Autokross: Uz vasaru divas MR2: viena “jauna”, otra jauna!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.02.2019
11:13

Šī starpsezona nes patīkamus papildinājumus Latvijas autokrosa čempionāta Open 2500 klasē – debijai gatavojas sportisti, kuri kādu laiku mīņājušies uz čempionāta sliekšņa. Abi ar Toyota MR2 automašīnām – Jānis Gustāns un Uģis Oliņš.

Gustāns gatavojas debijai, Rusmanis liek punktu

Jānis Gustāns jau Brenguļu Nakts krosā debitēja pie Māra Rusmaņa mašīnas stūres. Lai arī cīņa bija bez radzēm, kas ievērojami dramatizēja šādas mašīnas vadīšanu, Jānis visai ātri izprata mašīnas uzvedību, un līdz piedzīvotajam motora defektam demonstrēja arvien daudzsološāku sniegumu.

Uzreiz pēc sacīkstes Gustāna jaunais auto jau bija izjaukts, sākot gatavošanos Latvijas autokrosa čempionāta pirmajam posmam: “Jaucam visu mašīnu ārā, liksim atpakaļ visu kārtīgi un smuki. Ar Māri strādājam kopā, lai dabūtu mašīnu uz starta. Līdz vasaras sezonai laika vēl pietiek. Vajadzētu paspēt uzbūvēt arī otru MR2 Folkreisam. Māris ar savu pieredzi būvēs mašīnu, es braukšu,” nosmej Jānis. Viņš arī apstiprina, ka līdz ar mašīnas nonākšanu viņa rīcībā noslēdzas Māra Rusmaņa garā un cienījamā karjera: “Taču viņš brauks līdzi man uz visām sacensībām, būs klāt!”

Māris Rusmanis autokrosā debitēja tālajā 1996. gadā smago auto bagiju cīņās. Ar atsevišķiem pārtraukumiem aizvadītas daudzas sezonas un neskaitāmas sacensības gan čempionātā, gan kausa izcīņu sacīkstēs. Pērn, startējot autokrosa čempionātā, Māris bija viens no pieredzējušākajiem braucējiem visā Latvijas krosā. Līdz 2011. gadam Rusmanis startēja smago auto cīņās, bet togad paralēli jau sēdās vieglajā auto, debitējot aizmugures piedziņas klasē ar BMW. Vēlāk, 2012. gadā trasē izvesta nu jau daudz pieredzējusī Toyota MR2, kuru viņš iegādājās no nu jau aizsaulē aizgājušā Jāņa Vanaga.

Gadu gaitā Rusmanis izcēlies ar lielisku braukšanas stabilitāti. Augstākais rezultāts Māra karjerā ir bronzas medaļa Latvijas autokrosa čempionātā 2011. gadā. Šajos gados startētajās klasēs Latvijas čempionāta Top-6 Priekuļu braucējs bijis septiņas reizes.

Tikmēr Jānis Gustāns strauji tuvojas čempionātam. Nācis no savulaik krosā slavena klana, Jānis karjeru sāka Latvijas autosprinta čempionātā, sasniedzot medaļas, arī čempiona titulu. Pēc pauzes Gustāns debitēja Folkreisā, bet jau pāris gadus komanda skatījusies autokrosa virzienā. Plāni sāk realizēties.

Uģis Oliņš tuvojas sapnim

Tikmēr cits vidzemnieks Uģis Oliņš ir finiša taisnē darbā ar savu jaunuzbūvēto Toyota MR2. Uģis iepriekš krosā startēja Brenguļu ziemas sacensībās – divas parādīšanās uz starta noslēdzās ar pjedestāliem, kas, braucot ar BMW, ziemas režīmā šķita pārsteidzoši, taču pelnīti. Oliņš tuvojas startam čempionātā: “Mans plāns ir 11. maijā būt uz starta Brenguļos, Latvijas čempionāta posmā. Mašīna top, vairs nav palicis daudz. Ekipējums pasūtīts, viss notiek. Būs vēl viena MR2 uz starta!”

Uģis atzīst, ka lielākais motivators bija tieši Brenguļos Krosa komisijas kausa posmos gūtie panākumi: “Viss šis krosa projekts radās, pateicoties tām pāris sacīkstēm Brenguļos. Ieķēru āķi lūpā. Sapratu, ka kaut kas jādara. Ilgi domāju, kādu mašīnu būvēt. Apsvēru iespēju gatavot Subaru vai ko tamlīdzīgu, taču tas viss prasa krietni lielākus ieguldījumus. Taču tiku pie lētas MR2, un tad ar komandu sākām realizēt mūsu Open 2500 un Latvijas čempionāta sapni!”

Open 2500 – neprognozējama

Pašlaik sezona Open 2500 klasē solās būt neprognozējama. To ietekmēs, piemēram, Jāņa Kozlovska aiziešana no čempionāta – viena “iezīmētā” pjedestāla vieta paliek brīva. Zināms, ka Lauris Unāms gatavo tehnisko pārsteigumu konkurentiem un skatītājiem. Sastāvs un nianses kļūs zināmas atlikušo pāris mēnešu laikā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv