

      Harry, ne visi ir tādi kā Tu un es, kas to dara savam priekam.

 • Kw

  Visi 4500 dosies krosa kausā un tur būs lč status krosa kausā. Smieklīgi, kokam Atkal divi gali.

 • HarryVanLee

  Būtu ko teikt šajā sakarā, bet labāk paklusēšu… Tikai der atgādināt to ko reiz Viesturs rakstīja…citas iespējas VAIRS nebūs…

 • Fanuks

  Starp citu open 2500 visi vecie dalībnieki vai būs kāds debitants?

  • HarryVanLee

   Neoficiāla informācija-vismaz viens varētu būt…kā tas praksē izskatīsies-skatīsimies.

 • Rieksti

  Divi piemēri – Rallijkrosa kauss – mauc bez čempionāta statusa, nekādu problēmu. Open 4500 – bez LČ statusa nevar? Vaitad galvenais ir uzraksts uz kausa?

  • Fanuks

   Nu ja lai brauc tāpat.tiešām tad sanāk brauc tikai pēc uzraksta uz kaausa.Bet ja nopietni cerēsim redzēt visus šos padsmit monstrus trasē. LAI VISS IZDODAS!!!

 • Alfreds

  E. Juškovski, vai tiešām pēc lielās smirdēšanas publiskajā telpā, Tu tālāk par klaviatūru nemaz nebūsi ticis? Tas gan būtu nožēlojami, bet ai cik Tev ierasti…

 • P.Ā.

  Ne par tēmu… :)..kāds nezin kur stāv otrs LČ 2000 gados braucošais WV kaafers? Lajevska vecais kaafers tika atrasts, bet tas netirgojas (iesp. šogad būs uz sarta;) )… Pēdējās ziņas par ”Brālīti” -kkur Kuldīgas pusē esot… nav nevienam info?

  • Fanuks

   Uzjautā Viesturam
   Grīnvaldam ari var,tas no tās puses…

  • Kriksis

   Otrs varētu būt Vecumniekos pie Oskara Balaško

 • Lauris

  sveiki krosa saime!varētu tik daudz neklabināt klaviatūras,bet garažā būvēt aparātus un trennēties.starp citu …dēļ tā ka tiek skrūvēts jauns aparāts,tad manu iepriekšējo gadu kaujas subaru var iegādāties.var dabūt gatavu open 2500 sezonai ,bet tad tas ir jādara tagad. var dabūt virsbūvi ar tiltiem.u.tt .ir 2 gab subaru 2.5 atmosfēras dzinēji,ar visu kaltu un jaunu.
  dzinējs tika plānots uz 2016 gadu,bet nepaspējām.max jauda pēc aprēķiniem bija plānota ap 260-270 zs.
  22338166

 • Andis

  Reali smiekligi…

 • leo

  Ideja nebija slikta par 4500 klasi, žēl, ka nerealizējas, domāju jādod iespēja pabraukt, lai lēnām iekustas un redz, kas no tā sanāk. ja nav iespējams krosā tad varbūt rallijkrossā, taisni kvorumam, viens brauciens piemēram ar 4 mašīnām, gan jau lēnām saradīsies.
  Kurai klasei tad Lauris gatavo auto? Vai vispār tas ir kross???

  • Nedomāju, ka O4500 gan krosā, gan rallijkrosā būtu jānoraksta. Sportistiem vienkārši jāsavācās uz Smilteni tādā skaitā, lai sanāk sakarīga braucienu grupa, nekas vairāk.

   • Fanuks

    Nu domāju ka open4500 savāksies
    Veģeris,Unāms,Juškovskis,Borševskis,Plūme,Zēbergs,Augulis,Bružs,Strēlis,Bernāns,Brediks
    varbūt arī Ķervijs,Tuskens,Jeršovs

    Tākā derētu novākties. + varbūt vēl kāds debitants

  • Ketama

   Kjip nezin ciik taisniiba..bet unaams uz eiropu taisaas,..taa dzirdeeju ka adrems kko doshot…

   • [Ex]

    Eiropas autokrosa čempionātu? Tas būtu MEGA! Tik sen neviens latvietis nav braucis pilnu Eiropas sezonu…

    • [Ex]

     Protams, biju domājis D-TAX klasi…

 • Alfreds

  Ketema,
  Tu esi tik satuvināts ar Unāmu, ka diezin vai tās ir baumas, drīzāk slapjumiņš tavās biksēs…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vecpils, Vecpils autotrase, 16.06.2018.

Folkreisa Vasaras kauss, 2. posms

Krosa komisijas autokrosa kauss, 7. posms

SK Vecpils B600 kauss, 1. posms

Nolikums

B600 Kausa nolikums

Pieteikums - FR

Pieteikums - komanda

Pieteikums - KKK

Pieteikums - B600

Dalībnieki FR (41)

Dalībnieki KKK (12+1)

Dalībnieki B600 (5)

***