Autokross: Vecpils intriga 4: VAZ Klasika

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.05.2017
15:17

Pirmajā posmā VAZ Klasika uzvarētājs finālā bija Andris Krieviņš. Taču dienas gaitā dominēja pērnā gada vicečempions Jānis Linde, finālā no līderpozīcijas izstājoties ātrumkārbas defekta dēļ. Čempions Kalvis Tēts bija priecīgs par otro vietu, jo mašīnai bija izteikts jaudas deficīts. Kas notiks Vecpilī?

Nesakot, ka Krieviņš nebija pelnījis, jāatzīst, ka Lindem Smiltenē bija izcilas iespējas uzvarēt. Un arī tas būtu pelnīti. Jānis demonstrēja izcilu sniegumu kvalifikācijas braucienos un šķita kontrolējam arī finālu, līdz brauciena vidū viss beidzās ar krakšķiem un pazudušiem pārnesumiem. Tātad vicečempions ir ceļā pēc uzvaras, kaut kad tā nāks. Krieviņš guva uzvaru kā viens no galvenajiem favorītiem pirms čempionāta sākuma. Igaunis Heinars Lehtsārs nešķita tajā formā, ko no viņa gaidīja, arī Kalvis Tēts šķita pārāk piezemēts. Kādā kombinācijā sarindosies VAZ klases spēlētāji šoreiz?

Apgalvot, ka Linde ir kļuvis par klases līderi, tikai Smiltenē nedaudz nepaveicās, vēl būtu pāragri. Tāpat, kā apgalvot, ka “Krieviņš uzvarēja, kā jau tika paredzēts”: ja viss būtu tik vienkārši, Andris nebūtu aizvadījis mokošu kvalifikāciju ar cīņām un apdzīšanām.

Pagāšgad Vecpilī-1 – virzienā, kurš būs arī sestdien – uzvaru guva Imants Kolomenskis (pēdējo karjerā, kā vēlāk izrādījās). Tieši Linde bija otrais, aiz sevis atstājot Tētu. Viņiem pa pēdām sekoja Krieviņš un Lehtsārs.

Un vienmēr jāpatur prātā Edijs Zimza. Valmierietis spēj finālā izlēkt no ēnas un savākt labu rezultātu!

Šobrīd pateikt klasē “pareizo” secību ir pārāk agri, nav prognozējams. Liekas, tieši Vecpils posmam jāparāda, vai Lindes pārliecinošais sniegums bija sakritība, vai būs faktors, ar ko jārēķinās sezonas gaitā.

Jācer, ka līdz startam izdosies tikt klases debitantam Jānim Balodim – pēdējā dienā pirms Smiltenes viņa auto sabijās no debijas. Līdz ar to mēs nezinām vēl viena spēlētāja spēku samēru pret pārējiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv