Autokross: Vecpilī čempioniem vēl par agru

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.07.2013
13:46

Latvijas autokrosa čempionāts tikko tik sācies, taču nelielais posmu skaits un 2000 Super līdera Jāņa Miščenko divas uzvaras Smiltenē un Vecpilī-1 liek paskatīties, vai jau Vecpils-2 nevarētu sarūpēt pirmo zināmo Latvijas čempionu. Lai gan teorētiski iespēja pastāv, praksē diez vai Kurzemē tiks noskaidrots šā gada pirmais čempions.

Miščenko pārsvars ir 31:14 punktu izteiksmē pār Ritvaru Zobenu – daudz. Apbrīnojami ir tas, ka, kamēr čempions un šā gada līderis savācis vairāk nekā trīs desmitus punktu, neviens no sekotājiem divos posmos nav guvis kaut pusi no šīs summas. Zobens ir otrais pēc otrās vietas Smiltenē un izstāšanās Vecpilī-1, Ainārs Kenigsbergs ir trešais pēc pjedestāla Smiltenē un izstāšanās Vecpilī-1, arī sekotāji ir bijuši vai nu ar piedzīvotiem defektiem finālos, vai ne augstākajiem rezultātiem abos posmos. Šķiet, čempiontitula noskaidrošana 2000 Super klasē ir kļuvusi par formalitāti, ar piebildi, ka nepaklups arī līderis Miščenko. Konkurentu posts ir fakts, ka Jānim vairs nav nepieciešamas uzvaras – ja, piemēram, formu atguvušais Juris Spīķis nesīsies pēc uzvarām, Miščenko vienkārši jābūt turpat tuvumā. Tiesa, tas, ka Jānis nav skaitļotājs, bet gan cīnītājs, pierādījās pērn priekšpēdējā posmā Smiltenē-2. Tā vietā, lai savāktu drošus punktus par otro vietu, viņš pieņēma Spīķa izaicinājumu un abi finālu aizvadīja uz riska robežas, iznīcinot viens otra tehniku pēc sirds patikas.

Pārējās klasēs līdz čempionu noskaidrošanai tālu. 3. augustā Vecpilī kāds var gūt izšķirošu rezultātu, kad pēdējās sacīkstes Smiltenē un Mūsā padarītu vienkāršākas. Taču šobrīd par izteiktu favorītismu runāt krietni par agru.

1600 klasē šokējoši ātrs šķiet Andis Vanters, taču ātrumam jāpievieno izturība. Kopvērtējuma vadībā ir Jānis Balodis un Oskars Troika, kuri nekad tik augstu čempionātā vēl nav bijuši. Vai Vecpils-1 pjedestāli un kopējais sniegums bija sagadīšanās, vai tomēr viņi tik tiešām būs titula dalītāji, jānoskaidro Vecpilī-2. Andis Kļava no šā gada abiem posmiem bez problēmām nav veicis nevienu, tātad teorētiski arī viņa neveiksmju sērija var pārtrūkt un vicečempions var atgriezties uz uzvaru takas. Anda Skolmeistara blāvums pēc lieliskas Smiltenes sacīkstes Vecpilī-1 nebija skaidrojams, tāpēc jāgaida nākamais posms, kurš dos atbildes, vai īstais Skolmeistara sniegums bija Vidzemes (trešā vieta Smiltenē), vai Kurzemes cīņās.

Open klasē ir skaidrs, kuri divi sportisti reāli sadalīs titulu – Agris Brediks un Ints Jeršovs. Atliek noskaidrot secību, kādā viņi noslēgs čempionātu. Intrigai būtu labāk, ja Vecpilī vēl vienu panākumu gūtu Jeršovs, jo, ja Smiltenes sacīkste vēl būtu abiem līdzvērtīgi izdevīga, Mūsa būs lidojamais posms, kas nozīmē Bredika favorīta statusu. Tiesa, par jaudām un favorītiem Mūsā ir sarežģīti runāt pēc pērnā gada Latvijas čempionāta fināla, kad favorīts Jeršovs sakritības pēc zaudēja titulu duelī ar Raimondu Jerānu. Tagad Jeršovs būs tas „vecajais”, kurš varbūt tehniski nedaudz zaudē Bredikam, taču „zina labāk”, kas jādara.

Par Brediku runājot, Mūsā parādītais sniegums NEZ rallijkrosā bija uzslavas vērts. Nevienas rezultātu bojājošas kļūdas, pārliecinātība par savām un tehnikas spējām pietiekami nopietnā konkurencē – lieliski!

B600 bagiju klasē visu nosaka nevis rezultāti (nu labi – protams, arī tie), bet gan sportistu apmeklējums. Pirms Vecpils-1 bija zināms, ka favorīts Jānis Baumanis netiks uz starta, jo jāstartē rallijkrosā. Taču šokējoši uz šo posmu netika arī otrs titula pretendents Kaspars Bumbiers. To tik vajadzēja Valteram Zīvertam, kurš ar uzvaru dzēsa izstāšanos Mūsā. Tagad visi trīs ir uz viena zara kopvērtējuma vadībā. Citu titula pretendentu nebūs – neviens no sekotājiem nav parādījis, ka varētu regulāri braukt šai trijotnei pa priekšu.

VAZ Klasika klasē, kā ierasts, galvenais favorīts ir Imants Kolomenskis. Taču pirmajos divos posmos viņa cīņa nebija vienkārša – kā Smilenē, tā Vecpilī-1 mašīnu vajāja tehnikas defekti, un finālu izdošanās tik pat labi dēvējama par veiksmi, jo visas likstas piedzīvotas kvalifikācijas braucienos. Ja Imants bez defektiem ir labākais arī Vecpilī-2, tad gan viņš kļūst par neapstrīdamu līderi un favorītu. Klasiska „problēma” klasēs ar izteiktiem favorītiem – nav droša sekotāja, kas uzķertu līderu klupienus. Tā tas ir 1600, kur Vantera paslīdēšanu var izmantot pārāk daudzi, viens otram atņemot punktus. Tāpat Miščenko gadījumā 2000 Super klasē nav izteiktas līdera ēnas, kas uzvara tad, kad favorīts klūp. Open un B600 šīs problēmas nav – ir skaidrs, ka katrs zaudēts punkts var nozīmēt zaudētu čempiona titulu.

Taču tas sporta pasaulē nav nekas jauns, arī autosportā piemērus rāda pa televizoru. Šūmahers dažus no saviem tituliem dabūja nevis tāpēc, ka būtu uzvarējis kādus īpašus sāncenšus, bet tāpēc, ka dažos gados vienkārši nebija vēl viena tāda paša, ar ko cīnīties. Tas pats ar Loeba tituliem WRC – kad Sebastjēnam pēdējo reizi bija cik necik līdzvērtīgs konkurents?

Krosā būs interesanti vērot, vai šā brīža uzstādījumi mainīsies!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv