Autokross: Uzvaras Kļavam un Kozlovskim

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.05.2011
11:12

(LAF ziņojums medijiem) Latvijas autokrosa čempionāta otrajā posmā, kas svētdien norisinājās Brenguļu autotrasē, uzvaru 1600 klasē priekšpēdējā līkumā izrāva vicečempions Andis Kļava (Lapmežciems), savukārt Open klasē kārtējā duelī ar principiālo sāncensi Raimondu Jerānu uzvaru guva Jānis Kozlovskis (Ogre). Startēja arī Latvijas bērnu un jauniešu čempionāti – Beta bagijiem un CK 125 kroskartiem. Uzvaras, attiecīgi, Danielam Špakam (Liepāja) un Lienei Sproģei (Tukums).

1600 klasē desmit sportistu konkurencē cīņa bija aizraujoša visas dienas garumā, jo sportisti izrādījās spēkos izteikti līdzvērtīgi. Trijos kvalifikācijas braucienos uzvaras guva trīs dažādi sportisti – Andis Vanters (Valmiera), Kaspars Silenieks (Kuldīga) un Reinis Lilienšteins (Salacgrīva). Taču viņi nebija vienīgie favorīti, jo gandrīz katrs startējušais pretendēja uz vietu braucienu trijniekā.

A finālā no pirmās starta rindas startēja Silenieks, kā arī igaunis Janno Ligurs un pērnais vicečempions Andis Kļava. Startā līderpozīciju sagrāba Silenieks, turot pozīciju gandrīz visa brauciena garumā. Taču pāris līkumus pirms sacīkstes finiša Kaspars pieļāva kļūdu, ļaujot mašīnai izlēkt no pareizās trajektorijas. To nekavējoties izmantoja pieredzējušais Kļava, pēdējos cīņas metros nonākot vadībā un izcīnot uzvaru. Silenieks – otrais, bet uz pjedestāla pēc sarežģītas dienas nonāca mājinieks Andis Vanters.

Latvijas čempionāta kopvērtējumā situācija spraiga: Sileniekam 23 punkti, Brenguļos tikai piekto vietu guvušais čempions Andris Priedītis sasniedzis 22 punktus, seko Ligurs ar 20 un Kļava ar 17 punktiem. Pirmo divu posmu tendences liecina, ka galvenie čempiontitula dalītāji būs tieši šie četri sportisti, lai gan izredzes pastāv arī Vanteram un Lilienšteinam.

Open klasē Brenguļos nepārprotami dominēja pēdējo sezonu čempioni Jānis Kozlovskis (Ogre) un Raimonds Jerāns (Salacgrīva). Abi sadalīja kvalifikācijas braucienu uzvaras – A finālā pirmā starta vieta Jānim, otrā – Raimondam. Arī finālbraucienā dominēja šie sportisti. Jau pēc starta vadībā nonāca Kozlovskis un, lai arī Jerāns bija turpat aizmugurē, gatavs izmantot katru pērnā čempiona kļūdu, Jānis tādas nepieļāva un guva sezonas pirmo uzvaru.

Pēc liela pārtraukuma atgriezies trasēs, trešo vietu izcīnīja Eduards Iesalnieks (Valka), kuram dienas garumā bija interesanta cīņa ar Open klases vienīgo pilnpiedziņas auto braucēju Intu Jeršovu.

Latvijas čempionāta kopvērtējumā līderpozīcijā ar divu punktu pārsvaru pār Jerānu atrodas Kozlovskis. Cīņā par trešo vietu šobrīd vienāds punktu skaits Iesalniekam, Jānim Vanagam un Mārim Rusmanim – visiem pa desmit punktiem.

Latvijas bērnu čempionātā Beta bagijiem pirmajā posmā pārliecinošu uzvaru guva liepājnieks Daniels Špaks, aiz sevis atstājot rīdzinieku Leo Cabuli un Albertu Duntavu. Savukārt Latvijas jauniešu čempionātā CK 125 kroskartiem pirmo uzvaru, apsteidzot Emīlu Misiņu, guva Liene Sproģe.

Rezultāti un kopvērtējumi: www.autocross.lv. Foto autors: Gints Bērziņš, go4speed.lv.

Latvijas autokrosa čempionāts turpināsies 18. jūnijā Priekulē, Pilskalnu trasē, kad 1600 un Open klasei pievienosies arī 2000 Super un B600 klašu sportisti. Savukārt Beta bagiju un CK 125 kroskartu cīņas notiks jau nedēļu ātrāk – 12. jūnijā 333 trasē, kopā ar LAF Folkreisa Vasaras kausa otro posmu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv