Autokross/Folkreiss: Brenguļu Čempionu krosā zvaigžņu birums, Folkreisā kārtējais rekords

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.09.2016
13:44

LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējā posma Brenguļos pieteikumu skaits sasniedzis 53, kas ir jauns dalībnieku skaita rekords “uz papīra”. Savukārt Čempionu autokross sestdien pulcēs apbrīnojamu sastāvu, iesaistoties īpašām Latvijas krosa zvaigznēm.

Autokrosā pēc spožiem pieteikumiem iepriekš pēdējā pieteikumu diena sarūpēja vēl vienu pārsteigumu: uz starta ar Andra Krieviņa VAZ 2105 stāsies arī bijušais Latvijas autokrosa čempions un šā gada Eiropas autokrosa čempionāta SuperBuggy top-20 braucējs Juris Kuļikovskis!

Juris Latvijas autokrosa čempionātā debitēja 2003. gadā, bet jau trešajā sezonā kļuva par Latvijas čempionu Open klasē. Nākamajā gadā, pārejot uz 2000 Super klasi, Kuļikovskis prata uzvarēt arī šajā ieskaitē. 2007. gadā sasniegts 2000 Super klases vicečempiona tituls, bet 2008. gadā sākās Jura ceļojums bagiju pasaulē, debitējot Baltijas un Mūsas posmā arī Eiropas čempionātā.

Sestdienas sacīkstes sastāvs unikāls tādā ziņā, ka uz starta stāsies trio, kas 2006. gadā Latvijas čempionātā guva visas 2000 Super klases medaļas: togad Juris Kuļikovskis bija čempions, Raimonds Tiltiņš – vicečempions, bet Jānis Ikers – bronzas medaļnieks. Jā, arī Jānis pieteicies Brenguļu cīņai ar savu rallijsprintā un rallijkrosā izmantoto Renault Clio.

Kopumā Čempionu sacīkstei pieteikti vairāk čempiontituli nekā paši čempioni. 25 braucēju sastāvs sevī ietver 27 dažādus čempiona titulus. Uz starta stāsies kopumā 15 Latvijas autokrosa čempiontitulus sasnieguši sportisti: Arnis Odiņš (2 LČ), Juris Spīķis (1), Raimonds Jerāns (4), Raimonds Tiltiņš (2), Kalvis Tēts (1), Jānis Kozlovskis (1), Juris Kuļikovskis (2), Rūdolfs Bogens (1), Monta Beierbaha (1).

Arī Folkreiss šajā nedēļas nogalē neplāno atpalikt no krosa savu virsrakstu ziņā – saņemti 54 pieteikumi, kas “uz papīra” ir jauns rekords, atliek piedzīvot šī sastāva realizēšanos dabā. Pastāv gan iespēja, ka pāris pieteikto sportistu līdz cīņai netiks, taču “šaubīgo elementu” sarakstā nav daudz. Reālais rekords – 51 dalībnieks – fiksēts šogad Vecpils-1 sacīkstē, kas pārspēja pavasarī Brenguļi-1 posmā uzlikto 47 dalībnieku latiņu.

Folkreisam bija pieteikti 55 sportisti, taču viena debitanta plānus aprāva jaunuzbūvētās mašīnas iznīcināšana nedēļas nogalē treniņos.

Sacīkstei pieteikts arī kāds gana eksotisks braucējs – cīņās ar BMW automašīnu plāno iesaistīties francūzis Olivjē Vilnēvs. Viņam līdz šim nav bijusi spoža autosporta pieredze, taču dzīvojot Latvijā izbaudītas vietējās amatieru kartinga sacensības.

Arī folkreisā ne bez spožiem statistikas datiem. Pēc ilgiem laikiem sacensībās vienā dalībnieku sarakstā ir divi no četriem pašas pirmās sacīkstes veicējiem 2009. gada jūnijā. Juris Sirko trasē vedīs 333 posmā iegādāto Jāņa Orbidāna VW Golf II, savukārt cīņā pirmo reizi kopš folkreisa debijas sezonas atgriežas Andris Stulpiņš, kurš trasē plāno izvest Jāņa Saulītes līdz šim izmantoto Audi 100. Andris, starp citu, ir Latvijas folkreisa vēsturē pirmā kūleņa autors, veicot iespaidīgu pirueti ar savu VW Golf I 2009. gada augustā.

Gan Folkreisā, gan LAF Krosa komisijas kausā arī daudz dalāmā sezonas kontekstā. Par to vēlāk!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv