Autokross: Vecpils intriga 2: 2000 Super

Viesturs Saukāns  25.05.2017 12:17 0

Pirmajā posmā Smiltenē 2000 Super klasē Ritvars Kārkliņš izpostīja savu konkurenci. Iespējams, tas ir maigākais un pieklājīgākais vārds, kā raksturot visai pārsteidzošo sezonas sākumu šajā klasē. Vecpilī turpinājums?

Smiltenē Kārkliņš tika uzskatīts par vienu no favorītiem, tāpēc viņa uzvara nav tik liels šoks, lai aiz pārsteiguma būtu jāzaudē samaņa. Taču likās, ka pēc Riharda Daiņa un pērnā čempiona Jura Spīķa aiziešanas no klases, Aināra Kenigsberga nestartēšanas, Mārtiņa Starka neskaidrajiem startēšanas/nestartēšanas/ar-ko-startēšanas manevriem visām kārtīm vajadzētu būt Edija Oša un Rūdolfa Bogena rokās. Viņi bija spēcīgi, taču Edijs izstājās, Rūdolfs apgāzās, un dienas beigās Kārkliņš visus uzveica ar 32 sekunžu pārsvaru (labi, labi, patiesībā ar 7 sekunžu pārsvaru pār Starku, kuru vēlāk aizlika aiz pēc 32 sekundēm finišējušā Zemberga). Bet tomēr – Ritvara sniegums bija pārliecinošs.

Pēdējos gados ir sajūta, ka Vecpils nav Kārkliņa mīļākā trase, folkreisā pat piedzīvots kūlenis. Savukārt Bogens un Ošs Vecpilī jūtas ļoti labi. Domājams, viņi būs tuvāk Kārkliņam, vai pat priekšā. Cīņa būs ļoti līdzīga.

Sacīkstē nebūs Starka, viņu šoreiz nomainīs Smiltenē nestartējušais Ainārs Kenigsbergs. Interesanti, ka no Aināra piecām Latvijas čempionāta posmu uzvarām viena gūta 2009. gadā, kad Vecpils autotrase vēl nebija Džeriņiem ienākusi prātā. Bet pārējās četras uzvaras Kenigsbergs guvis tieši Vecpilī! Tā kā Aināra Smiltenē nebija, jādomā, ka mēs vēl ne visu zinām par šā gada spēku samēriem.

Smiltene arī parādīja, ka 2000 Super klasē atgriezušais Raimonds Mūrnieks būs klasē nopietns spēlētājs par pjedestālu. Raimonds netiek vaļā no diskusijām ar tiesnešiem – pērn sezonas beigās Mūrnieks izglābās no problēmām pēc finiša pēdējā rallijkrosa posmā, kad visai divdomīgi metās iekšmalā cīņā ar Māri Druvu. Izārdījis Māra mašīnas sānus, Raimonds guva uzvaru. Toreiz daudzi nosmīnēja: “Krosa stiliņš!”. Smiltenē vairs “nesagāja” – finālā epizodes bija pārāk uzskatāmas. Arī Vecpilī Raimondam brīžiem gājis jautri 1600 klasē, viņš būs skatāms arī šoreiz.

Joprojām bez tulkojuma šķiet Jura Zemberga lieliskais sniegums – viņš pamanās izmantot situāciju savā labā, kaut kas nedaudz līdzīgs Anda Kļavas demonstrējumiem 1600 klasē. Savukārt Jānis Ikers ar zemo, rallijkrosisko Clio Vecpils līdzenajā trasē var izrādīties daudz redzamāks nekā tas bija Smiltenē.

Klase būs ļoti, ļoti aizraujoša!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***