Autokross: Vēl viens debitants-juniors sarakstos, speciālista uzraudzībā

Viesturs Saukāns  06.04.2017 10:13 5

Latvijas čempionāta pirmajam posmam pieteikumu iesūtījis Saldus puses braucējs Armands Ķēniņš. 1996. gadā dzimušais braucējs savu krosa debijas sezonu varēs aizvadīt Junioru kausa dalībnieka statusā. Savukārt tehnika un konsultācijas no augstākās raudzes speciālista – pie darba ķēries bijušais Latvijas čempions Imants Kolomenskis!

Armands debitēs ar Kolomenska līdz šim izmantoto VAZ 2101 automašīnu, kuru Imants ļoti cītīgi gatavo vairākus mēnešus. Ķēniņa ienākšana krosā ir laba ziņa čempionātam, taču nes līdzi arī negatīvo ziņu, jo tas nozīmē, ka krosā pieredzējušais Kolomenskis liek punktu krosa karjerai.

Ķēniņš pirmos soļus krosa disciplīnās spēra pērn, startējot visos četros Latvijas rallijkrosa kausa posmos, tiesa, tikai vienreiz tiekot pie kopvērtējuma punktiem. Šā gada tehnika un speciālista konsultācijas noteikti uzlabos statistiku.

Imants Kolomenskis ir viens no pieredzējušākajiem Latvijas autokrosa braucējiem. Latvijas čempionātā ogrēnietis debitēja 2004. gadā Open klasē, pirms tam vairākas sezonas aizvadot ZAZ mašīnu kausa izcīņās. Ar ZAZ arī tika sperti pirmie soļi čempionātā, kas vēlāk turpinājās 1600 klasē ar VW Golf I. Pēc pauzes 2008. gadā, nākamo sezonu Kolomenskis aizvadīja jau VAZ krēslā, sasniedzot neskaitāmas uzvaras un panākumus VAZ kausa izcīņā. Līdz ar klases nonākšanu Latvijas čempionāta statusā 2013. gadā Imants kļuva par Latvijas čempionu. Nākamajai sezonai tika uzbūvēta jauna mašīna, kas gan dažādu sakritību dēļ medaļas vairs nenesa, taču sarūpēja trīs uzvaras nākamajos trijos gados. Šis auto tad arī nonācis Ķēniņa rīcībā.

 • P.Ā #77

  Opā. Nevaru pat iedomāties Vaz Klasika bez Imanta.

 • Autokross un folkreis rulle

  Žel kad imants nebus?

 • Arnis

  Imants Kolomenskis, vīrs, kura dēļ VAZ klase ir tāda, kāda tā šobrīd ir- baudāma braucējiem, godīgām un azartiskām cīņām, estētiskiem auto, saliedētu kolektīvu. Liels respekts šim cilvēkam!

 • Fanuks

  Nu jācer kad Imantu redzēsim kādā no Brenguļu Čempionu krosiem :)

 • [Ex]

  Imantu vienmēr ir prieks satikt! Jauks, smaidīgs, pozitīvs cilvēks!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***