Autokross: Vecpils posms sarūpē jaunu uzvarētāju un avārijas (video)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.07.2013
11:24

Latvijas autokrosa čempionāta otrais posms Vecpils autotrasē bija aizraujoša izrāde skatītājiem, jo cīņa par uzvarām bija neprognozējama, ko papildināja arī vairākas iespaidīgas avārijas. Uzvaras LČ ieskaitē guva Jānis Balodis (Lielvārde), Jānis Miščenko (Aizkraukle), Ints Jeršovs (Rīga), Valters Zīverts (Priekule) un Imants Kolomenskis (Ogre).

Lielākajā daļā klašu uzvaras guva favorīti, tomēr sensācija notika 1600 klasē, kurā uz pjedestāla netika neviens no pirmā posma līderiem. Sacensību otrajā daļā klases līderpozīcijās nostabilizējās Jānis Balodis ar savu Opel Tigra, kurš izrādījās neuzvarams arī A finālā. Cīņa par uzvaru bija sarežģīta, jo uzbrukumus līderim veica sekotāji Oskars Troika (Embūte, SK Vecpils), Andis Kļava (Lapmežciems, Autocross.lv Autokrosa komanda) un fināla beigu daļā arī Jānis Grīnvalds (Kuldīga, SK Vecpils). Balodis noturēja līderpozīciju un guva savu pirmo uzvaru Latvijas autokrosa čempionātā.

Otro vietu sasniedza Troika, trešo – apdzenot Kļavu – Grīnvalds. Klases favorīts Andis Vanters (Valmiera Autocross.lv II), kurš dienu sāka kā pārliecinoši ātrākais braucējs, izstājās ātrumkārbas problēmu dēļ.

2000 Super klasē tika gaidīts līdera un čempiona Jāņa Miščenko (Aizkraukle, SK Ogre) duelis ar pēdējā laika neveiksmju nomocīto konkurentu Juri Spīķi (Rīga). Kulminācijas brīdis bija otrā kvalifikācija, kad pēc vairākkārtējiem kontaktiem cīņa noslēdzās ar Spīķa auto kūleņošanu. Miščenko finālā pārliecinoši uzvarēja.

Augstāko rezultātu Latvijas čempionātā sasniedza Gints Astrauskis (Gramzda, Autocross.lv Autokrosa komanda), gūstot otro vietu. Trešais – Normunds Krūze (Ventspils), kurš pēdējo divu apļu laikā trešo vietu izrāva, apdzenot divus konkurentus. Krūzem šī bija tikai otrā LČ sacīkste.

Open klasē tika gaidīts kopvērtējuma līdera Agra Bredika (Tukums) duelis ar pērno vicečempionu Intu Jeršovu (Rīga, Autocross.lv Autokrosa komanda), jeb principiālā Mitsubishi pret Subaru cīņa. Duelis izdevās lielisks, abiem apmainoties ar kvalifikācijas uzvarām. Finālā Jeršovs uzvarēja startā, neatstājot Bredikam cerības uz uzvaru. Trešais – Eduards Iesalnieks (Valka) ar aizmugures piedziņas Toyota MR2.

VAZ Klasika klasē favorītam Imantam Kolomenskim (Ogre, SK Salaca) kvalifikācija nebija vienkārša, taču finālā atkal izdevās sasniegt pārliecinošu uzvaru. Otrā vieta Arnim Odiņam (Naukšēni, Autocross.lv II), trešais – Edijs Zimza (Valmiera).

B600 bagiju klasē dažādu apsvērumu dēļ nevarēja startēt pirmo posmu uzvarētāji Jānis Baumanis (Mārupe) un Kaspars Bumbiers (Bauska). Jānis aizvadīja cīņu NEZ rallijkrosa posmā Dānijā, bet Kasparu apturēja personīgi iemesli. Rezultātā ceļš uz uzvaru brīvs bija trešajam spēcīgākajam klases braucējam Valteram Zīvertam (Priekule, SK Vecpils). Aiz viņa finišēja Dāvis Aupe (Ogre) un Dmitrija Kabanovs (Salaspils).

Sestdien tika aizvadīta cīņa arī bērnu Beta bagiju klasē. Pārliecinoši ātrākais bija sezonas līderis Daniels Špaks.

Sacensību laikā tika piedzīvotas vairākas iespaidīgas avārijas. Jura Spīķa kūlenis pēc cīņas ar Miščenko bija gana iespaidīgs, tomēr to pārspēja Rolanda Lebedoka neveiksme šī paša brauciena startā, kad pēc kontakta ar konkurentiem auto trāpīja valnī un apmeta vairākus kūleņus. Finālā 1600 klasē kūleņošanu piedzīvoja Kaspars Silenieks, bet Open klases finālā iekšmalas valni taranēja Nils Bernāns. Daļu no notikumiem var apskatīt pievienotajos video un foto materiālos.

LČ 2. posma video apskats (autors – Sandris Zonbergs): http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Qvddpd_a0Ao

Nila Bernāna kūlenis, Open klase: http://www.youtube.com/watch?v=9FxAz0xSWTY&feature=youtu.be

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv