Autokross: Vecpils debijā līderi iztur pārbaudījumu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.07.2012
10:32

Latvijas autokrosa čempionāta trešais posms Vecpils autotrasē sarūpēja panākumus klašu kopvērtējumu līderiem – uzvaras guva Reinis Lilienšteins (1600 klase), Jānis Miščenko (2000 Super), Ints Jeršovs (Open), Tāvi Pindiss (D12), Imants Kolomenskis (VAZ Klasika kauss) un Dāvis Aupe (Baltijas Buggy 1600). Vienīgi B600 bagiju klasē uzvarēja Valters Zīverts, kopvērtējuma līderi Jāni Baumani atstājot otrajā vietā.

Vecpils autotrasē Latvijas čempionāts un Baltijas bagiju kauss viesojās pirmo reizi. Šī nianse varēja izmainīt spēku samērus, jo gandrīz visi braucēji nonāca trasē, kurā vēl nebija startējuši. Tomēr klašu līderi izrādījās vairāk nekā pelnījuši savu statusu – visās klasēs viņi bija galvenie favorīti.

Vecpils autotrase, savukārt, veiksmīgi izturējusi savu pārbaudījumu, pirmo reizi aizvadot Latvijas čempionāta posmu – organizācija un trases kvalitāte bija augstākajā līmenī!

1600 klasē dienas gaitā dominēja čempions un šīs sezonas līderis Reinis Lilienšteins, uzvarot visās kvalifikācijās un arī A finālā. Vienā no priekšbraucieniem līderpozīciju uzņēmās Andis Skolmeistars, taču Lilienšteins brauciena vidū atguva arī šo uzvaru. A finālā Reiņa pārsvars šaubas neradīja. Tikmēr lielisku cīņu par otro vietu aizvadīja Skolmeistars un Ritvars Zobens – pēc vairākiem Ritvara uzbrukumiem Andis bija spiests atdot pozīciju pēdējā aplī.

2000 Super klasē diena iesākās ar favorīta Jura Spīķa neveiksmi – rīdzinieks treniņos piedzīvoja motora defetu. Lai arī dienas laikā mašīna tika savesta kārtībā vismaz tik daudz, lai sportists varētu riņķot pa trasi, cerot uz kvalificēšanos finālam un punktu gūšanu, konkurēt ar citiem nebija iespējams. Tas atstāja otru favorītu un kopvērtējuma līderi Jāni Miščenko gandrīz bez cīņas – uzvarēti visi braucieni, arī A fināls. Otrajā vietā Toms Ziedāns, kurš aizvadīja pēdējā laikā stabilāko sacīksti, bet trešais – čempionāta debitants Lauris Roberts. Vēl viens debitants Oskars Troika finālā nodemonstrēja lielisku sniegumu, aizcīnoties līdz ceturtajai vietai.

Open klasē kvalifikācijas braucienos uzvaras guva Raimonds Jerāns, taču A finālā neizdevās starts, kā rezultātā priekšā tika palaists gan sīvākais konkurents Ints Jeršovs, gan vēl viens ar pilnpiedziņas auto braucošais – Roberts Ansons. Lai kādi būtu Jerāna centieni gūt vismaz otro vietu, Robertam garām tikt neizdevās. Rezultātā Open klasē fiksēta pilnpiedziņas auto dubultuzvara: Jeršovs ar Subaru pirmais, Ansons ar Audi Quattro – otrais. No cīņas par titulu, šķiet, izstājies Jānis Kozlovskis – vēl viens neveiksmīgs posms izredzes uz cīņu ar „Je-Je” duetu – Jerānu un Jeršovu samazinājušas līdz bezcerībai. Tiesa, čempionātā vēl atlikuši trīs posmi.

B600 klasē dienas laikā par uzvaru spēkojās čempions un pirmā posma uzvarētājs Jānis Baumanis, kā arī Valters Zīverts, kurš, šķiet, jaunajā trasē uzrādīja vislielāko progresu, salīdzinājumā ar citām sacīkstēm. Apmainījušies ar kvalifikācijas braucienu uzvarām, Zīverts un Baumanis uzņēmās līderpozīcijas arī finālā. Zīverts izrādījās neuzvarams, Baumanis – otrais, Kaspars Bumbiers – trešais.

D12 smago automašīnu klasē fināls izvērtās visai prognozēts – pārliecinoši pirmais igaunis Tāvi Pindiss, sekoja Bruno Leimanis un Aldis Grantiņš. Šādā secībā viņi arī Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Dienas gaitā gan Pindisam negāja tik gludi – trešajā kvalifikācijā tika apmests kūlenis un savainota roka.

VAZ Klasika kausa izcīņas klasē arī svešā trasē neuzvarams bija līderis Imants Kolomenskis, gūstot uzvaras visās trīs kvalifikācijās un A finālā. Cīņa par otro vietu bija azartiska, bet augstāko panākumu līdz šim sasniedza Arnis Odiņš, pārspējot Jāni Rakuzovu. Uz labu rezultātu pretendēja arī Edijs Zimza un Kristaps Maševskis, taču pirmais izstājās fināla sākumā ar nosprūdušu gāzes pedāli, bet Kristaps kapitulēja uzreiz pēc kvalifikācijas un tehnisku problēmu dēļ finālā uz starta iziet nevarēja.

Atraktīvas cīņas Baltijas Buggy 1600 klasē. Pārliecinoši dominēja Baltijas kausa šā gada līderis Dāvis Aupe, uzvarot visos braucienos. Taču pārējās pozīcijas dienas gaitā mainījās un nebija prognozējamas. Otro vietu finālā guva lietuvietis Vitauts Kurs, bet trešajā pozīcijā – Ervins Grencis, kurš uz sacīksti ieradās, iepriekš nepiesakoties, tādā veidā pārsteidzot konkurentus.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv