Autokross: Vecpils intriga 1: 1600

Viesturs Saukāns  25.05.2017 11:39 0

Pēdējās dienas atlikušas pirms Latvijas autokrosa čempionāta otrā posma Vecpilī. Autocross.lv veic pārlidojumu klašu sarakstiem un sportiskajām intrigām, ko varētu piedāvāt klases. Startējam ar 1600!

Ja pirmais posms Smiltenē vairāk sagādāja jautājumus, kas vispār katrā klasē startēs, tad pirms nākamajiem posmiem jautājumi vairāk saistīti ar to, kā startēs sportisti, kādi varētu būt viņu spēku samēri. Pašlaik nav atbildes uz jautājumiem, vai Smiltenes posms jau parādīja visus spēku samērus, vai tomēr palika neatrisinātas intrigas.

1600 klasē pirmajā posmā galvastiesu pārāki pār sekotājiem bija lietuvietis Laurīns Petraška un par galveno favorītu dēvētais Rihards Dainis. Riharda pārsvars šķistu graujošs, ja nebūtu Petraškas sīvās konkurences.

Domājams, Dainis arī pirms Vecpils posma saglabā galvenā favorīta statusu, par spīti Petraškas varoņdarbam Smiltenē. Rihards šo trasi zina labāk par visiem citiem – trasi, kuru ir jāzina, lai gūtu panākumus. Petraška, tikmēr, šajā trasē nav bijis. Un, ja par lietuviešiem, trasē nav bijis arī otrs pieteiktais kaimiņš Tomass Skrodenis, kurš nav slikts braucējs, spriežot pēc Lietuvas reģionālo cīņu rezultātiem – pērn viņš guva uzvaru šajā seriālā savā klasē, ar uzvarām visos startētajos posmos. Un Giedrjus Stoņa brigādes būvētās Hondas bijušas bīstamas vienmēr – gan Baltijas krosa, gan Latvijas folkreisa līmenī. Pastāv iespēja, ka pārsteigumus var sarūpēt ne tikai Petraška.

No mūsējiem šobrīd grūti nosaukt pjedestāla pozīciju tīkotājus. Ne Kaspars Silenieks, ne Andis Kļava, ne Andis Ūtēns nebija izteikti līderpozīcijas dalītāji. Radās sajūta, ka Tepera trase viņiem bija par smagnēju, Vecpils līdzenumos viņi varētu arī atelpoties un piedāvāt pavisam citus ātrumus un konkurētspēju. Ja neskatāmies uz neprognozējamiem lietuviešiem, gribas domāt, ka pārējie latvieši būs pat tuvāk Dainim nekā pirmajā posmā.

Papildu nianse – vai Andis Kļava būs pārvarējis ievilkušos ja ne neveiksmju, tad pārāk piedzīvojumiem pilno periodu? Pēdējās pāris sezonās bijušais čempions piedzīvojis vairākas viņam neraksturīgas epizodes – kūleņus, cīņas, braukšanu beigu pozīcijās. Vai pēkšņā uzvara LAF Krosa komisijas kausa posmā Mūsā ir rādītājs, ka daiļā Veiksme ir pagriezusies ar seju pret sportistu, un pat atļausies pasmaidīt?

Vēl viens papildu intrigas elements – vai līdz sacīkstei beidzot tiks Jānis Lideris, kuram sezonas sākumu izjaukuši jau pirms sacīkstes atrasti tehnikas defekti? Ja tiks, Jānis var izrādīties ļoti augstas pozīcijas pretendents, par ko liecina pērn Vecpilī demonstrētais lieliskais sniegums. Pagājušā gada Vecpils-1 posmā viņš izrādījās vienīgais, kurš prata izrādīt reālu konkurenci vēlākajam čempionam Arnim Odiņam, gūstot otro vietu.

Žēl, ka uz sacīksti netiek Andis Skolmeistars, kurš ļoti piestāv Vecpils trases cīņām. Viņam posms jāizlaiž, jo bērna izlaidums ir prioritāte, kas saprotami.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Smiltene, Tepera trase, 29.04.2018.

LAF Folkreisa Vasaras kausa 1. posms

LAF Krosa komisijas kausa 6. posms

Nolikums

Pieteikums - FR

Pieteikums - KKK

Pieteikums - Komanda

Dalībnieki - FR (24)

Dalībnieki - KKK (8+1)

Reģistrācija dal.parkā

***

Portugāle, Montalegre, 29.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 2. posms

Latvijas sportisti:

PČ Supercar: Jānis Baumanis

EČ Super 1600: Artis Baumanis