Autokross: Uz Vilkiču Eiropu Grenči, Kuļikovski un Zēbergs!

Viesturs Saukāns  01.06.2016 13:25 13

Lieli notikumu tepat tuvumā – nedēļas nogalē Lietuvā, Vilkiču trasē norisināsies Eiropas autokrosa čempionāta otrais posms. Eiropas klasēs uz starta stāsies Ervins un Justs Grenči (SuperBuggy/JuniorBuggy), Juris un Andris Kuļikovski (SuperBuggy/Buggy 1600) un Aldis Zēbergs (TouringAX). Visās klasēs latvieši! Arī satelītsacīkstē ar divlitru mašīnām.

Grenči uz mājām tuvāko sacīksti ieradīsies pacilātā noskaņojumā, jo abu pirmais posms Vācijā noslēdzās lieliski – katram otrā vieta savā klasē. Šobrīd viņi pārliecinoši kļuvuši par Latvijas līdzjutēju vadošajām cerībām, pēc tam, kad avārijas dēļ Lietuvas posmu jāaizmirst Jānim Bokam.

Tomēr arī brāļi Kuļikovski var sarūpēt pārsteigumus, sevišķi Andris Buggy 1600 klasē.

Aldis Zēbergs uz cīņu dodas, apzinoties realitāti: “Ar savu veco, daudz piedzīvojušo Corolla es nebraucu uzvarēt, to es apzinos, tik traki ar mani nav. Taču es gribu vēlreiz tur piedalīties, izbaudīt sacīksti un pacīnīties!”

Satelītsacīkstē Nacionālajā klasē pulcējas automašīnas ar motora darba tilpumu līdz diviem litriem – gan priekšpiedziņa, gan aizmugures piedziņa. No Latvijas sportistiem pieteikušies divi – 2000 Super viens no līderiem Rihards Dainis un daudzsološais 1600 klases sezonas debitants Krists Valters.

Eiropas klasēs dalībnieku skaits šobrīd nav rekordus graujošs, taču cienījams. SuperBuggy klasē startam gatavojas 23 braucēji. Buggy 1600 klasē atkal līderpozīcijās skaita ziņā – 29 pieteikumi. TouringAX klasē 15 pieteikumi, JuniorBuggy – 11. Nacionālajā klasē pašlaik 12 dalībnieki.

Sacīkste norisināsies ierastā formātā – sestdien treniņi, laika kontrole un 1. kvalifikācijas sērija, svētdien – 2. un 3. kvalifikācija, pusfināli un fināli.

Sestdiena, 4. jūnijs:

10:00 – brīvie treniņi

12:00 – laika kontrole

15:00 – 1. kvalifikācijas sērija

Svētdiena, 5. jūnijs:

9:00 – 2. kvalifikācijas sērija

11:30 – sacensību atklāšana

12:20 – 3. kvalifikācijas sērija

15:00 – pusfināli un fināli

18:00 – apbalvošana

 • P.Ā.

  A kur abi šņācošie Mitsu?

  • Fanuks

   a kur vaz 2108 ar 77 numuru?

   • Re, te arī Dienas jautājums! P.Ā., any comments? :)

   • P.Ā.

    Remontējās pēc Btrases ”lidojuma” ;)…drīz būs gatavs – nesaskumsti. :)
    Konteksts cits – senāk bija rakstīts, ka dēļ 3500 klases kvoruma nenovākšanās šie puikas iespējams brauks kādu psmu EČ, t.sk. EČ Lietuvas posmu.

    • Sapratām, sapratām kontekstu. Pačakarēt jau Tevi vajag, lai diena izdevusies! :D

    • Fanuks

     B-trasē redzēsim atkal lidojam?

     • P.Ā.

      ”Lidojam” – ceru ka nē :) , bet braucam -viennozīmīgi redzēsi.

 • Māris

  jā un kur Alko team?

 • Mjā, žel, ka sarakstos nav Līča, Grandāna, Ščerbicka, Perševica, Borševska, Bredika. Maz nacionāļu arī, lai gan laiks vēl ir.

 • Krish

  Hmm.. kur pazudis Breidiks? Bet kas ar čehiem un Väciešiem? Var redzet pilnu dalibnieku sarakstu? Vienozimigi prieks, bus redzet Zeibi! :)

 • sancco

  Būtu labi ja Zeibis nobrauktu kādu apli ar savu”lamatu”. Savādi tikai solijumi vien.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***