Autokross: Visi “regulārie” latvieši Top-8, Grencis līderis

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.07.2018
21:15

Eiropas autokrosa čempionātā pēc sešiem (no desmit) posmiem visi vairāk vai mazāk regulāru sezonu aizvadošie Latvijas sportisti atrodas vadošajā astoņniekā savās klasēs. SuperBuggy ieskaitē Ervins Grencis atguvis līderpozīciju.

Visaugstāk čempionātā šobrīd atrodas Ervins Grencis, SuperBuggy cīņās atrodoties pirmajā vietā. Pašam lieliskais Francijas posms (uzvara), kā arī vairāku galveno konkurentu neveiksmes Ervinam deva labu izrāvienu pirms sezonas izšķirošajiem posmiem. Viņš šobrīd sakrājis 152 punktus, bet tuvākajam sekotājam Jakubam Kubičekam ir 135 punkti. Seko Maiks Bartelens (129), Bernds Štūbe (128) un Florēns Tafani (122).

Tā kā sezona nonākusi savā otrajā pusē, ar katru posmu arvien aktuālāki paliks arī atmetamie punkti: sliktākais katra braucēja rezultāts, kurš tiks svītrots. SuperBuggy klasē ir vairs tikai trīs braucēji ar atmetamajiem punktiem (Grencis, Kubičeks, Tafani), kas kopvērtējuma piecinieku izmaina šādi: Grencis 144 (-8), Bartelens 129, Štūbe 128, Kubičeks 122 (-13), Tafani 116 (-6). Ervinam situācija nav slikta arī šajā gadījumā. Tomēr jāņem vērā, ka par reālu pārsvaru runāt ir krietni par agru – Grencim ir 15 punktu pārsvars situācijā, kad vienā posmā sasniedzami 35 punkti… Ja nebūtu jājūt līdzi savējiem, varētu teikt, ka šis ir viens no aizraujošākajiem SuperBuggy čempionātiem daudzu gadu laikā.

SuperBuggy klasē astotajā vietā šobrīd atrodas Jānis Boks. Jānim gan jau vairākas sezonas kopvērtējuma pozīcija nav pašmērķis, daudz svarīgāk ir maksimāli augstākas vietas posmos atsevišķi. Lai arī pjedestāls rokā nedodas, Boks vienalga ir startējis gana pārliecinoši. Ja paredzēti arī pārējie atlikušie posmi, arī iekļūšana sešiniekā nav nereāla.

JuniorBuggy klasē Justs Grencis pēc lieliska sezonas sākuma piedzīvojis trīs sarežģītus posmus. Tas atsviedis viņu uz kopvērtējuma otro pozīciju. Pašlaik līderis ir stabilais krievs Timofejs Ovčarovs (178-28=150), seko Justs (158-17=141), Barts van der Putens (153-18=135), kā arī šobrīd maskētais līderis/favorīts Jakubs Novotnijs, kuram nav atmetamo punktu, bet sakrāti 149 punkti.

Faktiski sanāk, ka vadošais četrinieks ir 15 punktu robežās – arī pilnībā neprognozējams čempionāts! Viens ir skaidrs – Justam jāpārlauž neveiksmju sērija, citādi titulu aizstāvēt būs grūti.

TouringAutocross klasē Jānis Veģeris sarežģītajā debijas sezonā atrodas kopvērtējuma septītajā vietā. Ja izdotos iegūt stabilu tehnikas izturību, būtu iespēja pacīnīties arī par sesto un piekto vietu.

Bez šiem regulārajiem Eiropas čempionāta dalībniekiem kopvērtējumā vēl tikai divi Latvijas braucēji – Juris Kuļikovskis ar diviem cienījamiem Baltijas posmiem ir 21. vietā, bet Māris Līcis ar daudzsološu sniegumu 33. pozīcijā. Abi SuperBuggy klasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv