Autokross: Vecpils intriga 6: Mini

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.05.2017
18:55

Mini klase ir ļoti intriģējoša, jo bērnu klase strauji sasniedz sprādziena brīdi attiecībā uz tehnisko noteikumu un to atstāto robu izmantošanas daiļradi. Smiltenes rezultāti pēc finiša netika mainīti, taču sajūta, ka visām posma 12 mašīnām bija pilnīga atbilstība tehniskajiem noteikumiem, arī neradās.

Klases situācija prasītu daudz garāku un sāpīgāku analīzi. No vienas puses, bērnu sports līdz ar vecāku mērīšanos savā starpā ir izaudzis pārāk tālu, kļuvis pārāk niansēts un uzvaras maksā finansiāli pārāk dārgi. Klase nebija domāta vecāku konstruktoru spēju apliecināšanai, tā bija domāta bērneļiem ar mazām mašīnītēm sākt pirmos soļus četru riteņu motoru sportā. No otras puses, nevar aizliegt komandām darīt to, ko neaizliedz tehniskie noteikumi. Ja nav uzrakstīts, ka tas un tas ir aizliegts, tātad tas ir atļauts. Starp citu, LAF iekšienē ir strīdi par šo tēzi – vieni saka, ka, kas nav aizliegts, ir atļauts, citi – ka, kas nav atļauts, ir aizliegts (jā, jā, lasiet vēlreiz!).

Taču ne par tehniskajiem noteikumiem un klases morāli, abos virzienos var atrast savus sliktumus. Ja nu vienīgi tik, ka, būs interesanti vērot, vai pēc tehniskās komisijas pārstāvju iebrukuma klasē spēku samēri būs būtiski mainījušies?

Klasē pieteikti deviņi braucēji, bet pastāv iespēja, ka uz cīņu ieradīsies arī Smiltenē startējusī, bet Vecpilī nepieteiktā Lēja Vareikaite. Mazajai lietuviešu meitenei treniņos izdevies pārlidot pāri valnim un salauzt mašīnas piekari, komanda meklē risinājumu.

Ja pieņemam, ka tehniskie komisāri nevienu nenobiedēja un neviens neveic kardinālas pārbūves, tad favorīti tie paši – lietuvieši Mats Zavarskis un perfekti debitējušais Daugirds Dunkveckis. Lielāka intriga par nākamajām pozīcijām – Smiltene īsti neatklāja spēku samērus aiz pirmā trijnieka (trešā bija Monta Henilāne, kura šajā posmā nestartēs). Gaidītie favorīti Linards Jasons, Markuss Ūtēns un Baiba Sileniece vēl nav nostiprinājuši savas pozīcijas. Lai Vecpils rāda situāciju!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv