Autokross: Zināms nākamā gada kalendārs, LČ kopā ar EČ!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
28.11.2022
12:01

Sestdienas sportistu sapulcē tika prezentēts 2023. gada Latvijas autokrosa čempionāta sacensību kalendārs. Trīs interesantas nianses: vairāk posmu, viens no tiem Lietuvā, bet cits – kopā ar Eiropas autokrosa čempionāta sacīksti Mūsā!

Nākamā gada čempionātā paredzētas sešas sacensības – pirmo reizi kopš 2017. gada čempionātu veidos vairāk nekā pieci posmi. Turklāt kalendārā ir divas netipiskas nianses. Pēdējais – tātad, visticamāk, medaļu sadalījumu izšķirošais — posms norisināsies Lietuvā, Pluņģes trasē. Ārvalstu posms Latvijas čempionātā iekļauts pirmo reizi kopš 2015. gada, kad viena no sacīkstēm norisinājās Vilkiču trasē, arī Lietuvā. Jāatzīmē, ka tobrīd Latvijas krosā funkcionēja vien divas trases – pieredzējusī Tepera trase Smiltenē un jaunā Vecpils autotrase ar abiem braukšanas virzieniem.

Vēl nebijis notikums: Latvijas čempionāta Mūsas posms notiks jūnija sākumā, kopā ar Eiropas autokrosa čempionāta sacīksti! Jau notiek darbs ar Eiropas čempionāta rīkotājiem, salāgojot dienaskārtību un kopējo norises plānu.

Ja neskaita unikālo Latvijas čempionāta savienību ar Eiropu Bauskā, nākamgad posmi notiks atsevišķi no citiem seriāliem – jau apskatot Folkreisa kalendāru ziņojām, ka nebūs ierasto supervīkendu, kad vienā nedēļas nogalē norisinās, piemēram, LČ un Folkreisa posmi.

Sezona krosam sāksies 14. maijā ar posmu Brenguļu autotrasē. Mūsas festivāls būs otrā sacīkste, kam sekos cīņa Pilskalnos, Vecpilī, Smiltenē un minētajā Pluņģē.

Nākamā gada čempionāta lielākās izmaiņas atrodas pāris klašu tehniskajos noteikumos. Kārtējo pārvēršanos piedzīvojusi Open klase, kuras motoru darba tilpums palielināts līdz 3000 kub. cm. Tā kā vienas ass piedziņas auto vairs nespēj sarūpēt vērā ņemamu dalībnieku skaitu, šoreiz likme izdarīta pilnpiedziņas auto virzienā: 3000 kub. cm motori piedāvā plašākas iespējas auto sagatavošanā. Jau zināms, ka top pa kādam jaunam auto. Turklāt 3000 kub.cm ir limits arī Folkreisa 4WD klasē – ja ne tiešā veidā, tad zināmu ietekmi uz čempionātu var atstāt arī šī nianse.

Ja Open klases modifikācijas ir gadu desmitiem nepārejošs process, tad lielas pārvērtības piedzīvojusi Mini klase. Šai ieskaitei no nākamā gada tiks limitēts posmā izmantojamo motoru skaits. Ja bagijam sacensību laikā jāizmanto otrais dzinējs, sportistam tiek atņemti divi Latvijas čempionāta kopvērtējuma punkti. Ja viena posma ietvaros tiek izmantots jau trešais dzinējs, tad no kopvērtējuma tiek atņemti desmit punkti. Šāds noteikums ieviests, lai atturētu komandas no vairāku motoru izmantošanas un, attiecīgi, zemākām izmaksām. Pirmkārt, komandai teorētiski pietiktu ar mazāku skaitu motoru, otrkārt, komandām ir iemesls vairāk rūpēties par motoru izturību, respektīvi, “nepārskrūvēt” tos, saglabājot resursu.

Sacensību formāts nākamgad saglabāsies līdzšinējais, taču uz 2024. gadu tiks izskatītas iespējas un nepieciešamība kādu no niansēm pamainīt.

Sezonas nolikums un klašu tehniskie noteikumi tiks publicētu tuvākajā laikā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv