Autokross/Folkreiss: Ātrākos nojaušam. Interesantākie?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
28.06.2013
13:25

Nedēļas nogales Vecpils supervīkends kopumā sarūpējis 94 pieteikumus: 51 dalībnieks Latvijas autokrosa čempionātā sestdien, 31 dalībnieks LAF Folkreisa Vasaras kausā un 12 dalībnieki LAF Krosa komisijas kausā svētdien. Favorīti šonedēļ apskatīti, taču ir braucēji, kuri atgriežas uz starta vai debitē cīņās. Vai vienkārši ar kaut ko izceļas.

Čempionāta interesantie

1600 klasē gadu pēc iespaidīgās avārijas turpat Vecpilī ir gatavs atgriezties Kaspars Silenieks. Kuldīdznieks veltījis daudz laika un līdzekļu, lai atgrieztos cīņā pēc vairākiem liela ātruma avārijas kūleņiem. Šoreiz trasē tiks izvests VW Golf II. Starp citu, tas, ka neesam viņu gadu redzējuši uz starta, liek domāt, ka klases favorītu saraksta aprobežošana ar trim Andiem – Vanteru, Kļavu un Skolmeistaru – varētu būt neapdomība!

Atgriešanās arī 2000 Super klasē – Raimonds Mūrnieks stāsies uz starta pēc izlaista Smiltenes posma. Raimonds pērn bija klases medaļu pretendents, lai gan pēdējais posms Mūsā cerības uz bronzu likvidēja – Mūrnieks palika 4. vietā B finālā.

Smiltenē nestartēja, un Vecpilī pēc termiņa pieteicās Uldis Andersons. Diez, ko šī pauze viņam būs nesusi rezultātu ziņā? Pēc idejas, Uldim jābūt vienam no diviem pieteiktajiem, kurš rītdienu sāks bez laika kontroles brauciena.

2000 Super klasē startēs Rolands Lebedoks. Jau ziņojām, ka Rolands ir aprindās zināmā Aigara Lebedoka brālis, abi savulaik cīnījušies arī rallija ātrumposmos. Aigars un kolektīva Lebester Racing klubs zināms kā Latvijas kroskartu braucēju virzītājs. Rolands, savukārt, startēs ar Elisa Dukaļska līdz šim izmantoto Opel Astra. Starts šajā posmā būs kā vienreizējs pasākums – Eliss šo nedēļu pavada Ziemeļeiropā, palīdzot komandai NEZ kroskartu cīņās.

Open klasē atzinīgi vārdi Normunda Skribja virzienā – Smiltenes posms veterānam noslēdzās ar vairākiem kūleņiem, taču jau pirms laika Normunds ziņoja, ka tehnika atjaunota un pats ir kaujas gatavībā. Smiltenes avāriju Skribis raksturo kā „tā autosportā gadās!”.

Open klasē arī Latvijas čempionāta debitants – Ojārs Troika ar Toyota MR2 automašīnu. Ojārs ir nu jau zināmā 1600 klases braucēja Oskara Troikas tēvs. Ambīcijas tehniski sarežģītajā trasē nav astronomiskas, taču vēlmes cīnīties netrūkst!

VAZ Klasika klasē pārsteigums ir valmierieša Kaspara Salnāja došanos uz tālo trasi Kurzemē. Pēdējos gados krosa veterāns bija izvairījies doties tālāk par Bauskas cīņām, turklāt pat Vidzemes posmi apmeklēti neregulāri. No tā jāsecina, ka Kasparam ir pilnas sezonas plāni?

Krosa komisijas kausa pārsteigumi

Paliekot pie autokrosa cīņām, bet pārceļoties uz svētdienu – LAF Krosa komisijas kausā gatavojas startēt Jānis Stepiņš. Saldenieks līdz šim oficiālajās sacensībās izcēlies ar dažiem startiem folkreisā. Bija kūlenis, bija arī pjedestāls. Jānis startēs ar Toyota Corolla automašīnu, kuru pērn uz starta pēdējā posmā Mūsā izveda Igors Afļitunovs.

Svētdien iespējamas pāris sportistu mašīnu maiņas. Oskars Troika svētdien startēs ar VW Golf III, lai gan čempionātā tiek izmantots žiperīgais Golf I. Tāpat arī Ints Jeršovs vēl nevarēja pieteikumā ierakstīt auto, jo, vai nu Ints nākamajā dienā startēs ar čempionāta Subaru, vai tomēr uz Vecpili vilks otru mašīnu – kausā izmantoto Audi Quattro.

Svētdien uz starta stāsies Endijs Skolmeistars – 1600 klases braucēja Anda dēls. Jaunais, taču gana pieredzējušais sportists aizvadīs savu otro oficiālo autokrosu pēc debijas 2011. gada Popes autotrases kausa izcīņā. Toreiz lielajā 20 dalībnieku konkurencē Endijs guva trešo vietu, par mata tiesu zaudējot otro pozīciju, veicot apdzīšanu dzelteno karogu zonā.

Skolmeistars juniors, kā arī saldenieks Māris Lapšāns pašlaik ir vienīgie divi debitanti Krosa komisijas kausa 7. posmā.

Pēc divām debijas sacīkstēm ziemā pirmo oficiālā krosa vasaras sacīksti aizvadīs Edvīns Strēlis ar Subaru. Vecpils viņam ziemā bija veiksmīga trase – LAF Krosa komisijas kausa 3. posmā sasniegta uzvara.

Folkreisa brīnumi

Klāvs Benefelds būs vienīgais klasiskās piedziņas braucējs šajā LAF Folkreisa Vasaras kausa posmā. Skrundas braucējs spēkosies ar VAZ 21061 automašīnu. Arī pirmajā posmā bija viena klasika – cēsinieks Mareks Treijs trasē izveda Mazda RX7.

Debijas sacīksti aizvadīs Egils Dreimanis – brālis Andis folkreisā debitēja jau ziemas sezonā. Egils sagatavojis VW Golf III automašīnu. Ar folkreisu gana pazīstams, SK Vecpils sastāvā darbojoties tiesneša lomā, šajā procesā aizvadīts arī Eiropas autokrosa čempionāta posms.

Folkreisā plāno debitēt Armands Aseriņš ar Opel Kadett. Automašīna ilgstoši gatavota, sākotnēji rallijsprinta vajadzībām, pēdējos mēnešos pielāgota folkreisam. Armands atlikušajos piecos posmos nebūs vienīgais šī auto dīdītājs – komandā ir vairāki speciālisti, kuri jau gaida rindā uz Opeļa testēšanu kaujas apstākļos.

Vēl viens debitants Edijs Ošs – Lebester kluba pārstāvis. Edijs ir kroskartu komandas menedžera Jāņa Beļakova (dēls Ingus cīnās CK 125 klasē) biznesa partneris. Starp citu, spiegu vērojumi liecina, ka Edijs var izrādīties negaidīti ātrs. Ošs iegādājās VW Golf II no Edgara Bulles – nojaušams, ka vienu no Rūdolfa Bogena automašīnām.

Ar otro piegājienu debitēt plāno Uģis Kozlovskis. Nojaušams, ka uzvārds ir tikai sakritība.

Pēcvārds

Lai cik ātrs vai mazāk dinamisks būtu katrs sportists, līdzjutējiem visi ir īpaši. Tāpēc arī, lai visiem veicas!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv