Autokross: Uz Vilkičiem astoņi Baltijas bagiji

Viesturs Saukāns  02.08.2012 14:21 11

Baltijas Buggy 1600 klases kausa posms notiks svētdien, 5. augustā Vilkiču trasē (pārcelts no Priekules). Sacīkstei pieteikušies astoņi dalībnieki. No Latvijas cīņām gatavojas līderis Dāvis Aupe, kā arī Ervins Grencis un Jānis Ščerbickis. Tālo ceļu gatavi mērot arī igauņi Kristjans Rajamē un Argo Salu, bet mājinieki būs trīs – Vitauts Kurs, Virgilijs Noreika un Mindaugs Remeikis. Teorētiski dalībnieku skaitu var palielināt arī Lietuvas aizmugures piedziņas bagiju pieslēgšana Baltijas kausa cīņām – Baltijā nav aizliegts startēt ar šādu tehniku. Tiesa, cits jautājums, vai Lietuvas kausā atsevišķi vērtētie aizmugures piedziņas bagiju braucēji paši vēlēsies stāties pretī pilnpiedziņas tehnikai.

 • Kristaps

  Vienalga nesaprotu, kāpēc bija B1600 jāpārceļ uz Lietuvu?
  Pirms sezonas kalendārā laikam tak nebija tā paredzēts….
  Dažubrīdi šogad B1600 klase liekās nesaprotama…

 • Kostiks

  Nav jau LV čempionats bet Baltijas, domāju, ka ir diezagan godīgi pret lietuvas braucējiem, īpaši ja grib, lai šī klase kuplinās jārīko gonkas visās valstīs no kurām dalībnieki piedalās… Leišos ir daudz bagiji, jadabū viņus spēlē, šitais ir ļoti labs veids, kā to izdarīt.

  • Kristaps

   Kur bijām sezonas sākumā, kad kalendāru sastādījām? Tad jau Igauņi ir vairāk pelnījuši redzēt BČ pie sevis, lai arī saprotu ka faktiski viņiem nav kur to uzņemt. Par Lietuviešiem – nav jau tik daudz viņiem bagiju, un pretīmnākšana notika jau arī pirms pāris gadiem, tomēr bez rezultāta, kāda ir garantija, ka šoreiz mūsu dienvidu kaimiņi pēkšņi sapratīs, ka var atbraukt uz BČ sacīkstēm ārpus Lietuvas arī lielākā sastāvā kā viens vai divi.

   • Kostiks

    Nu cik sapartu, tad tā bija viņu(leišu) iniciatīva par, to lai gonka notiktu Vilkičai… katrā ziņā neko sliktu tur neredzu, trase ļoti forša…

   • Kostiks

    Ā, un par igauņiem… cik atceros viņi piedāvaja rīkot piem., Laitsē- nezkapēc ideju norakstīja no mūsējo puses apgalvojot, ka bagijiem neder asfaltēti pāris līkumi (ka sportisti bļaušot)…, nesaprotu, no kurienes tik aplams viedoklis.
    Vācijā, iepriekšējos gadus(nezinu kā šogad), bet divi posmi bagiju čempionata vispār notiek pa šosejas trasi…
    tak-što, pirms norakstīt ideju vajag reāli arī pajautāt sportistiem… ja jau baltijas čempis un brauc visu trīs valstu pārstavji tad ļoti godīgi būtu arī rīkot visās trijās valstīs. Ja nebūs reklāmas nebūs pircēju … nu jā un uz pag. gad. pirmo posmu vispār ieradās tikai 3 igauni un neviena cita :) , viņi ir malači!

    • Kristaps

     Viens posms Vācijā tikai pa asfaltu – o.k. man tas liekas jocīgi bet lai jau…
     Tāpat viņiem viens posms pa rallijkrosa trasi, arī Franči nesmādē asfaltu – respektīvi rallijkrosa trases.
     Nezinu kāpēc LV tāds viedoklis…
     Domāju ka vienu posmu sezonā dažādības pēc varētu rallijkrosa trasē, vairāk gan ne.

    • Nu, nu, nu, pats esmu bijis klāt, kad pirms pāris gadiem piedāvājums Mūsā braukt pa pirmā līkuma asfaltu tika pavadīts ar histēriskiem kliedzieniem par pusasu raušanu, utt. Neatceros, kuri tie bija, bet vairāk kā viens sportists noprotestēja. Tā kā asfalta braukšana automātiski kopš tā brīža tika uzskatīta par tabu. Ja šā brīža braucējiem ir cits viedoklis, ar to var iepazīstināt.
     Tas par ar B600 klasi Brenguļos – rīkotājs žēlojas, ka sportisti atteikušies tur braukt, sportisti pa kādam žēlojas, ka organizators negrib viņus ņemt… Saucās, sabojāto telefonu spēle. Atduramies pie tā, ka sportisti paši maz iesaistās savu klašu sacensību veidošanā un viedokļa izteikšanā…

     • Kristaps

      Pirms Pāris gadiem nebija 2004. gada NEZ? :D

 • Kostiks

  …. hmmm, pusasu raušanu? interesanti kuram trūskst pusasis, katreiz uzbraucot uz asfalta? ar ko atšķirās līkums uz asfalta no starta uz afalta, Bauskā uz starta ar krosa riepām sūdīgaka sakere kā citviet uz ne asfalta…

 • ledlauzis

  Bauskā pretenzijas bija par džokera apļa iekļaušanu sacensības,kurš nebija paredzēts. Baggijam asfalta posmi ir iespējami un pat vēlami,lai skatītājiem un braucējiem būtu interesanti,jo pasaulē jau brauc.

 • Dāvis

  par to pusasu raušanu, nedomāju ka kāds sportists kliegtu par asfaltu, uz asfalta pusasi grūtāk ir noraut, nekā uz smilts seguma, turklāt Vilkičos 2 līkumi ir ar drupināta asfalta segumu, nekādu problēmu, turklāt bedres neveidojās visas dienas garumā, patīkami braukt.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2018.

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Nolikums

Pieteikums

Dalībnieki (63)