Autokross: Vecpils termiņš beidzas ar 62 pieteikumiem

Viesturs Saukāns  20.05.2016 13:40 1

Ceturtdien noslēdzās oficiālais pieteikumu termiņš Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta posmam Vecpilī, kas notiks nākamsestdien 28. maijā. Sastāvs šim gadam optimāls, kopējais pieteikumu skaits – 62.

Sarakstus, šķiet, vairāk jāskata Latvijas čempionāta kontekstā, jo Baltijas čempionāts šobrīd kļuvis par formālu pasākumu, kura lielākie ieguvēji ir kaimiņu rīkotāji, kuri līdz ar šo statusu saņem veselu jūru lielisku latviešu braucēju. Diemžēl pretējā virzienā šī saikne jau otro gadu īsti vairs nedarbojas. Protams, pastāv iespēja, ka pieteikumi parādīsies pēc šīs nedēļas Šakjai sacīkstes.

Vecpils posmam 1600 klasē pieteikušies astoņi braucēji. No pirmā posma latviešu dalībniekiem uz starta nebūs Pēteris Āboliņš, kurš dosies ārpus Latvijas. Nav informācijas par Normunda Akmentiņa plāniem. Interesanti, ka pēc negaidītā pavērsiena 1600 klasē, kad par līderi kļuvis Arnis Odiņš, braucējs tomēr turpinās krāt punktus arī šajā klasē, lai gan sagatavota mašīna arī viņa “īstajai” VAZ Klasika klasei.

2000 Super klasē pieklājīgs 16 braucēju saraksts. Salīdzinājumā ar pirmo posmu nākuši klāt Jānis Miščenko, debitants Sindijs Laenko un Lauris Roberts.

Deviņi pieteikumi Open 2500 klasē – cerības uz ilgi un vēl nedaudz gaidītu debiju Harijam Līgotnim.

VAZ Klasika sapulcējusi lielisku 14 dalībnieku sastāvu. Atšķirībā no pirmās sacīkstes, cīņai gatavojas potenciālie top-6 dalībnieki Kristaps Maševskis un Andris Ozoliņš, kuri cītīgi strādājuši pie jaunu auto sagatavošanas. Maševskis gan vēl šobrīd nav līdz galam pārliecināts, vai paspēs jauno auto izvest uz starta tieši Vecpilī.

B600 klasē deviņi pieteikumi. Salīdzinājumā ar pirmo posmu sarakstos nav Aigara Liškovska un Sanda Džeriņa, kuram gan arī nebija paredzēta pilna programma šajā klasē. Atgriezies sarakstos ir Lauris Brikainis, kuram nācās pēdējā brīdī atsaukt dalību Smiltenē.

Mini bagiji pēc izcilā dalībnieku skaita uzrāviena Smiltenē šoreiz knapi pārvēlās kvoruma robežai. Nestartēs līderis Normants Lepšis, kura ģimene veiks izbraucienu ārpus Baltijas. Kartingā roku salauzis Mats Zavarskis. Saimniecisku iemeslu dēļ šoreiz nevarēs startēt arī vienu sacīksti aizvadījušais Dominiks Kluss.

Gaidām cīņu un ceram uz papildinājumiem pēc Lietuvas Baltijas čempionāta sacīkstes.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***