Autokross: VAZ Klasika uzstāda rekordu

Viesturs Saukāns  01.04.2019 14:10 0

  Autokross, Ziņas

Gatavojoties Latvijas autokrosa čempionātam VAZ Klasika turpina lauzties ziņu virsrakstos – šobrīd klasi varam sumināt ar punktu izspēles kvoruma sasniegšanu. Pats fakts būtu tikai normāls, ja vien tas nenotiktu vairāk nekā 40 dienas pirms pirmā posma starta.

Nešaubīgi, šis ir Latvijas autokrosa čempionāta rekords, kopš iepriekšējā pieteikumu sistēma vispār eksistē. Ierasts, ka klases sasniedz kvorumu, ātrākais, aptuveni divas, trīs nedēļas pirms čempionāta starta. Apsveicami!

Arī braucējs, kurš veica izšķirošo manevru rekorda nodrošināšanā, gana interesants – Mārcis Kārkliņš gatavojas debijai VAZ Klasika ieskaitē. Mārcis ir divkārtējā Latvijas autokrosa čempiona Ritvara Kārkliņa brālis. Viņš allaž bijis saistīts ar autosporta lietām lielākā vai mazākā mērā, bet krosa sabiedrības ietvaros aizvadījis vienu cīņu. 2009. gadā, kad tika izveidots Latvijas Folkreiss, Mārcis dalīja mašīnu ar Ritvaru abu debijā Folkreisā tā gada pēdējā sacīkstē 333 trasē. Toreiz abi brāļi kvalificējās finālam, turklāt Ritvars pēc kvalifikācijas bija otrajā vietā, Mārcis piektajā. Tā kā abi dalīja vienu mašīnu, tad uz starta finālā stājās Ritvars, finišējot trešais.

Kārkliņš no pieteiktajiem sešiem VAZ Klasika braucējiem ir jau trešais klase debitants, kas pilnībā apgāž mītu, ka kategorija sāk sevi izsmelt un zaudē braucējus. Turklāt sarakstos joprojām nav neviena no pērnajiem medaļniekiem, lai gan noprotams, ka klases pērnais pamatsastāvs būs ierindā arī šogad.

Pārējās klasēs pagaidām bez izmaiņām – divi pieteikumi Open 2500 un viens 2000 Super. 40 dienas pirms čempionāta būtu normāli teikt, ka “viss vēl priekšā”, ja ne VAZ Klasika ar savu uzrāvienu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru