Autokross: Un ja nu viņu nav?

admin  02.08.2010 19:23 0

  Autokross, Ziņas

FOTO: Autocross.lv

Pieteikumu termiņš sestdienas sacīkstei jau labu laiku beidzies, taču Latvijas čempionāta 1600 klasē pieteikumu sarakstā nav abu čempionāta līderu Anda Kļavas un Andra Priedīša. Tā kā viņi nav devuši ziņas Krosa komisijai par saviem plāniem, jāpieņem, ka viņu nebūs. Ja tā, kas notiks klasē, kuri ir nākamie pjedestāla pozīciju pretendenti, kas notiks čempionāta kopvērtējumā?
Meklējot sazvērestības teorijas, kritiku neiztur versija par apzinātu posma neapmeklēšanu, lai norautu klasei lielos punktus vai pat ieskaiti vispār. Šāda ideja pastāv, jo šā brīža punktu skaitīšanas sistēma ļauj kombinēt kopvērtējuma situāciju vēl pirms sacīkstēm. Jau šobrīd pieteikti septiņi dalībnieki un, ja kaujas gatavībā būtu Kaspara Silenieka auto, arī viņš noteikti startētu. Kaspars ziņo, ka mašīna ir izjaukta un līdz Priekulei – sev tuvākajai čempionāta sacīkstei – nepaspēs sagatavoties. Jebkurā gadījumā, ja kādam būtu plāns nestartēt un tādā veidā ieriebt, piemēram, Reinim Lilienšteinam, kuram nepieciešama pakaļdzīšanās cīņā par titulu, tad matemātika nedarbojas. Ja Lilienšteins uzvarētu, bet kāds no šobrīd trūkstošajiem paliktu pēdējais (bet ar punktiem), tad Reinis gūtu 20 punktus, bet pēdējo – devīto – vietu guvušais gūtu astoņus, tātad starpība 12 punktu. Tagad, ja Lilienšteins uzvar, bet minētie nestartē, viņš mazajā sistēmā iegūst desmit punktus. Divu punktu dēļ šāda jezga? Turklāt ceturtajā no sešiem posmiem? Uz pēdējo sacīksti šādi var rēķināt, taču ne sezonas vidū. Līdz ar to sazvērestību neredzu, bet, ja tāda ir, tad tā ir idiotiska un izgāzusies jau saknē. Jāņem vērā, ka sezonā netiek atmests sliktākais rezultāts, līdz ar to katrs nestartētais posms pēc definīcijas ir zaudējums. Turklāt ne Andris, ne Andis ar šādām lietām nekad nav spekulējuši un ievērojuši sportiskuma principus.
Tomēr, ja Kļavas un Priedīša uz starta nav (un nekas neliecina, ka viņi būtu). Kādas prognozes? Šādā gadījumā par galveno favorītu neapšaubāmi kļūst Lilienšteins, kurš pēc vāja sezonas sākuma arvien pārliecinošāk atguvis ātrumu un Brenguļos-2 guva drošu uzvaru. Pašlaik grūti ieraudzīt konkurentu, kurš tiešā cīņā varētu Reini uzvarēt.
Tikmēr patīkami, ka trasē gatavs atkal parādīties Andis Skolmeistars. Viņa automašīna ir ļoti ātra, taču līdz šim nav sasniegti rezultāti izturības problēmu dēļ. Motora defekts Smiltenē un Brenguļos-1, līdz ar to izlaista Brenguļu-2 sacensība. Pirms trešā posma Andis sacīja, ka vēlas cītīgāk sagatavoties, lai turpinātu cīņu čempionātā. Ja gatavošanās ir izdevusies, viņš ātrajā Priekules trasē būs bīstams.
Neapšaubāmi, pjedestāla pozīcijas pretendents ir vēl viens Andis – valmierietis Vanters. Starp citu, līdz vakardienai sarakstos nebija kopvērtējuma pirmo trīs vietu ieguvēju, jo arī Vanters nebija atsūtījis pieteikumu. Pēc komisijas vadītājas mājiena gan tas tika izdarīts.
Tā kā valmierietis plāno startēt, viņš uzskatāms par nākamo aiz Lilienšteina, kurš var apvienot ātrumu un izturību, tātad – reāls otrās vietas pretendents, kurš var gūt uzvaru, ja paslīd kāja Reinim.
Paturot prātā Skolmeistara iespējamo ātrumu, cīņa par trešo vietu (pie scenārija bez pārsteigumiem abu favorītu galā) būs īpaša: uz šo vietu pretendē faktiski katrs no pārējiem braucējiem: Jānis Grīnvalds, uz pjedestāla jau bijušais Jānis Lideris, arī debitants Gints Astrauskis un Skolmeistars. Teiksiet, nav interesanti?
Kas kopvērtējumā?
Ja pieņemam, ka uzvar Lilienšteins un otrais ir Vanters, kas ir objektīvi reāls scenārijs, kas notiek čempionāta kopvērtējumā? Elementāri. Šobrīd Kļavam 55 punkti, Priedītim – 49. Pie Reiņa un Anda panākumiem arī viņiem būtu pa 49 punktiem, plus kādam vēl punktiņš par uzvaru kvalifikācijā. Sezonas nogale – ideāla! Četri līderi sešu punktu robežās uz atlikušiem diviem posmiem.
Tomēr nepamet sajūta, ka sestdienas rīts var sagādāt krietni tradicionālāku sastāvu 1600 klasē. Tiesa, nojaušams, ka nepieteiktu sportistu ierašanās iepriecinātu rīkotāju un skatītājus, taču var izraisīt zināmu diskusiju LAF iekšienē…
Sekosim notikumiem!