Autokross/Folkreiss: Aizvadīta aizraujoša sportistu sapulce

Viesturs Saukāns  21.03.2015 18:01 9

Sestdienas rītā Ogrē aizvadīta autokrosa un folkreisa braucēju sapulce, kurā piedalījās aptuveni 40 interesentu. Par sapulces garāko, taču arī aizraujošāko daļu kļuva 2013. un 2014. gada spilgtāko avāriju apskatīšana, kur sportisti un tiesneši dalījās iespaidos un vērtējumos par ekrānā redzēto.

Sapulce sākās ar informāciju par iespējamo transponderu sistēmas regulāru izmantošanu Latvijas čempionāta posmos, kas nodrošinātu lielāku laika ņemšanas precizitāti, atvieglotu darbu sacensību vadībai un dotu papildu iespējas sportistiem savu rezultātu analīzei. Par šīs sistēmas izmantošanu un niansēm vēl tiks lemts LAF Krosa komisijā.

Punktā par tehniskajiem noteikumiem diskusiju bija maz, taču tika atzīmētas izmaiņas tehniskajos noteikumos attiecībā uz izmantojamām ķiverēm. Atgādinām, ka kopš piektdienas laf.lv atrodama noteikumu jaunā versija, kas mīkstina iepriekš publicētos ķiveru noteikumus.

Sadursmju analīze bija garš, taču interesants pasākums, kurā iesaistītie varēja pētīt neskaitāmas iepriekšējo sezonu avārijas, dodot savu vērtējumu trasēs notikušajam. Interesanti, ka kopējā tendence parādīja visai lielu vienprātību tiesnešu un sportistu lēmumos, kas dažkārt ne tuvu nav tik izteikti sacensību režīmā. Žēl, ka šo sapulces punktu ignorēja vairāki sekretariātu un publisko komentāru „varoņi”, kuriem allaž bijušas problēmas ar tiesnešiem sacensībās, bet šī sapulce būtu devusi daudzas atbildes par avāriju rašanos un tiesnešu darbu.

Sapulce noslēdzās ar zināmu drāmu – izmantotajās telpās nostrādāja ugunsdzēsības trauksmes signalizācija, kā rezultātā, ievērojot nosacījumus par miera saglabāšanu un evakuāciju, sapulces pēdējo punktu izskatīšana pārcēlās uz pagalmu.

Šis bija viens no pēdējā laika patīkamākajiem un konstruktīvākajiem pasākumiem Latvijas autosportā, par ko paldies visiem atbraukušajiem!

 • Alvis

  Kur tie 17 pieteikumi, ja tur tik sešus rāda? ?:-)

 • Kristaps

  Mareks 1600 priekšlaicīgs čempions?

 • Māris

  Viestur, un kur tad kādas ziņas no lietuviešu nometnes, ir kādas iezīmes viņu delegācijā?

  • Domāju, ka tur nāks uzreiz visi barā. Pēc parka rezervācijām var noprast, ka kādi padsmit rezervējuši vietas. Intriģē tas, ka ir Lietuvas čempionāts. Redzēsim.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (11+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA