Autokross: VIDEO, FOTO: Fejfāra jaunais auto – lūžņos

Viesturs Saukāns  07.06.2017 12:24 3

Eiropas autokrosa čempionāta posmā Vilkičos sacīkstes nogales pārsteigums bija vairākkārtējā Eiropas autokrosa čempiona čeha Vāclava Fejfāra kūleņošana TouringAX klases finālā. Vēl pārsteidzošāk – šī skaistā mašīna pēc avārijas faktiski ir iznīcināta.

Pārsteigums par mašīnas iznīcību, jo, krosa mērogā, kūleņu bija daudz, taču avārija kopumā nešķita tika iznīcinoša. Redzēti vairāki krietni skarbāki lidojumi, pēc kuriem auto ir labojams.

Tehniskās komisijas eksperti ziņo, ka Škoda Fabia, kurai Lietuvā bija pirmā sacīkste kopš uzbūvēšanas, pamatīgi deformēts drošības karkass, skarot tā galveno loku un citas caurules. Tas nozīmē, ka šis drošības karkass beidzis savu eksistenci. Uzreiz gan jāatzīst, ka drošības karkasa uzdevums nav nesaliekties – tā uzdevums ir pasargāt sportistu, kas arī tika izdarīts.

Vēl viena interesanta nianse – automašīna pēc avārijas izrādījās faktiski nelegāla, jo tās jumta segums nebija no metāla, bet gan no šķiedras materiāla, kas ir aizliegts. Šķiet, tas darīts, lai ietaupītu mašīnas svaru. Pārkāpums “sagatavots” tik kvalitatīvi, ka tehniskā komisija to nepamanīja. Taču uz priekšdienām tiks veiktas attiecīgās materiāla pārbaudes, kam pietiek ar parasta magnēta pielikšanu.

Šī bija Eiropas čempionāta visjaunākā salonautomašīna. Fejfārs ar to startēja pirmo reizi, jo mašīnas būvniecības dēļ meistars pirmajā posmā Vācijā pat nestartēja. Tiesa, čehs nebija ātrākais trasē, kvalifikācijas braucienos turoties otrajā pozīcijā, bet finālā pietrūka trīs līkumi līdz sasniegtai trešajai pozīcijai.

  • [Ex]

    Arī lielie vīri šmaucas? :)

  • Govermenc

    Drīz drošības rāmi ar skoču vai izoleni tik pietīs :(

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***